הבלוג של הולי שוורץ

palhol3

עורכת דין (סגן אלוף במילואים), בעלת נסיון של מעל ל-20 שנה בתחום הדין הצבאי-פלילי. בעלת משרד בוטיק העוסק בייצוג חיילים מול המערכת הצבאית. כמו כן, אני מעבירה הרצאות בנושא הטרדות מיניות ומעמד האישה בחברה בת זמננו.

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מספטמבר 2018

הכרות ראשונה עם הדמויות המרכזיות בחיי הבוגרים – אדון “שחרור” וגברת “מסגרת”

19/11/2018

מי שעוקב אחרי הבלוג שלי, כבר יודע שפרשתי מצה”ל אחרי שירות צבאי בן למעלה מ-20 שנה בפרקליטות הצבאית.

רובכם בוודאי לא מבינים למה זה “ביג דיל”. עבור רובכם, השחרור מצה”ל הוא פרק שחלף מזמן, וכבר קשה לזכור כמה יפים, רזים ומלאי שמחת חיים הייתם בשחרור, מה היו התכניות שלכם ואיך חלמתם “לטרוף את העולם” (לא משנה שבסוף מצאתם את עצמכם באיזו חושה בהודו, מסריחים כי לא התקלחתם חודש).

העניין הוא, שאצלי, המפגש עם אדון “שחרור”, הגיע ממש באיחור. רק כשהוא הגיע הבנתי למה הוריו בחרו עבורו את השם “שחרור” (ועד כמה השם מתאים לו), כמה חיכיתי לו, כמה הייתי צריכה אותו בחיי, וכמה מקום יש לי בשבילו. אגיד לכם יותר מזה, בכל יום שעובר,  אני מבינה יותר ויותר כמה הוא משמעותי עבורי, איזו זוגיות נפלאה יש לנו, כמה הוא מאפשר לי, ואיזו דרך עשיתי מאז ועד היום בזכות העובדה שנכנס לחיי. במילים פשוטות אפשר להגיד שאני לגמרי מאוהבת באדון “שחרור”, ובכל הטוב שהוא הביא ומביא לחיי.

בשלב הזה אתם בטח תוהים, האם ההמתנה לשחרור משמיעה שבמהלך השירות הצבאי היה לי רע.

התשובה היא: “לא” (או “שלילי”, מה שתבחרו).

היה לי שירות מלא בכל טוב. למדתי, התנסיתי, צברתי חוויות ופגשתי אנשים איכותיים לאורך הדרך (חלקם חבריי הטובים עד היום). כמובן שהיו גם ימים שעברו עלי ב”דם, יזע ודמעות”, כי בלי זה אי אפשר, ואחרת זה לא יהיה מעניין, והסיפור לא אותנטי. אבל בסופו של תהליך, כשמסתכלים אחורה על רובה המכריע של התקופה – זו תקופה יפה, שהייתי מאחלת לילדיי שיחוו אותה במהלך חייהם המקצועיים.

ויחד עם כל זה,  הגברת “מסגרת צבאית”, כשמה כן היא “מסגרת”. והיא הרבה פחות נוחה מאדון “שחרור”. היא דורשת בלעדיות, היא מבקשת שתשארו בדלת-אמותיה, ותהיו קצת מרובעים כדי להתאים למידותיה, היא לא מסכימה שמישהו יבלוט החוצה, והיא מאוד כועסת אם הבעת עמדה או דעה פוליטית, היא מחליטה על צורת ההתנהגות, על אופן הלבוש, וגם על הזמן הפרטי והמשפחתי. בקיצור, היא לא תמיד מתחשבת ויש לה את הקריזות שלה, כמו לכל אישה.

עכשיו כשקיבלתם את התמונה כולה, והבנתם שהחלפתי את הגברת עם הקריזות באדון הנעים והנוח, אתם יכולים, אולי, להתחיל להתחבר לכותרת “חיים חדשים”. כן, אני מרגישה שפרק ב’ שפתחתי לגמרי מאפשר לי חיים חדשים, חיים שמאפשרים לי לעבוד בעבודה מעניינת שתורמת לחברה ומתגמלת, לצד היכולת להנות משעות פנאי, לעסוק בספורט, לפגוש חברים ישנים ולהכיר חדשים.

ולסיום…מצרפת לכם תמונה. כי תמונה שווה אלף מילים, וכי התמונה הזו, שצולמה לפני יציאה לדיון חשוב, מדגימה בדיוק את החיים החדשים. את היכולת לשלב bussiness and pleasure, ובמקרי קיצון גם התאמת האקססוריז לציוד המשרדי (תחשבו על זה…).

blog33

מאחלת לכולכם שתמצאו את השילוב המדוייק לכם. לפחות כמו זה שאני מצאתי,

הולי

 

עוד מהבלוג של הולי שוורץ

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...