הבלוג של הולי שוורץ

palhol3

עורכת דין (סגן אלוף במילואים), בעלת נסיון של מעל ל-20 שנה בתחום הדין הצבאי-פלילי. בעלת משרד בוטיק העוסק בייצוג חיילים מול המערכת הצבאית. כמו כן, אני מעבירה הרצאות בנושא הטרדות מיניות ומעמד האישה בחברה בת זמננו.

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מספטמבר 2018

על הקשר שבין הצגה משעשעת לאמהות ומקצועיות, ואיך זה הוליד אצלי חלום לפינה טלוויזיונית שתעזור לחיילים

26/11/2018

כשילדתי את סער, בני הבכור, לפני למעלה מ-17 שנים, כבר הייתי קצינה בשירות קבע, והצבא היה חלק בלתי נפרד מההוויה שלי בהרבה מאוד מובנים, שעל חלקם אני עדיין מנועה מלדבר. כמה שנים אחר כן, מחדר ההתאוששות של בית חולים “בני ציון”, לאחר לידתו של שיר, בני האמצעי, נתתי הנחיות טלפוניות לגבי רצח שקרה בצבא והיה בטיפולי. לאורך השנים, מעולם לא היה לי ספק שהשירות הצבאי תורם למדינה ולפרט כאחד, והוא ביטוי אחד מיני רבים למעורבות חברתית, לתרומה לקהילה ולאחריות אישית.

עם זאת, היום, כשסער כבר באמצע כיתה יב’, והשירות הצבאי שלו ממש בפתח, פתאום הגיוס לצבא מקבל משמעות אחרת, גדולה הרבה יותר. הרגשות האמהיים מתחדדים, כשאני חושבת שהילד שלי תכף הולך לצבא. הילד שלי, שישן במיטה חמה ונוחה, זה שאני מכינה לו כריך כל בוקר, ודואגת להזכיר לו שייקח סוודר, כי כבר סתיו – פתאום הוא יהיה חייל? לנוכח המחשבות האלה, הלב קצת מתכווץ בדאגה, הצבעים שבהם אני רואה את העולם הזה עזים יותר, וכל הידע שצברתי במהלך שנות שירותי בפרקליטות הצבאית, וההכרות עם המערכת הצבאית, הופכים חשובים ונדרשים פי כמה.

השילוב בין האמהות למקצועיות, זה הרקע שעליו צמח החלום שלי, שנקרא לעת עתה, “אימי הגנרלית”.

למי שלא מכיר, “אמי הגרנלית” הוא סרט משנות ה-70, שבימים אלה עלה גם בהצגה בכיכובה של ציפי שביט האלמותית, העוסק באמא שמגיעה ליחידה בה משרת בנה, ושם משתלטת על העניינים…מכיוון שקטונתי מלהיות ציפי שביט, ואין לי רצון לרדוף אחרי הבנים שלי לבסיסי צה”ל, החלום שלי הוא לתרום ידע לאמהות שמגייסות את ילדיהן.

מתוך המחשבות והרגשות שמציפים אותי לקראת גיוס בני בכורי, אני רק יכולה לדמיין את עולמן של אותן אמהות שהילד שלהן מתגייס, והן לא מכירות את הצבא כמוני, אלא למעשה עומדות אל מול הלא-נודע. וה”לא-נודע” הוא תמיד מפחיד, מאיים ומורכב יותר ממה שניתן להכיל. מכיוון שאני מאמינה שיידע זה כוח, הרצון שלי הוא להנגיש ולהעביר מהידע שצברתי בנוגע למערכת הצבאית, לכל אותן אמהות שיושבות בבית וכוססות ציפורניים. בנוסף, כעורכת דין שמייצגת חיילים, שביצעו עבירה או חרגו מהכללים, וכמי שפוגשת את בני משפחותיהם, אני יודעת לומר שפעמים רבות היכרות עם המערכת והבנת דרכי פעולתה, יכולים לעזור. לאור החשיבות, אני מנסה כבר כיום, ככל יכולתי, לחלוק את היידע שלי בשלל המדיות הקיימות, אבל אני מרגישה שזה מעט מידי, ויש עוד כל כך הרבה לעשות.

מתוך התכנית "פרקליטים עד הבית", בה התראיינתי בנושא הטיפול בחיילים

לכן, החלום שלי הוא לייצר פינה קבועה בשם “אימי הגנרלית” באחד מערוצי הטלוויזיה הנצפים, במסגרתה אתרום טיפים ומידע מהנסיון שלי בתחום לרווחת הכלל. פרויקט כזה שקורם עור וגידים, פונה לפלח רחב בציבור הישראלי, תורם לנו כחברה לקדם ערכים ראויים של מעורבות ותרומה למדינה, ומסייע גם לחיילים לשרת שירות תקין מועיל.

אז מה אתם אומרים? יש לכם יכולת לעזור בקידום החלום אל עבר קרקע המציאות?  דברו איתי, וביחד נגרום לזה לקרות!

https://m.facebook.com/HOLLYSCHWART/

 

עוד מהבלוג של הולי שוורץ

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

החופש קורא לי לצאת לחיים חדשים

מי שעוקב אחרי הבלוג שלי, כבר יודע שפרשתי מצה"ל אחרי שירות צבאי בן למעלה מ-20 שנה בפרקליטות הצבאית. רובכם בוודאי לא מבינים למה זה "ביג דיל". עבור רובכם, השחרור מצה"ל הוא פרק שחלף מזמן, וכבר קשה לזכור כמה יפים, רזים ומלאי שמחת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

עוד זה מדבר וזה בא...

מאתמול אני צופה בהשתאות בכל הכתבות והאייטמים שמשודרים לזיכרה של רונה רמון ז"ל, ומעלים על נס את עשייתה יוצאת הדופן. לפי מה שפורסם, רונה ז"ל החלה את דרכה כמורה לחינוך גופני, ולמעשה משך שנים היתה אדם פרטי ואנונימי. אישה...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה