הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיוני 2015

עו”ד אילת אטיאס, מומחית לעמידה מול קהל ומצלמה , מסבירה איך לנטרל את הפחד ולהשתמש בו כמנוף לפרזנטציה מנצחת.

15/03/2016

בכתבה במגזין ‘את’ מספרת נינט טייב בגילוי לב על פחד קהל  שמלווה אותה מתחילת הקריירה שלה ועד היום. גם אני, מומחית לפרזנטציה, עם אלפי שעות עמידה מול קהל ומצלמה, עדיין משקשקת רגע לפני שמתחילה להרצות או להצטלם לכתבה. מצד אחד, כמו בהתאהבות, הפרפרים בבטן אף פעם לא עוזבים. מצד שני, כמו באהבה בוגרת, פיתחתי במרוצת השנים מערכת יחסים נוחה עם הקהל.

לא סתם כולם שואלים “שלום, שומעים אותי?!” כשבודקים את המיקרופון. יש בשאלה בקשה לאישור ולהכרה, וחשש מחשיפה מצד שני. כל אחד מאיתנו סוחב צלקות וביקורות מאנשים קרובים או רחוקים שערערו לנו את הביטחון העצמי. אנחנו רוצים להשמיע קול, אבל אנחנו פוחדים שלא יאהבו אותנו או את מה שיש לנו לומר. כשאנחנו לא בטוחים שקיבלנו אישור, אנחנו גם חווים שתי תחושות קשות: תחושה של חרדה ותחושה של בדידות.

hello 2

חרדה ובדידות משתקות אותנו ומונעות מאתנו להתכונן להרצאה כראוי. הקולות והמחשבות שרצים לנו בראש פוגמים לנו ברצף ובהגשה. לכן כשאני נדרשת להכין הרצאה אני נעזרת בדימיון מודרך, מנטרלת את הביקורת ורעשי הרקע ומתרכזת בקול הפנימי שרוצה לומר משהו לקהל, ממקום אותנטי ונקי. מהמקום הזה, אני עושה חזרות, פעם אחר פעם אחר פעם , עד שההרצאה יושבת טוב בראש ובהוויה. אחר כך, אני מדמיינת את עצמי כובשת את לב הקהל כמו מצביאה אמיצה מדפי ההיסטוריה. בסוף אני מרפה, כדי שבזמן אמת אוכל להתחבר לקהל ממקום ישיר ונגיש ולחוות תחושה של עוצמה שהעמידה על במה מקנה לנו. במבחן התוצאה, גם אם לא זכיתי לביקורת אוהדת או לתשואות – אתעקש להישאר בעד עצמי בכל מצב. אם לא אעשה את זה, הרי שנכנעתי לחרדות ולבדידות.

צ’רלי צ’פלין, שהיה גם שחקן, גם במאי וגם מפיק מוזיקלי של עצמו כתב ביום הולדתו ב-70: “כאשר אהבתי את עצמי באמת, הבנתי שתמיד בכל הזדמנות הייתי במקום הנכון, בשעה הנכונה ובדקה הנכונה, ואז יכולתי להרפות. היום אני יודע שיש לזה שם: הערכה עצמית“.

אי אפשר להגיע לכל זה לבד ובן רגע. צריך לרכוש ידע, להתאמן, להתמקצע , להתמודד עם שדים ובעיקר להסכים להיות אותנטי וחשוף. כשיוצרים אותנטיות, אפשר להשפיע על קהלים ולגעת בבני אדם שרוצים להבין איך את או אתה עושים את מה שאתם עושים, ובעיקר – לשאוב מכם השראה.

 הכותבת היא עו”ד אילת אטיאס, מומחית לעמידה מול קהל ומצלמה, מרצה במוסדות ציבור וממשלה.

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה