הבלוג של איריס בוקר

SUPERSONAS

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מינואר 2012

בצלאל רביב, גבר משכמו ומעלה, מצפה משרת התרבות והספורט להכיר ברלוונטיות של כדורסל הנשים לספורט הישראלי.

10/03/2016

כבוד השרה מירי רגב,

אני פונה אליך בהמשך להחלטה החד צדדית של המשרד שאת עומדת בראשו שלא לעביר 2.4 מיליון ₪ לליגת הנשים בכדורסל, על אף הבנות שהושגו והבטחות שניתנו.

בקרוב יחול פורים, חג המסכות. רגע לפני כניסת החג, אני קורא לך להוריד את המסכה ולחשוף את הפנים האמיתיות של האפליה המיזוגנית השורשית בין נשים לגברים במסדרונות הספורט הישראלי.

בין שאר עיסוקיי אני מגייס חסויות עבור מפעלי תרבות וספורט, בהם משחקי גביע המדינה בכדורסל נשים. פרסום זה מממן גם את הפעילות השוטפת של הקבוצות, הסובלות מתקצוב זעום של משרדך, לעומת מקבילתן הגברית. בלית ברירה, נאלץ הענף להישען על חסויות של חברות מסחריות. אחרי עשרות שיחות ופגישות עם גורמי שיווק של החברות הגדולות במשק הישראלי ו”לא רלוונטי” מיידי גורף אחד מכולן – עצרתי לעשות חושבים.

איך יתכן שאירוע שמקבץ אליו את ליבת הספורט הנשי המוביל בישראל נתפס כחסר רלוונטיות? הרי נשים הן מחצית מאוכלוסיית ישראל ומהוות את חוליית התוכן חשובה ביותר בשרשרת הצרכנית והעסקית.

קיבלתי על השאלה שלי מענה מזעזע בפגישה שקיימתי לאחרונה עם בעלים של חברה מובילה בתחומה המגלגלת מאות מיליוני שקלים בשנה. “ספורט נשים זה של לסביות”, ענה הבעלים. בכך חשף בפניי את בורותו ואת מנגנון האפליה העמוקה והשיטתית נגד ספורט נשי. “אנחנו לא מעוניינים לפנות ללסביות. זה לא הקהל שלנו. דבר איתי אם יהיה לך משהו מעניין”.

קרדיט לתמונה: איגוד הכדורסל הישראלי. קרדיט לגרפיקה: בצלאל רביב

קרדיט לתמונה: איגוד הכדורסל הישראלי. קרדיט לגרפיקה: בצלאל רביב

כבוד השרה, האם יתכן שמיזוגניה זו מתחילה בכך שעל כל שקל שאת מעבירה לספורט גברים, את מעבירה כ 10 אגורות בלבד לספורט הנשי? האם תקין בעיניך שישראל עומדת להפוך למדבר תרבות צחיח בו ספורט נשי הוא לא רלוונטי?

כבוד השרה, משהו מזעזע קורה אצלנו כחברה אם קברניטי המדינה בישראל ואיתם בעלי המאה והדעה תופסים תמיכה בספורט נשי מוביל וחשוב כמשהו “לא רלוונטי”. נשים הן 50.9% מהאוכלוסייה. הן האחיות שלנו, האימהות שלנו, בנות הזוג שלנו, המנהלות והמנהיגות שלנו. גדלתי עם שש אחיות. אני לא מסוגל לעבור לסדר היום עם האפליה הזאת. את נולדת אישה. איך את יכולה לעבור לסדר היום?

לא נואשתי מלתרום את חלקי הצנוע לכדורסלניות האלופות ביותר בישראל, שרק לפני כשבוע נתנו בראש לטורקיה עם ניצחון אדיר שהחזיר את הכבוד הביתה – קל וחומר אחרי שנה לא פשוטה בכלל למכבי תל אביב זכרים. נשים הן כוח אדיר, וכדברי טל ברודי – “לא רק בכדורסל אלא בכל”.

תראי, כבוד השרה, לא כל יום פורים. למה שלא תורידי את המסכה ותעשי אחד משני הדברים. אחד, תגידי בקולך הרם שאין לך עניין בספורט נשים ושאת חושבת שהוא מיותר. לחלופין  - תזמיני צוות צילום ותחתמי בנוכחותם על צ’ק ע”ס 2.4 מיליון ש”ח שהובטח לפני חודשים לפעילות ליגת הנשים. כך או כך מבטיח שירווח לך, כי האמת משחררת.

הכותב הוא בצלאל רביב – מומחה לגיוס חסויות ואסטרטגיה שיווקית

בצלאל

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

Thumbnail

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים