הבלוג של החיים הטובים עם יפית

pay1965

עדכונים:

פוסטים: 1209

החל מאוגוסט 2013

שבוע טוב.

עוד ספר שאי אפשר להניח לרגע, המתח, הסקרנות והעניין עושים את שלהם.

התחלתי לקרוא בששי, בין עבודות הבית, הבישולים, הקניות, לרדת עם הכלבה לגינה וסיימתי בשבת ממש עם יציאת “הכוכב הראשון” כלומר יום וחצי בערך.

סיפור ישראלי, הווי של הארץ, אראלה- ללה ,בחורה שיש לה שני אחים תאומים, אחד מהם- גונן נעלם כבר כמה שנים. התייאשו מלחפש. אך כשהיא משמשת אפוטרופוסית של אמא, בודקת את חשבונותיה וכו’ ולפתע ביום אחד בהיר היא שמה לב שהפיקדון של אחיה הנעדר כבר 20 שנה, נפתח והכסף נלקח. מפה סיפור המעקב, החקירה מתחיל.

הסקרנות שיגעה אותי ממש.

הספר כל כך משקף ישראליות, צבא, חברויות, משפחה, אחים ואחות, ריבים, תל אביב על כל יתרונותיה וחסרונותיה, בתי קפה, פרנסה, שכירויות, אהבה.

אמא התייאשה כבר מהחיפושים, מהפרסום, מהציפייה ,הרימה ממש ידיים, כן גם היא. השנים עושות את שלהן והיאוש הפך לחלק מחייהן ובהמשך התחלף “באדישות” מה. אם אפשר לקרוא לזה כך.

במסע החקירה מתברר לה שמה שחשבה על אחיה, איך שהיא ראתה אותו ואת דמותו אשר היוותה לה דוגמא באיזושהו אופן, שונה מאוד במציאות והמורכבת של חייו.

**************************************************************************************************************************************************************************************************************בשורות טובות נפתח ביום הולדתה הארבעים של אראלה, רווקה תל אביבית. היא מתעוררת עם הנג אובר קטלני ועוברת על חשבונות הבנק שלה, הלב שלה מחסיר פעימה כשהיא רואה שהכסף של אחיה הגדול, שנעדר כבר 20 שנה, נעלם מהחשבון.

אחרי שנים של קמפיינים לאיתורו, ותקוות שווא היא מנסה לא לתת לשום רגש או רצוי לתעתע בה שוב. היא יוצאת למסעד בעקבות קצה החוט שתחילתו  בבנק,  היא מערבת את המשטרה, נמנעת מלשתף את משפחתה ויוצרת שוב קשרים עם אנשים מהעבר. במהלך מסעה מתברר לה שדמותו של אחיה רחוקה ממה שהיא זוכרת מנעוריה.

נאמנותה העיוורת של אראלה לאחיה הבכור מסייעת לה במסעה המטלטל אל שולי החברה, אך נאמנות זו עומדת למבחן כשהיא פוגשת את הצד האפל של דמותו ושל חייו.

בשורות טובות הוא סיפור על עוצמתה של אהבה, בשפה ישירה וקולחת שוזרת שירז אפיק את סיפור חייה של הגיבורה עם המציאות הישראלית, על יופיה וכיעורה. מנקודת מבט מפוכחת ובחוש הומור היא חושפת את הסודות הכמוסים החבויים בתא המשפחה הבורגנית.

שירז אפיק נולדה בתל אביב. היא בעלת תואר שני בפסיכולוגיה. עבדה בארץ ובחו”ל עם מכורים לסמים, ניצולי שואה ונפגעי נפש, וכיום עוסקת בכתיבת ביוגרפיות כסופרת צללים. נשואה באושר ואם לשני בנים.

זהו, ספרה השני. ספרה הראשון, “לנקות את יפו”, ראה אור אף הוא בהוצאת מטר.

עוד מהבלוג של החיים הטובים עם יפית

תצוגה מקדימה

מותג הדרמו-קוסמטיקה לה רוש פוזה מציע סדרת ליפיקאר AP+ המעניקה לחות והזנה לעור יבש ומגורה במיוחד וחושף מחקר בינלאומי חדש: השפעה על איכות השינה

שני טוב לכולנו, מותג הדרמו-קוסמטיקה המוביל לעור רגיש והמומלץ על-ידי למעלה מ- 25,000 דרמטולוגים ברחבי העולם - LA...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

מבלים את חופשת הקיץ ברשת קפה גרג

צהרים טובים מבלים את חופשת הקיץ עם כל המשפחה... רשת קפה גרג משיקה: תפריט חדש לילדים מעוצב במיוחד לקטנטנים עם מגוון מנות לבחירה ב - 29 ₪ וארוחת תינוקות ב-10 ₪ בלבד! ומשחקייה מפנקת ועדכנית רשת קפה גרג משיקה בילוי...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה