הבלוג של הולי שוורץ

palhol3

עורכת דין (סגן אלוף במילואים), בעלת נסיון של מעל ל-20 שנה בתחום הדין הצבאי-פלילי. בעלת משרד בוטיק העוסק בייצוג חיילים מול המערכת הצבאית. כמו כן, אני מעבירה הרצאות בנושא הטרדות מיניות ומעמד האישה בחברה בת זמננו.

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מספטמבר 2018

בהתחשב ברקע שלי, אין פלא שהחופש הפך אצלי לשיגעון. איך הסכמתי לוותר עליו ובעבור מה

31/10/2019

TRX

GOFLO

SURFSET

HIT

אני מכירה עוד כמה צירופי אותיות באנגלית, להמשיך?

כן, אני מתאמנת יותר מהאדם הממוצע. יש שיגידו (ויש שכבר אמרו) “מתאמנת בטירוף”.

“אז למה להצטרף לאתגר אורח חיים בריא של סלונה והולמס פלייס? את הרי ממילא כבר שם…” זה מה שאמר לי כל מי שדיברתי איתו על הפרוייקט החדש, בשלב בו התלבטתי אם להצטרף אליו.

יש בזה משהו. עברתי כבר כמה מאמנים, חדרי כושר, מכונים וסוגי סטודיו למיניהם, מה יחדשו לי?

regel_600x800                                                                     (תמונה מאימון קודם. צילום: עצמי)

אבל האמת היא, שהיה משהו נוסף שהרתיע אותי. משהו עמוק ומשמעותי יותר. המחוייבות למסגרת. הכפייה לחזור אל סכימה ידועה מראש, שבה מכתיבים לי מתי לבוא ומתי ללכת, איזה אימון לעשות באיזה יום, ועם איזה מאמן. במילים פשוטות, אני, שכל חיי עברתי ממשבצת למשבצת, כשכולן מרובעות, מדוייקות ומדודות, פתאום סירבתי להתחייב לקבוצה, למאמן ולאימון. רציתי את החופש שלי גם בהיבט הזה, והחזקתי בו כמו שאיש טובע מחזיק בגלגל הצלה, כאילו כל נשימה שלי תלויה בחופש הזה. כאילו אם ארפה את האחיזה בגלגל ההצלה, אצלול למצולות המסגרת ושוב לא אוכל לנשום.

זר לא יבין זאת, אבל מאז שפרשתי מצה”ל, פשטתי את המדים אחרי למעלה מ-20 שנה, ויצאתי מהקופסא, אני פחות אוהבת שמנהלים אותי. משום מה, אני גם די בטוחה שאני יודעת להתנהל עצמאית, כשאין הגדרה שמכתיבה לי סדר יום, ואין אילוץ שמכריח אותי לקום בבוקר. וכשאין אילוצים, ואין תכתיבים, הכל נעשה בכיף. ההחלטה שלי להתאמן שש פעמים בשבוע, היא בחירה שבאה מרצון, והיה בי קול חזק וברור שביקש להמשיך את הסידור הזה.

hagit1_800x600                                                                       (הקליניקה של המטפלת. צילום: עצמי)

אבל המציאות לימדה אותי אחרת. החופש הנכסף הוכיח לי שלפעמים ללא המסגרת, התמונה לא שלמה (או במקרה שלי, ללא המסגרת, התמונה עלולה להתפרק).

כשרוצים לטרוף החיים, לעבוד, לשדר תכנית רדיו, לעשות את כל סוגי האימונים שעומדים מאחורי צירופי האותיות שלמעלה, וגם לחיות מידי פעם, התוצאה היא לפעמים התשה של הגוף ושחיקה שלו.

וככה במשך תקופה ארוכה למרות כאבים ומיחושים, המשכתי להתאמן. כשחלף מכאוב אחד, הוא בשקט פינה את מקומו לטובת כאב במקום אחר שמיהר להתמקם אצלי בנוחות ולקחת חלק מחיי. ואני, שחשבתי שאני תכף מתגברת על הכאב, לא חישבתי מסלול מחדש.

כך, חודשים התרוצצתי בתוך “גלגל האוגרים שלי” מכאב לכאב, וקראתי לזה “החופש לבחור”. עד שיום אחד הגעתי לעיסוי, אצל אישה מופלאה שמטפלת בי שנים. אישה עם עיניים חכמות וידע רחב החל מרפואה סינית ועד ארכיטקטורה. אישה שעם הכניסה לקליניקה שלה כבר מרגישים יותר טוב, לחץ הדם יורד, האף מתמלא ריחות נעימים של שמנים ואני מרגישה כאילו כבר יותר קל ונעים לי. וכששכבתי שם על מיטת העיסויים, מאפשרת לקוסמת להפעיל את קסמיה, היא פתאום אמרה לי בקולה הרגוע והבטוח: “זה יעבור. אבל את צריכה לשמור על איזון”.

holmes_800x600                                                           (אימון ראשון בהולמס פלייס. צילום: עצמי)

באותו רגע, התבהר לי, שהחופש הפך אצלי לשיגעון החדש. ללא מסגרת ברורה (לאימונים או לכל דבר אחר בחיים), ובהעדר ראייה כוללת ומאוזנת של הפעילות, היא לא מביאה תועלת, ובטווח הרחוק היא שוחקת. מכאן ועד למילוי טופסי הגשת המועמדות לפרוייקט, הדרך היתה קצרה…

 

הכותבת היא עורכת דין שעוסקת בדיני צבא, ומייצגת חיילים ומשרתי קבע בפני המערכת הצבאית, לאחר שפרשה בדרגת סגן אלוף משירות בן למעלה מ- 20 שנה בפרקליטות הצבאית (לאתר האינטרנט של עו”ד שוורץ ליחצו    http://www.hollylaw.co.il/).

@holmesplaceisrael

#makeachange

עוד מהבלוג של הולי שוורץ

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

החופש קורא לי לצאת לחיים חדשים

מי שעוקב אחרי הבלוג שלי, כבר יודע שפרשתי מצה"ל אחרי שירות צבאי בן למעלה מ-20 שנה בפרקליטות הצבאית. רובכם בוודאי לא מבינים למה זה "ביג דיל". עבור רובכם, השחרור מצה"ל הוא פרק שחלף מזמן, וכבר קשה לזכור כמה יפים, רזים ומלאי שמחת...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

דברים שרואים משם, לא רואים מכאן

כל השנים שירתתי בתביעה הצבאית. תמיד ייצגתי את האינטרס הציבורי. מכירים את האינטרס הציבורי? הוא מאוד מיוחד. בעל אישיות חזקה. אין לו פנים, ואין לו משפחה, אבל יש לו עמדות מאוד ברורות ויש לו דעות נחרצות באשר לאיך הדברים צריכים...

תגובות

פורסם לפני 12 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה