אנג'י- אסטרולוגיה ומחשבות על החיים - הבלוג של fb_1072556784

מזל גדי

נסענו פעם עם סבי ז"ל בכביש צר עם נתיב אחד לכל כיוון ולפנינו נסעה עגלה עם חמור. לאורך כמה קילומטרים סבי עמד על כך הוא בשום פנים ואופן לא יחצה קו הפרדה רצוף אפילו שהכביש היה שומם לחלוטין, ונסע על 15 קמ"ש מאחורי העגלה עד שהתאפשר לו לעקוף בקו מקוווקו.. זה גדי אמיתי.

fb_1072556784

31/07/2010


בשעה טובה, בנשיקות בחצות וחגיגות אל תוך הלילה קיבלנו את פני השנה האזרחית החדשה.. שנה חדשה- מזל חדש, זה הזמן המתאים ביותר להתחיל להתוודע אל גלגל המזלות. בסביבות ה-22/12/2009 נכנסה השמש לתחום בשמים המיוחס למזל גדי. השמש תישאר בגדי עד ל-21/01/2010 בערך. כאן חשוב לתקן טעות נפוצה- השמש לא נכנסת ויוצאת מ/אל מזלות ביום ושעה קבועים ומדויקים. לכן אני נוהגת לומר שבסביבות ה-09 /22/12 נכנסה השמש לתחום גדי. ואנשים שנולדו בתאריכי הגבול בין מזלות, צריכים לבדוק ספציפית לשנה בה הם נולדו- מתי בדיוק נכנסה השמש לתחומו של המזל החדש כדי לדעת לאיזה מזל הם משתייכים.

ועכשיו לגדיים שלנו..

בני מזל גדי ידועים בעקשנותם ונחישותם.

ממש כמו היעלים בטבע, גם הגדי ניתקל לא פעם בחייו בקשיים ומוצא את עצמו נאלץ לטפס אט-אט, צעד אחר צעד במעלה ההר הטרשי, ועליו להפעיל את מלוא כוח הסבל ויכולת ההתמדה שבו על מנת שיוכל להגיע לפסגה. סבלנותו ויכולתו של הגדי להביט הלאה ורחוק אל המטרה הנכספת הן אלו שמאפשרות לו להמשיך ולהתמיד, להחזיק מעמד בידיעה שיום יבוא ומאמציו ישתלמו.

הגדי הוא תומך נלהב של מסגרות, משמעת וחוקים. הוא מעריך מאוד אנשי סמכות ומשמעת עצמית היא אחת מתכונותיו הבולטות. זאת הסיבה שהגדיים, על אף שאינם מן המבריקים שבמזלות, מגיעים לא פעם לגדולות. הם פשוט לא יודעים לאות!!

עם זאת, סאטורן, הכוכב ששולט במזל גדי מביא גם כמה תכונות נעימות פחות, יכולתו של הגדי להסתפק במועט על מנת להשיג את שלו, עשויה לעיתים להביא אותו לידי סגפנות והוא אף מאמין ש"מה שטוב לו- טוב גם לאחרים" ומתקשה להבין שלא כולם יכולים לחיות בצמצום ובתנאים קשים כמוהו.הגדיים שונאים חולשה וביטויי חולשה וקשה להם לראות אדם בוכה. מבחינתם הוא סתם מרשה לעצמו "להתפרק". הם חוששים שגם אצלם יסדק הסכר וכל מאסת הרגש שהם הדחיקו תתפרץ ותשבור להם את הפאסון של השליטה העצמית המשובחת.. "קח את עצמך בידיים" זה ביטוי נפוץ אצלם שמטרתו למנוע את המצב המביש הזה.

למעשה, בניגוד לביטחון והעוצמה שהוא מפגין כלפי חוץ, המניע האמיתי להתנהלותו של הגדי הוא פחד! בתפיסתו של הגדי יום 'שחור' עתיד לבוא, ואם הוא יתרגל לנוחות ופינוק, יהיה לו קשה מאוד להתמודד עם המחסור והקושי.. שהרי גם הגדי בסופו של דבר אנושי (-גם אם לפעמים הוא נראה כעשוי שיש..) וגם הוא זקוק לחום וחיבה, מגע, קורת גג בטוחה ומזון. ולכן הוא אומר לעצמו- "אני אסתגף, אתרגל למעט וכשיבואו  ימים קשים וכולם יסבלו, אני לא אחוש בשינוי, אני כבר אהיה מחושל"

הגדיים נוטים לביקורת ושפיטה עצמית חמורה ולא פחות- שופטים גם אחרים. אין אצלם משוא פנים וגם לא 'לפנים משורת הדין'. יש שחור ולבן, נכון או לא. אם הם יגיעו למסקנה שהם פעלו שלא כשורה הם ידווחו על עצמם ויקבלו על עצמם את הדין וכך הם מצפים גם מאחרים לנהוג. אני זוכרת איך נסענו פעם עם סבי ז"ל בכביש צר עם נתיב אחד לכל כיוון ולפנינו נסעה עגלה עם חמור. לאורך כמה קילומטרים סבי עמד על כך הוא בשום פנים ואופן לא יחצה קו הפרדה רצוף אפילו שהכביש היה שומם לחלוטין, ונסע על 15 קמ"ש מאחורי העגלה עד שהתאפשר לו לעקוף בקו מקוווקו..

הם הישגיים אחראים ודקדקנים בענייני זמנים וגבולות. חשוב להם מאוד להגיע בדיוק בזמן לכל אירוע או מאורע. הגדי הוא זה שירטון המירמור על כך שההצגה מתעכבת והחופה לא מתחילה בזמן שנקבע. זה מזכיר לי סיפור על אדם אחד, יקה במוצאו שיום-יום בשעה 07:30 בדיוק!!! היה עובר ברחוב הראשי בעירו. כל העלי הדוכנים והחנויות היוא מכוונים את השעונים על פיו בידיעה שהוא דייקן יותר מהשעון שלהם.. בוקר אחד הוא לא הגיע! אח"כ התברר שנפטר.. ככה הוא הגדי. דייקן ונוקשה כמו שעון שויצרי.

יתרונם החשוב והבולט של הגדיים, שלא פעם מעורר את קנאתם של בני המזלות האחרים -ובצדק- מתבטא בנטייתם של הגדיים להשתבח עם הזמן. נדמה שהגדי נולד זקן והולך ומצעיר עם השנים. הגדי הוא הילד הרציני, האחראי, כבד ראש ומחשבה שלוקח הכל ברצינות, אך גם הסבא הצעיר, הספורטיבי והגמיש שבגיל שמונים עוד משחק כדורגל עם הנכדים, מתעניין בתחביבים ובבילויים של הצעירים ומהווה מקור לגאווה לנכדיו המעריצים.

פיזית:

סאטורן, שליט גדי אחראי על העצמות, העור, הפרקים, הגב ושורשי השיניים. לכן לא פעם גדיים נראים רזים ושדופים- "עור ועצמות", מינימליסטים. "רק מה שחייבים". גם בעיות עור נפוצות אצל הגדיים או אלו שמושפעים ממזל גדי וכן כאבי מפרקים ועצמות, נטייה לשבירות של עצמות ושלד ובעיות בשורשי השיניים. אם סאטורן יהיה מאוזן היטב במפה יתכן שאתם האיברים יהיו חזקים ובריאים באופן יוצא דופן דוקא אצל הגדיים.

מראה חיצוני:

נטייתם לצימצום מתבטאת לא פעם במינימליזם חיצוני- לבוש פשוט, מהוגן, נקי ומכובד, בלי תוספות מיותרות, בלי 'אקססורייז' או צבעוניות יתר. רק מה שצריך, לבוש מעשי ויעיל. (האמת שניסיתי לכתוב עוד אינפורמציה בקטגוריה הזאת אבל.. מה לעשות, גם כאן השפעתו של הגדי מצמצמת. פשוט אין יותר מה להרחיב בנושא. :-)

מקצועית:

מבחינה מקצועית מתאימים לגדיים כל התפקידים 'היבשים', הריאליים, שעוסקים בניירת, מספרים, מתמטיקה ונוסחאות כגון: הבנקאי, רואה- החשבון, פקיד מס הכנסה, סטטיסטיקן וכלכלן. מקצועות העוסקים בכללים, חוקים, מסגרת וחובות כמו שופט (-בעיקר בסטייל ימי הביניים, זה עם הפאה הלבנה) מורה בעיקר לחשבון, לשון ודיקדוק, פיזיקה וכימיה, מנהל בי"ס קשוח- כן, גם זה המאיים מהקליפ של הפינד פלויד- The Wall. תפקידים של כמרים ורבנים ושאר אנשי דת מהסוג הישן (אלו שנאחזים בחוקים ובמצוות בכל מחיר ומפחידים את קהל מאמיניהם שאם יחטאו- ירשו גהינום) וכן רופא עור, אורטופד ורופא גריאטרי שכן סאטורן כאמור אחראי על עצמות, עור וגם על נושא הזמן והזיקנה..         לדעתי, גם דמותו של מבקר המסעדות האיום מהסרט המצוייר "רטטוי" ממלא יפה מאוד את תפקידו של הגדי.