הבלוג של הדס אילון כרמי

אימ-אמא

מלהיגה על חיי משפחה מהממת אם כי לא שגרתית, שעברה ועוברת תהפוכות מרתקות... מאמינה באמת ובתמים שגידול ילדים (בשונה מ"חינוך") יכול להיות ברובו מלא סיפוק אם רק מנקים רעשים מהדרך. ובקיצור - כל מה שקורה לאשה שהיא גם אמא עם רעיונות... +עוד

מלהיגה על חיי משפחה מהממת אם כי לא שגרתית, שעברה ועוברת תהפוכות מרתקות... מאמינה באמת ובתמים שגידול ילדים (בשונה מ"חינוך") יכול להיות ברובו מלא סיפוק אם רק מנקים רעשים מהדרך. ובקיצור - כל מה שקורה לאשה שהיא גם אמא עם רעיונות אינסוף, עצמאית שהיא גם שכירה, הנאחזת בהתרחשויות חייה כבסם משכר המחזיק את הראש גבוה מעל הקרקע, רוב הזמן. מעל 40, חיה את המשבר ונהנית ממנו :-) , אמא לשתיים, בעלת תואר שני בתיאטרון ומנחת קבוצות לאמהות אחרי לידה, מעצבת תאורה לתיאטרון, סטייליסטית, מנהלת תוכן שיווקי, מפיקה, עורכת, עובדת בהייטק, מלווה רגשית, מאמנת ומגשרת (לא משפטי) בתקשורת מקרבת (NVC) ועוד כמה דברים...

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מדצמבר 2010

מאז ומתמיד היתה לי אלרגיה למתווכים.
מבחינתי אלו אנשים שבאו להרוויח כסף, והמון, על חשבוני.
מעולם לא הבנתי למה בארץ הקונה/שוכר צריך לשלם למתווך (הוא הרי עובד בשביל המוכר/משכיר…) – ואיכשהו תמיד הייתי בצד הקונה. או השוכר…

היום יש לי בית. טוב, חצי. ואני מנסה למכור אותו. תיווך? בשום אופן לא. חוץ מ…

בית באבן יהודה. כל קשר למחיר המצויין הינו מקרי בהחלט.
חוץ מאם המתווכים מתקשרים ואומרים שיש להם קונה רציני. כי כשאמכור את החצי, יהיה לי מספיק כסף לשלם להם… ואולי באמת… ולא לפספס… והנה כל הסיבות ללמה ענף התיווך עוד לא נכחד.
הפראיירים שבאים איתם? נו, כנראה שאין להם ברירה, כמו שלי לא היתה… אה, בעצם – נכון, קניתי דרך יד 2!!!

אז כשהם מתקשרים, אני עושה להם הקדמה מפחידה נורא. שאני לא מחבבת מתווכים, ושלכן הבית ביד 2. ושאם הם רוצים בכ”ז להביא לקוחות אז בתיאום, וללא בלעדיות, ושאנחנו משלמים להם אחוז. כמו לכל המתווכים שפונים. חלק מהם מתקפלים בשלב הזה, כי אחוז משלושה ורבע מיליון זה “רק” 32,500 שקל. אז בשביל סכום כזה פעוט (פלוס מע”מ, פלוס פי 2 מזה (65,000 שקל??) מהקונה (חישוב מהיר – כמעט 100,000 ש”ח) – לא שווה לעבוד (אפשר להיות מתווכת בבקשה??)
והחלק השני אומר “עזבי כסף (חחחח) בואי ניפגש, אראה את הבית, יכול להיות שזה בכלל לא רלוונטי לקונים שלי (עוד חחחח)”

אין לי בעיה לפגוש אנשים. אני חובבת אנושות ידועה. חובבת חברה, מפגשים, אבל כמו שמציינת הכותרת – ממתווכים יש לי אלרגיה. משהו במבנה האישיות של מי שהולך להיות מתווך כנראה שונה משלי די-אנ-איית.
אבל יש סוד קטן, שמכריי הותיקים יודעים עליי ואחרים פחות… הסוד הוא שאני נורא נורא אוהבת להתווכח. ולשכנע. אבל יש קאצ’ – זה קורה רק כשאני בטוחה בטוחה שאני צודקת. שונאת להפסיד…

אז הנה המקרה מהיום. מבקשת שכל מי שעוסק בתיווך, אם עוד לא הפסקתם לקרוא, הפסיקו כעת. מראות קשים.

צבא מתווכים התקשר אלי מאז פירסמתי את הבית למכירה ביד 2… לכולם אני אומרת בטלפון את מה שלמעלה: “אנחנו עובדים עם מתווכים על אחוז וללא תיווך”

אז ההיא החליטה, כמו כמה מקודמיה, שהיא בכל זאת מגיעה כי יש לה לקוחות רציניים וקבעה איתם למחר ואיתי להיום. סיפרה לי עליהם שהם זוג שכבר רשם את הילדים לבתי הספר במושבה ונמצאים בתהליך מכירת הבית שלהם… ושבינתיים אולי יחתמו על שכירות עם אופציה לרכישה.
(עכשיו, עם אף מתווך אנחנו לא עובדים על שכירות – רק מפורסם ביד 2. דמי שכירות ישלמו את השכירות שלי ושלו. לא יהיה עודף.)
כשבאה, רצתה שאחתום לה על דמי שכירות של חודש אם יסגרו על השכרה, והשלמה לקנייה אם ירכשו לאחר שנה את הבית… לא הסכמתי – אמרתי לה שעל השכרה אנחנו לא משלמים.
כאן הגיעה התבכיינות על שאני(?) ביקשתי(?) ממנה(?) לעבוד בחינם…(???) אז… יקרה, לא ביקשתי ולא אני. זו את שבאת. ורצית להראות. בבקשה להיות נאמנה ללקוחות שלך. (אה, חוץ מכשמשלמים לך על זה קצת פחות ממה שציפית. סורי..)
על קנייה אמרה שהם עובדים על שני אחוז אבל היא מוכנה מראש לתת לי אחוז וחצי פלוס מע”מ… (פששש – בנדיבות רבה, המתעלמת מדבריי הקודמים בטלפון) פייר? התרגשתי.
אחרי ויכוחים רבים, טלפונים לבעלבית של החצי השני, הסכמה שלה לקבל מאיתנו על שכירות חצי חודש (!!! – ואחסוך מכם את ה “לי זה עולה יותר” ואת ה”מעולם לא קרה לי כזה דבר”) והסכמה שלנו לתת לה אחוז וחצי פלוס מע”מ על רכישה (תמיד יש אפשרות לסרב לסכום רכישה שיורד מתחת למה שהיינו מקבלים אם ההיא לא היתה בתמונה), היא מקריאה לי מהחוזה את מה שהיא מתקנת על השכירות “חצי דמי שכירות פלוס מע”מ”

אמרתי לה: “את רצינית?”
היא אמרה “לגמרי, אבל זה הולך למדינה בכלל לא אלי”
אמרתי לה: “רגע, אני מקבלת מהשוכרים גם דמי שכירות פלוס מע”מ?”
היא אמרה שלא, ושהמשא ומתן הזה לא נעים לה ו(שוב) שאני מבקשת ממנה לעבוד בחינם, והלכה….

נורא נורא נורא התחשק לי לומר לה:
“חושבת שזו החלטה שלא נאמנה ללקוחות שלך.לסגת מחתימה בגלל 700 שקל… אחרי שהסכמנו לחתום איתך על מעל 50,000 שקל. וזה לא בא כדי שתתחרטי, אלא רק כדי לספר לך כמה התאכזבתי (שוב) מזן המתווכים בארץ… דווקא היה לזה פוטנציאל שיקומי. הרי אמרתי לך בטלפון בחיוך, שיש לי אלרגייה ממתווכים, והוספתי שאנחנו עובדים עם כל המתווכים על אחוז וללא בלעדיות. הייתי הכי שקופה שניתן… ניחא… החלטת לבוא בכ”ז כדי “לשכנע אותי”….. וזו בדיוק הבעיה עם התיווך בארץ. שלא כמו בחו”ל. בקיצור, אימתת את מה שחשבתי מהתחלה. לוחמה פסיכולוגית על האם מגיע לך תשלום?? הצחקת אותי. שכר בכירים כפול שתיים על בית אחד?? ותגידי לי שזו לא חזירות… אני מרוויחה בחודש פחות ממחיר התיווך שאת מבקשת שאתן לך אם תשכירי, שלא לדבר על מכירה…”

קיצר לא אמרתי..

ועכשיו אני רוצה לדעת שהאלו של מחר הם לקוחות זוועה שלא היו סוגרים כלום. או דמיוניים….

ושבמקומם יגיעו אנשים אמיתיים עם שמות ופרצופים נחמדים, ויאהבו את הבית שלי בלי מתווכ/ת שתלקק את המדרכה למרגלותיהם לפני הכניסה ותבריק להם את המשקפיים הוורודים.

יללה, חבשו את פצעיי. הגידו לי שמתווכים זה עם נורא, תאב בצע כסף, עושק קונים ומוכרים… (כל קשר לאנשים אמיתיים הוא מקרי לחלוטין – וכל הכללה אינה תקפה על מתווכים נחמדים וישרים שאתם מכירים)

וכדי להראות שאני ממש ממש נדיבה, וגם קצת לנצל את טוב לבכם, הנה כאן הקישור לבית ביד 2. ואם הקונה יאמר לי שהגיע דרך חבר שקרא את הפוסט בסלונה, אתן לחבר המפנה דמי חברות אמת.

עליי.

פייר, איך אני איתכם?

עוד מהבלוג של הדס אילון כרמי

תצוגה מקדימה

אמא-פלצת

בהחלטה טפשית של רגע, שאינני יודעת עדיין מה יהיו השלכותיה (הן האישיות נפשיות והן הסביבתיות), החלטתי לשים את הרפש על השולחן. אני לא אמא מושלמת והחיים שלי לא דבש. זה נכון גנרית, ונקודתית, וחי לצידן של אמיתות  נוספות כגון אני...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

Fingerless

שני חלקים. נקרא להם, כמו שהרופאים קראו להם אז. אצבע 2 ואצבע 3. היא לא ידעה שיש בכוחם  להפוך כלי שלם לכלי שבור. כמו סוכריה על מקל בלי הסוכריה. כמו חיית מחמד בלי המחמד. וקצת כמו מסיבת יומולדת. אבל בלי היומולדת. עם כל תשומת הלב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

קהילה וירטואלית שהפכה לקהילה אמיתית...

את הפוסט המקורי (זהה לחלוטין, מלבד הקדמה זו) ניתן לקרוא כאן לכאורה, כל התנאים המתבקשים להפיכתה של אבן יהודה למושבת אנשים זרים זה...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה