הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 68

עוקבים: 10

החל מיוני 2015

החשודים באונס הקבוצתי בהרצליה חופשיים ויכולים עכשיו להסתובב בקרבנו, בלי שנדע מי הם, לאיים ולתקוף ולזרוע הרס. בהסכמה. בטח שבהסכמה. בהסכמת הפרקליטות

07/06/2017

מטרידן מטיל אימה (צילום: שאטרסטוק)

נדמה שפרשת האונס הקבוצתי בהרצליה היא בבחינת קו פרשת המים, ״לא עוד״ צועקות ציבור הנפגעות.

כמה אפשר תמיד לשמוע את אותן סיסמאות נבובות לפיהן אונס אכזרי הופך ליחסי מין בהסכמה, מין ולא אלימות.

רפורמות חקיקתיות בחלק ממדינות ארצות הברית בשנים האחרונות מבקשות להעביר את נטל ההוכחה לחשוד עצמו – טענת שהייתה הסכמה? תוכיח לנו.

בשיטת המשפט המעוותת שלנו, בפועל, יכולה להגיע מתלוננת אחרי אירוע אונס קשה, מצבה הנפשי מכמיר לב והחבלות שעל גופה מעידות אלפי מונים מפיה על שנעשה לה, אך כאילו במין מטה קסם, כאילו אמר החשוד את מילת הקסמים: ״הסכמה״, חל מעין היפוך תפקידים מעוות והנאנסת צריכה ״להוכיח״ אמיתות תלונתה. היכן נשמע הדבר הזה ובאיזה עוד סוג של עבירות זוכים קורבנות ליחס מבזה שכזה?

חזקת השקרנית קוראים לזה- את שקרנית כל עוד לא תוכיחי לנו אחרת, ואם את לא מסוגלת אל תבואי בטענות שסגרנו לך את התיק. לא ראיתי פעם אחת חשוד שמדבר את מילות הקסם – יחסי מין בהסכמה – והוא נדרש להוכיח ולהסביר כיצד הושגה ההסכמה.

פרשת האונס הקבוצתי בהרצליה היא מהחמורות שידעה מדינת ישראל. לא בכדי מי שנחשף לפרטי המקרה עצמו, ובכללם חוקרי המשטרה, מכנים את האירוע כלקוח מהסרט הסדיסטי ״התפוז המכני״. ואם במקרה קיצוני כל כך, עדיין מדביקה הפרקליטות למתלוננת את סטיגמות וחזקות שמוטב שיחלפו מזמן מהעולם, מה דינם של מקרים חמורים פחות?

לא בכדי שוחרררו החשודים לביתם ללא כל תנאים ולא בכדי גם החשוד המרכזי, ממשיך להתהלך חופשי חרף העובדה שהטריד ואיים על משפחתה של המתלוננת.

אמש, הגיע החשוד לבית המשפחה והחליט שלא די לו להיות אנס (לכאורה, בטח שלכאורה) אלא גם סטוקר, מטרידן ומאיים (לכאורה, כמובן שלכאורה).

לכולנו הסתבר כי לא די לו לחשוד המרכזי באונס שניצח כמנצח תזמורת על מעשה הזוועות והוא ניצל את העובדה כי זכה בחופש לעת עתה לאור העובדה שהנערה לא הייתה במצב המאפשר עימות עקב המעשה שלו עצמו.

לכל התמהים על המצב האבסורדי נסביר, כי לא בכדי פרטיהם של החשודים חסויים, וכל זאת כאשר התיק החמור עדיין פתוח והכרעה סופית בו טרם התקבלה, לטענת הפרקליטות. הם חופשיים כי הם יכולים. כי ככה הפרקליטות נוהגת. כי הפרקליטות ניצלה את מעמדה והורתה לשחרר אותם. כי הפרקליטות הורתה לשחרר ולא להביא את העניין לפתחו של בית המשפט, שדווקא בחר לקבוע קביעות קשות נגד החשדות המתגבשים נגד החשודים. כי יש מי שחושב שהפרקליטות משרתת את האינטרס של המתלוננות כשבפועל לא אכפת לה ולא היה לה מעולם אכפת מציבור הקורבנות. שיעור סגירת התיקים ומדיניות הטיפול השערורייתית בעבירות מין מלמדת זאת.

הם חופשיים כי הם יכולים עכשיו להסתובב בקרבנו, בלי שנדע מי הם, לאיים ולתקוף ולזרוע הרס. בהסכמה. בטח שבהסכמה. בהסכמת הפרקליטות

לקריאה נוספת:

ההגנה הטובה ביותר היא האשמת הקורבן

הכותרות זועקות אונס קבוצתי

שחרור החשודים באונס הקבוצתי, האם זה באמת הסוף?

.עו"ד יערה רשף

** הכותבת היא עו”ד יערה רשף מתמחה בדין פלילי ונפגעות עבירה וחברה בארגון SUPERSONAS

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה