הבלוג של סופרסונס

SUPERSONAS

מיזם סופרסונה פועל למנף נשים מובילות לעמדות השפעה ויצוג מאוזן ושיוויוני בכל שדרות העשייה הישראלית

עדכונים:

פוסטים: 68

עוקבים: 10

החל מיוני 2015

אתן עוד יושבות? אתם עוד יושבים? קומו, צאו ומצאו לכם את האישה הבאה שתשנה את העולם וקחו חלק במסע שלה.

24/01/2016

 

בסרטון  שוויון זה לא רק מילים, עובר בבירור שכל אבא מוקסם ומתפעל מהבת שלו ומהיכולות שלה ומאמין שהיא תגיע רחוק. אבל בחדר הישיבות, לפני אסיפת דירקטוריון, הוא נזכר ששכח לומר לה שרוב הסיכויים שסביב שולחן כזה היא לא תשב.

embedded by Embedded Video

מתוך הקליפ: שוויון זה לא רק מילים

לפי האגף לשוויון מגדרי בנציבות שירות המדינה, רק 24% מהדרג הניהולי בשירות המדינה הן נשים, כאשר שכרן נמוך לאין ערוך משל גברים בתפקיד מקביל. אותי המצב מקומם.

פער גדול

 אני שמחה שהצטרפתי ל”SUPERSONAS” שמקדם נוכחות נשית שוויונית ומאוזנת בצמתי החלטה והשפעה בישראל. מתוך הבנת הערך הנשי בעולם בכלל ובעסקים בפרט, אני מאמינה ופועלת במנטורינג שאני עושה כדי לחזק את הדור הבא של נשים מובילות.

מנטורינג 1:1 ועוד קצת

מנטורינג שיש בו ליווי, שיתוף בידע ונתינה – יכול לעשות הבדל משמעותי ולעזור לקדם במהירות וביעילות. לכן בחרתי  ללוות בחורה צעירה ומוכשרת, ואלרי לוין, אשת שיווק, כדי לתת לה כלים וייעוץ שישפיעו על התקדמותה המקצועית והאישית. בנוסף, במסגרת תפקידי, אני מנהלת צוות עם רוב נשי, אותן אני מלווה ומכוונת יום יום.
אנשי ונשות שיווק, יזמיות ויזמים שפונים אלי לרוב נהנים מעצה והכווונה. מנטורינג היא דרך מעולה לחזק נשים ולסייע להן לשאוף גבוה ולדרוש את המגיע להן.

אפרת גדול

מנטורינג על ידי חברות וארגונים

השראה גדולה מצאתי אצל סטארטאפ ישראלי בשם רנקי (Ranky) שיצא במסע לאמץ יזמת אחת, שיש לה סטארטאפ עם מוצר, בשלבי גיוס הון. החבר’ה בראנקי רוצים להעניק תכנית מנטורינג למשך שנה, לתמוך וללוות את השיווק של הסטארטאפ ולתת ליזמת משרד אצלם – והכל לגמרי בחינם. צעד יפה שנותן דוגמא לעסקים ישראליים אחרים ומדגיש את החשיבות לנוכחות נשית בארגונים, ביזמות ובכלל.

 רנקי גדול

המשרדים של ראנקי

יש עוד המון מיזמים שנותנים לי השראה וזורעים בי אופטימיות. הנה שתי דוגמאות נוספות:

סוסה (SOSA) – קהילת יזמים ומשקיעים בדרום תל אביב, החלו פעילות מנטורינג לנשים היזמיות שביניהן תחת השם Women Founders’ Forum. הפעילות מחברת בין מנכליות ומייסדות לבין משקיעים.

המיזם יזמיות יצרו שיתוף פעולה עם גוגל קמפוס תל אביב. במסגרתו נשים בחופשת לידה מוזמנות להתפתח, לגדול וללמוד על הקמת עסקים ולהנות מנטוורקינג איכותי.

עוד דוגמאות  לקידום יזמות נשית טכנולוגית אפשר למצוא בכתבה המעולה של מורן בר בגיקטיים ובכלל בערוץ היזמות הנשית שגיקטיים השיקה לאחרונה.

ההשפעה שיש לנו על נוכחות נשית וצמצום הפער המגדרי היא גדולה. אתן עוד יושבות שם? אתם עוד יושבים? קומו, צאו ומצאו לכם את האישה הבאה שתשנה את העולם וקחו חלק במסע שלה. בהצלחה.

הכותבת היא אפרת פניגזון – מומחית ליזמות בשיווק וחברה בSUPERSONAS.

 

עוד מהבלוג של SUPERSONAS

תצוגה מקדימה

חמש סיבות מדוע האלופה במיל' אורנה ברביבאי צריכה להיות מפכ"לית המשטרה

1. כי אלברט איינשטיין טען ש"אי שפיות הוא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". משטרת ישראל בעשור האחרון בכלל ובכהונתו של המפכ"ל היוצא דנינו בפרט, הגיעה לשפל...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

נעמה לא הייתה סמל, היא הייתה אישה אמיתית

  נעמה היא חברה שלי, והיא היתה חברה והשראה עוד הרבה לפני שידעתי איך היא נראית. ככה זה כשיש לך אישיות קורנת  וכשאת לא ממהרת להחצין את עצמך. ככה זה כשאת נעמה. בקבוצות...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אמא משקיעה: לא אמת מוחלטת.

שבועון לאישה, שלום, נתקלתי היום בפוסט שלכן להלן שדן בסוגייה הרת גורל שעניינו "חמישה סימנים לכך שאת אמא משקיעה": בהתחלה שאלתי את עצמי אם זה אמיתי. אחר כך שאלתי את עצמי אם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה