הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 68

עוקבים: 10

החל מיוני 2015

בקרוב יינעל המכרז לתפקיד מפקד גלי צה”ל. גלית דיאמנט מסבירה מדוע נורית קנטי היא המועמדת הראויה למינוי. קווים לדמותה של האישה הנכונה לתפקיד

16/05/2017

ב-25.5.17 יינעל המכרז לבחירת מפקד גלי צה”ל, תפקיד שדורש בקיאות בתקשורת, הבנה של המערכת הצבאית וכישורי מנהיגות וניהול. למה נורת קנטי היא הבחירה הנכונה ביותר לתפקיד?

כי היא חיה ונושמת תקשורת ישראלית
היא החלה את דרכה בתקשורת בגיל 24 ככתבת ארצית לענייני משטרה ברשת ב’ בתקופת האינתיפאדה השניה, בה שידרה ללא הפסקה תחת אש מרגמות, ירי ומטחי אבנים וסיקרה פיגועים ופעילות חבלנית עוינת בירושלים ובשטחים. מהשטחים עברה למסדרונות האזרחיים של השירות הציבורי, ככתבת רווחה שסיקרה את הכנסת, משרד האוצר והמוסד לביטוח לאומי. בהמשך מילאה שורה של תפקידים, בהם  כתבת חינוך בערוץ 10, עיתונאית בדה מארקר, וחברת מערכת ב”עין השביעית” – מגזין בהוצאת המכון הישראלי לדמוקרטיה שעסק בביקורת התקשורת.  משנת 2008 היא משמשת עורכת ושדרית בגלי צה”ל במגוון תכניות ומגזינים בהם גם “רצועת הביטחון”, ומזוהה יותר מכל עם התכנית “מה בוער”, בה משמשת עורכת ראשית שמובילה את התכנית לצד רזי ברקאי. אם לא די בכך, קנטי היא זוכת פרס מפקד גלי צה”ל לשנת 2010 ולשנת2011.

 IMG_1152_800x600

כי היא חיה ונושמת את צה”ל
הרומן של קנטי עם צה”ל החל בשירותה הצבאי כקצינת חי”ר מפקדת מדור מקצועות הלחימה וקצינה בקורס מדריכות חי”ר, אז גם זכתה באות קצינה מצטיינת חטיבתית. עם שחרורה משירות הקבע מילאה תפקיד מבצעי בשב”כ. צבא וביטחון המשיכו לעבור כחוט השני לאורך ההתפתחות המקצועית שלה כאשת תקשורת עם התמחות בתחומים אלו. בעבודתה היא משלבת שתי חוזקות מרכזיות: בקיאות רבה במערכת הצבאית יחד עם אסטרטגיה נכונה לתקשר אותה החוצה.

כי היא אשת אשכולות ופעילת ציבור:

היא נמנית על מייסדי ארגון העיתונאים בישראל שעם השנים הפך לגורם משפיע בעולם העיתונות. היא מרצה לתקשורת בסמינר הקיבוצים, מרצה ומנחה אירועי תרבות לציבור הרחב וכותבת מאמרים במגוון פלטפורמות תקשורתיות. קנטי שוחרת למידה. בהשכלתה היא עורכת דין, בעלת תואר ראשון בספרות והיסטוריה ומטעם האוניברסיטה העברית, ובעלת תואר שני במינהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב. מכאן שהידע הרחב שלה בחוק ומשפט, צבא וביטחון ותולדות העם והמדינה מסייעים לה בעבודתה המקצועית והציבורית.

IMG_3329 (1)_800x533

כי היא פובליציסטית אמיצה:
בין שאר עיסוקיה מגישה קנטי את הפינה הפובליציסטית ” דבר העורכת”. במסגרת זו, היא  לא חוששת מלמתוח ביקורת עניינית על אף גורם, באף צד פוליטי. במילים אחרות, פיה וליבה שווים ועולים בקנה אחד עם ערכי יסוד הומניסטיים, דמוקרטיים וציוניים. לא עניין של מה בכך בימים בהם התקשורת נשלטת על ידי כסף, כוח והשפעה.

כי היא מנהיגה נקיה, אשת ניהול ואמא של המאה ה21:

משך הקריירה הצבאית שלה ובמהלך כל שנות עבודתה המקצועית ופעילותה הציבורית, מקיימת קנטי יחסי גומלין עם קהלים רבים ומגוונים: פקודים, מפקדים, מרואיינים, דוברים, פוליטיקאים, ובכירים בצה”ל ובמשק הישראלי. כמנהלת וכאשת תקשורת שפועלת בשידורים חיים בעלי רגישות רבה, היא נדרשת בכל יום לקבל עשרות החלטות אחראיות בזמן אמת, לשלוט בפרטי אירועים בולטים בארץ ובעולם ולשלב חשיבה ביקורתית, מקוריות, יצירתיות ואפקטיביות כדי להגיש בדרך הנכונה את הנושאים שעל סדר היום הציבורי. כאישה מנהיגה בעולם של גברים וכאמא יחידנית לשתי בנות מתוך בחירה, קנטי מיישמת את חובת ההוכחה עליה יום יום, שעה שעה. חשוב מכל, נורית קנטי בחרה בדרך הקשה יותר: הדרך הטובה והישרה. היום, יותר מתמיד, אנחנו זקוקים למנהיגים ולמנהיגות שיובילו את המדינה ברוח זו.

1126

 גלית דיאמנט היא שותפה מייסדת בארגון SUPERSONAS, מייסדת ומנכ”לית משותפת ב- SHE SPEAKS, האקדמיה להסמכת נשים באמנות הרטוריקה וההופעה מול קהל ומצלמה ובעלת הבלוג “סיפורים מהקישקע” בסלונה.

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה