הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 68

עוקבים: 10

החל מיוני 2015

צעדות המחאה ברחבי ארצות הברית והעולם לקראת השבעתו של הנשיא טראמפ הוכיחו עד כמה נשים וגברים מוכנים ויכולים לפעול יחד למען עתיד שוויוני וטוב יותר

22/01/2017

המשפט “השבט אמר את דברו” מעולם לא נשמע רלוונטי כל כך כמו בסוף השבוע האחרון בו הושבע דונלד טראמפ לנשיאות ארה”ב, במה שנחשב למחאה הגדולה בהיסטוריה. 750 אלף נשים וגברים  צעדו בלוס אנג’לס, 500 אלף בוושינגטון, 400 אלף בניו יורק, 250 אלף בשיקגו, 200 אלף בבוסטון, ואלפים נוספים בשאר ארה”ב וברחבי העולם. הרשתות החברתיות התמלאו הוצפו בנאומים, שלטי מחאה ותמונות של ההמון הצועד כנגד הנשיא החדש טראמפ והתבטאויותיו ביחס לנשים בכלל ובנושא הפסקת מימון ארגונים לתכנון המשפחה בפרט.

 אי אפשר שלא להיזכר במחאה אחרת בשנת 1913, יום לפני השבעתו של הנשיא ה 28 של ארה”ב – וודרו ווילסון, בה עו”ד אינז מולהולנד רכבה על סוס לבן והובילה צעדה למען זכות הצבעה לנשים. השתתפו בה 8000 נשים, שצעדו אליה מרחקים בלתי נתפסים ברגל, והיא זכתה לתמיכה בינלאומית ולהגנה פיזית של גברים. בשנת 1920 עם קבלת התיקון ה 19 לחוקה האמריקנית – הושגה מטרת המאבק כשניתנה זכות הצבעה לנשים בארה”ב.

סוס

 כקצינה ביחידת דובר צה”ל פיקוד צפון, נחשפתי לפעילות ארגון “ארבע אמהות” שהוקם בשנת 1997 לאחר אסון המסוקים במטרה להוציא את צה”ל מלבנון . שלוש שנים לאחר מכן, החליט ראש הממשלה דאז אהוד ברק על נסיגת צה”ל מלבנון. הייתי אז עוזרת ראש הממשלה ושר הביטחון לענייני תקשורת והקשר בין שני הדברים השאיר בי חותם עז ולימד אותי שיעור חשוב. גם קול אחד, של אישה ואם, יכול להוביל לשינוי משמעותי.

האירועים של סוף השבוע האחרון שולחים זרקור מדאיג על הנשיא טראמפ והתנהלותו. במקום לפנות אל העם ולהרגיע את החששות בצורה אחראית ומכילה, הוא בחר לתקוף פעמיים את התקשורת כנגד הדיווחים על מיעוט המשתתפים בטקס ההשבעה.

 אף על פי כן, ההליך הפוליטי האחרון החזיר את השוויון המגדרי למקומו הראוי בסדר היום הלאומי. אירועי סוף השבוע הראו שכשיש חשש אמיתי לפגיעה בזכויות נשים שהושגו בעמל רב, כולנו – נשים, וגברים וילדים – נצא לרחובות ביום חורף קר ונעמוד על זכויותינו.  גם אם הצעדה לא תביא למהלך חקיקתי מיידי, היא הוכיחה עד כמה גברים ונשים מוכנים ויכולים לפעול יחד למען עתיד שוויוני וטוב יותר.

 עו”ד דריה הניג שקד מייסדת WE ACT  לקידום נשים בעולם החדשנות. מובילת משלחת היזמיות הישראליות הראשונה לעמק הסיליקון וחברה בארגון SUPERSONAS.

עורכת: גלית דיאמנט

עו"ד דריה הניג שקד. קרדיט: שירן כרמל

עו”ד דריה הניג שקד. קרדיט: שירן כרמל

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה