עדכונים:

פוסטים: 8

החל מדצמבר 2013

האופן שבו עובד ופועל חוש הריח משפיע על בני האדם רבות, מה שגורם לתגובות תחושתיות ורגשיות. חוש הריח, בהיותו חוש הנקשר ישירות אל המוח, ללא צורך בעיבוד, יכול לגרום לכך שאם אדם מאמץ ריח מסוים של בושם, סביר להניח שמכריו ואוהביו יזהו אותו עם אותו ריח לאורך שנים. הריח שמזוהה עם האדם יכול לגרום לזיהויו באמצעות ריחו ולרגשות של שלווה, נועם, חושניות ואהבה.

על כן, רכישת בשמים היא מבוקשת מאוד ונמצאים בראש מוצרי הטיפוח שאנשים רוכשים לעצמם וגם מביאים כמתנה. כיום, העולם התעשייתי והטכנולוגי התפתח עד לאין שיעור, מה שיצר שינויים באופן צריכת מוצרים בדמות שופינג אונליין, שנחשבת לפופולארית מאוד. בנוסף אל האופציה של רכישת בשמים באינטרנט, ישנה אפשרות לרכוש בשמים בדיוטי פרי, חנות פארם, חנות בשמים ועוד. ריבוי האפשרויות יכול לבלבל לעיתים ולכן צריך לקחת בחשבון איפה הכי משתלם לקנות בשמים, על פי המאפיינים של אפשרויות אלו.

קניית בשמים באינטרנט

קניית בשמים באינטרנט היא אופציה מבוקשת מאוד ובדרך כלל יבחרו נשים וגברים רבים להשתמש בה, לא רק עבור קניות בשמים, אלא עבור קניות של מוצרים אחרים גם כן.

מהם היתרונות של קניית בשמים באינטרנט?

  1. מחיר משתלם: בגלל שהאינטרנט הוא זירה תחרותית פעילה, המחירים יהיו משתלמים במיוחד. כמו כן, יש לזכור כי אתרי אינטרנט שמוכרים בשמים, לא תמיד מחזיקים גם בחנות בשמים, המצריכה דמי שכירות וכיוצא בזה ולכן, ריבוי המבצעים וההנחות יתאפשר בהיקף גדול יותר.
  2. פשוט וקל: שגרת העבודה הלוחצת לא מאפשרת יותר מידי זמן פנוי ולכן, קניית בושם וחיפוש אחריו יצריכו זמן מרובה ולעיתים התעסקות מסורבלת. במקרה וידוע שמו של הבושם המבוקש, קנייתו באינטרנט תקל על תהליך זה. באופן פשוט למדי רק נכנסים אל האתר, בוחרים, משלמים ואחרי כמה ימים הבושם כבר מגיע. במידה ולא ידוע שמו של הבושם המבוקש, ניתן להתרשם מהמגוון שמציע האתר, מהתיאור שלו, ממראהו, מההמלצות עליו ולקבל חוות דעת.
  3. המלצות: בניגוד לחנות בשמים או דיוטי פרי, באינטרנט ניתן לקבל המלצות אמינות למדי של גולשים בדיוק כמוכם וכך לקבל מידע יותר אובייקטיבי ויעיל על סגנון הניחוח, האם הבושם נשאר על הגוף לזמן רב או לא ועוד.

החיסרון היחיד בקניית בשמים באינטרנט הוא שאין את היכולת להריח. במקרה כזה, ניתן פשוט להתרשם מריחות אצל חברים וחנויות, לזכור את השם ולהזמין מתי שנוח לכם.

קניית בשמים בחנויות פארם, קוסמטיקה וטיפוח

קניית בשמים בחנויות הפארם יכולה להיות אופציה טובה למי שמעוניין בחוויה של קנייה נינוחה ורגועה, אשר תאפשר לו להתרשם מריחות הבשמים ואולי גם לרכוש מוצרים נוספים.

יתרונות:

  1. הרחה: ניתן להריח את כל הבשמים הקיימים ולהתרשם מהמראה שלהם ומהאופן שבו הם מריחים על הגוף.
  2. דיוטי פרי: במסגרת חנויות אלה קיים גם הדיוטי פרי שמציע בשמים ללא מכס. בעידן העולם הגלובאלי בו ניתן לבצע קניות באינטרנט, המחיר של הדיוטי פרי כבר לא מאוד אטרקטיבי, אך הוא מציע מגוון רחב.
  3. אמצעי תשלום: ניתן לרכוש את הבושם באמצעי תשלום שונים’ מלבד כרטיס אשראי, כמו מזומן או המחאה, למי שמעדיף את האופציות הללו.

החסרונות של חנויות הפארם הם העובדה כי המבצעים לא תמיד משתווים למחירים שיש באינטרנט והמגוון, מלבד בדיוטי פרי, לא יהיה רחב ולא יכלול מותגים יוקרתיים.

קניית בשמים בחנויות ייעודיות וממותגות

חנויות ייעודיות לבשמים הם חנויות שמייבאות ומוכרות רק בשמים, או חנויות המייצגות שם מותג מסוים ומוכרות רק את הבשמים של מותג זה.

יתרונות:

  1. מגוון רחב: כאשר מדובר בחנויות ייעודיות, יש כמובן מגוון רחב ביותר והחלוקה יכולה להיות מעניינת יותר. למשל, ניתן למצוא מחלקה של גברים בלבד, מחלקה של בשמים ספורטיביים, מחלקה של בשמים לנערות ועוד. כמו כן, המחירים יכולים להיות אטרקטיביים במיוחד.
  2. מוצרים נוספים: כאשר מדובר בשם מותג, ניתן להתרשם מהקו הכללי שלו ובמידה ואתם אוהבים את הבשמים של קו יצור זה, תוכלו ליהנות ממוצרים נוספים בעלי דמיון. חנויות מותג מתקשרות עם ההיבט האופנתי של הבושם ומי שמעדיף את המותג הזה, יוכל למתג את עצמו עוד יותר.

החסרונות של חנויות מותג יהיו העובדה כי אין יכולת להתרשם מסגנונות נוספים של מותגים אחרים ובנוסף, המחירים יכולים להיות יקרים.

עוד מהבלוג של perfumenia

תצוגה מקדימה

סיקור מקצת ריחות בשמים שהושקו בארץ במהלך 2013

השנה החולפת הייתה אולי אחת השנים המבושמות והריחניות ביותר שידענו מזה עשור. לצד מותגים חזקים ששולטים ביד רמה במצעדי מכירות הבשמים כבר תקופה ארוכה, נחתו בארצנו...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הקשר בין ריחות בשמים למצב רוח שלנו

הבשמים המודרניים אמנם לא היו פה מאז ומעולם, אבל אין ספק שמשחר האנושות הם שימשו אותנו למטרות שונות. במקרא ניתן למצוא אזכורים רבים למיני בשמים שונים ששימשו בעיקר...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הבשמים ההמבוקשים ביותר לשנת 2013

מבצעים אגרסיביים, תחרות בין טיפות מבושמות וכניסה של מותגים חדשים בהמוניהם. שנת 2013 הבהירה לנו אחת ולתמיד ששוק הבשמים אינו קופא על השמרים ושמדינת ישראל היא מדינה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה