הבלוג של פז

במרוץ החיים

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מפברואר 2011

ביום שלישי האחרון, ביום העצמאות, בין נפנוף קציצות קבב לפרגית, בחצר ביתם של חברים (כן כן, מקום הרבה יותר אידאלי ממנגל על איזו צומת באמצע הכביש..), ושילוב משחקי חברה, מצאתי בגינה כך זרוקה לה קופסת משחק מונופול, והתחלנו ככה קצת לשחק.

 

שתבינו, אני גדלתי על המשחק הזה. כל סופ”ש היינו יושבים אני, אחותי והוריי ומשחקים (עד שבשלב מאוחר יותר לאחר איבוד כמה מהחלקים, הוחלף המונופול במשחקי קלפים). איך היה נראה לי אז כילדה כ”כ פשוט לקנות בית. הייתי משתלטת על רחוב ארלוזורוב וירושלים בת”א (כנראה שכבר אז זיהיתי את הפוטנציאל בעיר הזו…) ומצפה שכל אחד שעובר שם ישלם לי שכירות ואני אגדיל את רווחי ואקנה עוד נכסים במקומות אחרים, ושוב אגדיל עוד את הוני.

 

במהלך המשחקים עם החברים, צברתי מספיק כסף ואפילו הצעתי לחבר’ה לקחת ממני משכנתא!!! הרגשתי כמו דביר, ממזרחי טפחות, בפרסומת עם משחק המונופול, ואמרתי לחברים שכמו בפרסומת, “משכנתא לוקחים רק אצל המומחים”, ושאני מוכנה לתת להם אחלה תנאים…. :) .

באותה הנשימה של דבריי עלתה בי המחשבה איך רכישת דירה (כזוג צעיר) רק מתרחקת. ולא רק שקשה לחסוך לדירה, אלא גם השכירות עולה וכמעט שמשכורת אחת שלנו הולכת על תשלום השכירות.

 

איך זה שהייתי קטנה חשבתי שזה יהיה קל??? הריאלטי, לא אני לא מתכוונת לתוכנית “ריאלטי” דוגמת “האח הגדול” או “הישרדות” (למרות שזכייה בה יכולה להפוך את המציאות שלך לשונה לחלוטין ממה שהייתה קודם, גם מבחינה כלכלית …), אלא למציאות היומיומית שלנו, מחייבת אותנו לעשות שיקולים מחודשים לכל דבר, וגם  עבור זוגות צעירים בעיקר בנוגע לרכישת דירה, שיקולים כגון:

האם זה הזמן לקנות בית? כמה משכנתא לוקחים? לכמה שנים? באיזה בנק לוקחים משכנתא? ובאילו תנאים? ועוד ועוד ועוד… ונראה לי לבנתיים שהבית היחיד שנוכל לקנות הוא על אותו לוח מונופול.

 

איכשהו לא יודעת למה? איך שסיימנו ככה את המשחק התנגן לו השיר מאוטו שחלף לו ליד הבית

לו הייתי רוטשילד, אבה דגה דגה דבה דבה דבה דבה דם....”

embedded by Embedded Video
Download Video

עוד מהבלוג של פז

מניעת סרטן צוואר הרחם

אני רוצה לשתף אתכם בדבר שנוגע לכל אחד מאיתנו. לנו הנשים- כנשים. נשים אמהות של בנות. גברים שאכפת להן מהנשים שלהם ובנותיהם ולאלו שאכפת לכם מודעות למניעת...

שירות אישי- דברו איתי ולא אלי!

סוס אחד נכנס לבר ומזמין קולה. שואל אותו הברמן: עם קש? עונה הסוס: הרבה, הרבה קש. מוסר השכל: תמיד עדיף לקבל שירות ממישהו שמכיר אותך, זה חוסך שאלות מיותרות. ברחוב שלי יש סיבוב שהוא סוג של רולטה רוסית. הולך רגל שבא מכיוון אחד...

אישה יפה או אישה עייפה

ביום שישי האחרון קלטתי עד כמה אני עובדת בקצב מטורף, עד כמה "מטלות הבית" פשוט לא נגמרות. ואיך שהאחת מסתיימת השנייה מתחילה. 8:00: הפרדת הכביסה לצבעים והפעלת מכונה מספר 1 (מתוך 2-3 בסופ"ש) 8:15: ניקוי הבית (חיטוי שירותים+מקלחת, אבק,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה