הבלוג של איריס בוקר

SUPERSONAS

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מינואר 2012

האמת המוחלטת היחידה במושג אמא משקיעה טמונה באהבה ללא תנאי לילדים שלנו, החינוך שאנחנו מנגישות להם והערך שאנחנו יוצקות לחייהם. טור דעה של גלית דיאמנט.

18/02/2016

שבועון לאישה, שלום,
נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו “חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה”:

לטיפשה

בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם זו בדיחת הפוך על הפוך. בסוף התבדיתי והבנתי שהתכוונתן לכל מילה.

ברשותכן אני מבקשת להתייחס סעיף אחר סעיף לאמת המוחלטת שלכן ולפקוח עיניכן לעוד זן של אימהות. מזהירה מראש: לא לבעלות לב חלש.

1. כמחרבת עוגות פילסברי ידועה, הפיתרון שלי לאמא של שבת כשהילדים היו בגן היה לקנות 2 עוגות הבית, למרוח עליהן שוקולד השחר, לקחת עדשים ועל אחת לכתוב שבת ועל השניה לכתוב שלום. שלושת ילדיי שרדו כדי לספר.

2. את התחפושת של בן הזקונים שלי הזמנתי בעצמי באיביי. תחזיקו אצבעות שהיא תגיע בזמן.

3. אני לא חברה בקבוצת אימהות משקיעות. אני חברה בקבוצה של נשים מעורבות ומשפיעות שרוצות ליצור נוכחות נשית מאוזנת בצמתי השפעה והחלטה בישראל. רובן ככולן אימהות. חלקן יודעות לאפות ולתפור מדהים. חלקן, כמוני, ממש לא.

4. בחשבון האשראי שלי יש בעיקר את סל הקניות השבועי שלי בשופרסל דיל.

5. הדבר היחיד שאני יודעת לעשות בעצמי הוא להיות אמא מספיק טובה, לתת לילדיי דוגמה של אישה עצמאית שאוהבת לעבוד ולחנך אותם לעצמאות, להגשמה ולעשיה חברתית-ערכית.

לאור הקריטריונים שלכן אני לא ראויה לתואר אמא משקיעה. מניחה שגם לא תאהבו את העובדה שלרוב לא הייתי בבית כשהם חזרו מביה”ס כי הייתי עסוקה בעניינים זוטים של פרנסה וקריירה. יש לי עוד וידוי: לפעמים הם גם אכלו שניצל מוכן וצ’יפס לתנור כי לא הספקתי לבשל, רחמנא ליצלן. אה, ועוד משהו דרמטי. על הדרך עשיתי כמה טעויות. אף על פי כן, וכנגד כל הסיכויים, שלושת הילדים שלי יצאו לגמרי משובחים.

האמת המוחלטת היחידה במושג אמא משקיעה טמונה באהבה ללא תנאי לילדים שלנו, החינוך שאנחנו מנגישות להם והערך שאנחנו יוצקות לחייהם. הדברים האלה באים בכל מיני אריזות ובכל מיני סגנונות. אי אפשר לתחום אותם  במספר השעות שאנחנו נמצאות או לא נמצאות בבית או במספר העוגות שאפינו או חירבנו או במספר ערכות היצירה שקנינו או לא קנינו או במספר התחפושות שתפרנו או שלא תפרנו. זה מעכב אותנו, מקטין אותנו ובעיקר לא מאפשר לנו להיות כל מה שנועדנו להיות, לא רק כאימהות אלא גם ובעיקר כנשים שיש להן ערכים מוספים אחרים וגם – כמה מפתיע – חיים מגוונים.

מוגש כחומר למחשבה, בשמי ובשם כל האימהות מכל הסוגים.

הכותבת היא גלית דיאמנט, מייסדת שותפה וסמנכ”ל תקשורת בSUPERSONAS.

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

Thumbnail

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

לבעלי המאה והדעה, ועידת ישראל לעסקים 2015

צילום: istock מר ארז ויגדומן, איש השנה, מר רון חולדאי, ראש העיר שלי, מר איתן אדמון מנכ"ל גלובס שאני נמנית בין קוראיו בתשלום כבר עשרות שנים, מר משה מרי מנכ"ל נספרסו ששתיתי כבר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים