הבלוג של פז

במרוץ החיים

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מפברואר 2011

בסוף השבוע האחרון ישבנו אני ובעלי וככה העלנו את נושא קניית הדירה הראשונה שלנו. חשבנו איך ומאיפה מגייסים כסף, על מנת להפחית את עלויות המשכנתא, וכמובן איפה הכי כדאי ונכון לגור.

באותו סוף שבוע, פורסמה כתבה ב YNET שמעלה את השאלה האם לשכור או לקנות דירה?. כבר למעלה מ- 3 שנים שאני ובעלי גרים בשכירות, ומשנה לשנה אנו תלויים בחסדיה של בעלת הבית: אם היא ממשיכה להשכיר את הדירה (כיוון שחושבת על מכירתה), ובכמה תעלה לנו את  דמי השכירות. הדירה בה אנו גרים כיום היא דירה קטנה שמתאימה לזוג, וכשנכנסנו אליה ידענו שבהמשך, כשנרחיב את המשפחה נעבור מפה.

כשבחרנו את הדירה לשכירות התפשרנו, התפשרנו המון, וזאת כדי לעמוד בהוצאות הכספיות (במיוחד כשבאותה תקופה שנינו היינו עדיין סטודנטים). הבניין מאד ישן, בכל חורף בגשם הכניסה מוצפת, קירות הבית, למרות תיקוני הצבע וסיוד מחדש כל שנה, נסדקים שוב ושוב ומלאים בעובש, והשכנים…. זה כבר סיפור בפני עצמו! שאני נמנעת מלפרט (רק דמיינו שאחת לשבוע מגיעה לבניין ניידת משטרה…).

הסיפור הזה של מגורים בבניין מיושן ובשכונה לא ממש טובה, מזכיר לי כל פעם מחדש את הסיפור של ההורים שלי. זוג צעיר, אקדמאים, שבתחילת דרכם המשותפת כזוג נשוי קנו דירה באזור לא ממש טוב מתוך המחשבה שזה מה שיכולים לאפשר לעצמם כעת ושבתוך כמה שנים ירוויחו יותר ויעזבו למקום אחר יותר טוב. רק לאחר 20 שנה המחשבה הזו התממשה ועברנו (כל המשפחה) לבית יותר חדש , בבניין יותר חדש ובשכונה יותר טובה (הרבה יותר טובה). ועכשיו אני מרגישה שאני חוזרת לאותו המעגל הזה- שאני ובעלי גרים בסביבת מגורים שלא היינו רוצים לגדל בה את ילדנו.

אני מספרת את הסיפור הזה, כי אחד הדברים שעומד כעת על הפרק הוא המיקום/ הסביבה שנרצה לקנות בה דירה. והצורך הכל כך עמוק שיש לי לבחון את סביבת המגורים ממש ב”ציציות”. שלשום ראיתי כתבה בתוכנית חסכון בערוץ 2 על השקתו של אתר נדל”ן חדש (טפחות נדל”ן), שבאמצעותו ניתן גם ממש לבחון ולהכיר את סביבת המגורים של הדירה שרוצים לקנות.

תראו, אני אומנם גדלתי בשכונה מאד לא קלה. לא היה לנו כמעט עם מי לדבר, כי היינו צברים בלב שכונה שהפכה משנה לשנה להיות “שכונת עולים”. אבל, גדלתי, אני חושבת להיות בת-אדם טובה, וגם אקדמאית. אבל אני בטוחה שאם להוריי היו את הכלים הללו שאיתם היו יכולים לבדוק ולבחון את סביבת המגורים שלהם, אולי היו קונים דירה במקום אחר.

בחירת מיקום הדירה מצריכה כמובן שיקולים רבים ביניהם קרבה להורים, קרבה למקום העבודה, קרבה למוסדות ציבוריים (גנים ובתי ספר) ועוד. ולפעמים יש משהו שחייב לבוא על חשבון משהו אחר. גם אם הדירה תהיה מרוחקת בעוד 7-10 ק”מ ממקום העבודה/ מההורים, לטובת מיקום עם אוכלוסייה יותר טובה, או גנים ובתי ספר יותר טובים.

אבל על אילו עוד נתונים צריך למשל לקחת בחשבון? באתר הנדל”ן ראיתי ככה כל מיני טיפים מה כדאי לדעת ולבדוק בסביבת המגורים, אבל אני אשמח לקרוא פה על עוד כמה דגשים לנתונים שכדאי לדעת ולקחת בחשבון בתהליך הבירורים לקנית דירה.

עוד מהבלוג של פז

מניעת סרטן צוואר הרחם

אני רוצה לשתף אתכם בדבר שנוגע לכל אחד מאיתנו. לנו הנשים- כנשים. נשים אמהות של בנות. גברים שאכפת להן מהנשים שלהם ובנותיהם ולאלו שאכפת לכם מודעות למניעת...

שירות אישי- דברו איתי ולא אלי!

סוס אחד נכנס לבר ומזמין קולה. שואל אותו הברמן: עם קש? עונה הסוס: הרבה, הרבה קש. מוסר השכל: תמיד עדיף לקבל שירות ממישהו שמכיר אותך, זה חוסך שאלות מיותרות. ברחוב שלי יש סיבוב שהוא סוג של רולטה רוסית. הולך רגל שבא מכיוון אחד...

מונופול. משכנתא. ריאלטי

ביום שלישי האחרון, ביום העצמאות, בין נפנוף קציצות קבב לפרגית, בחצר ביתם של חברים (כן כן, מקום הרבה יותר אידאלי ממנגל על איזו צומת באמצע הכביש..), ושילוב משחקי חברה, מצאתי בגינה כך זרוקה לה קופסת משחק מונופול, והתחלנו ככה קצת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה