הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 69

עוקבים: 10

החל מיוני 2015

למרות תקציב שנאמד ב1,398,000 ₪ עיריית הוד השרון לא מצאה לנכון ללהק נשים זמרות לחגיגות העצמאות. לפעמים החגיגה נגמרת

18/04/2017

דבי פוסט

כתושבת הוד השרון, הצטערתי לקרוא על החלטת העיריה ללהק אמנים גברים בלבד לטקס יום הזיכרון ולחגיגות העצמאות הקרבים. כשניסיתי למצוא היגיון בהחלטה המיזוגנית הזאת, הצלחתי להעלות על הדעת 6 סיבות אפשריות:

1. כל הזמרות שוריינו זה מכבר על ידי ערים אחרות.

2. זמרות הן יקרות מדי לעיריית הוד השרון. תקציב חגיגות העצמאות הוא “רק” 1,398,000 ₪  -גידול של 40% לעומת 2016  -  וכל הזמרות נתנו הצעות מחיר גבוהות מדי לתקציב זה.

3. זמרות הן עם מפונק ולא נאה להן לדלג בין עיר לעיר בערב אחד.

4. המארגנים רצו לשלב זמרות בתכנית האמנותית אך חברי הקואליציה הדתיים הטילו וטו.

5. המארגנים שקלו להזמין נשים זמרות, אך לא הצליחו לחשוב על אף זמרת שתמשוך מספיק קהל.

6. מחזיק תיק האירועים בעירייה ויועצת ראש העיר לשוויון מגדרי “לא שמו לב” לאפס נוכחות נשית בתכנית האמנותית.

מוכנה להתערב אתכם שהסיבה האמיתית מסתתרת בסעיפים 4, 5 ו-6.

אחרת איך ניתן להסביר מדוע העירייה לא הצליחה להחתים אף לא זמרת אחת לחגיגות. לא את שרית חדד, לא את מירי מסיקה, לא את קרן פלס, ולא את שירי מימון, ריטה, גלי עטרי, יהודית רביץ, קורין אלאל, דנה ברגר, עדן בן-זקן, דקלה, נעה קירל, יובל דיין, ספיר סבן ואפילו לא את תושבת העיר עדי ביטי.  להמשיך?

דבי קצב גדולה_800x533

כבר חודשים ארוכים נערכים עובדי העירייה להפקה המורכבת של האירועים המרכזיים” אמר חבר המועצה מחזיק תיק התרבות והאירועים, עו”ד משה חנוכה, “הבאנו את האמנים הטובים בארץ שיהפכו את החגיגות לחוויה ישראלית אמתית. השנה, כמו בכל שנה, אין מה לחפש במקום אחר.” האמנם? האם “חוויה ישראלית אמיתית” לא אמורה לייצג את כל תושבי המדינה? איפה הייצוג שלי כאישה ישראלית תושבת העיר?

ומי מממן את ההפקה המורכבת והיקרה הזאת? צדקתם: אני, ושאר תושבי העיר, בכספי הארנונה שאנחנו משלמים לעירייה באדיקות. כאן אני ושכמותי מיוצגות ללא כל בעיה. עבור אמנים – היחס בין ההופעה לתמורה הופכת את ההשתתפות במופע עצמאות לגיג שמאוד משתלם כלכלית. אז כ”בעלת מניות” בעירייה – אני רוצה שהכסף שאני משלמת למימון החגיגות תפרנס זמרות כמו זמרים, באופן שוויוני.

 למרבית האבסורד, עיריית הוד השרון טוענים שהם עושים “לילות כימים על מנת לאפשר לעשרות אלפי תושבי העיר לחגוג את יום העצמאות קרוב לבית”. עם יד על הלב, הדרת נשים מעל במות העיר גורמת לי להרגיש לא בבית ולא מותירה אותי במצב רוח חגיגי במיוחד. מכיוון שהעירייה לא מצאה לנכון לייצג אותי או את שאר תושבות העיר, אני שוקלת להדיר רגליי השנה ממוקד החגיגות.

 דבי קצב היא יועצת בכירה לכלכלת המשפחה וחברה בארגון SUPERSONAS.

עורכת: גלית דיאמנט

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה