gillmertens - הבלוג של גיל מרטנס

ללמוד עם ניסים אמון איך לחיות מתוך אהבה

ערכת דיסקים של ניסים אמון מפתיעה אותי לטובה...

גיל מרטנס

26/11/2014


e1b2afb9ef2c282a8b14d828fd275b1f

את הערכה של ניסים אמון קיבלתי לסקירה כשנה לאחר שהשתתפתי בסדנא בת שלושה ימים של אלון אולמן. היו לסדנא השפעות חיוביות, באופן כללי, אבל משהו בי מרגיש כאילו מיצה כבר את הדחיפה המוחצנת והקולקטיבית הזו להשיג יותר. חשבתי לא מעט על הדברים שנאמרו שם, ובעיקר על האופן בו הם נאמרו, וככל שעובר הזמן אני מבינה מה לא התאים לי שם, או מה היה חסר.

פנו אלינו, הבלוגריות, כדי שנסקר ערכות למידה ממיטב המנטורים. לאור הסדנא, החלטתי לבחור בערכה שונה – זו של ניסים אמון. נדמה לי כי כמעט כל מה שחסר לי אז אצל אלון אולמן, נמצא אצל ניסים אמון. ראשית, זו האינטימיות והשקט שהוא משדר. יכול להיות שגם אולמן היה מצליח לדבר אל הלב שלי יותר אילו זה היה נעשה מתוך המחשב האישי שלי ולא בחדר מלא אנשים נלהבים, מוזיקה רועשת וקריאה לריקודים על כל צעד ושעל. אבל משהו באישיות של אמון מצליחה לעורר בי רגשות ומחשבות.

קלסיקלטת החליטה להוציא את המנטורים לכמה שעות מאולמות ההרצאה והסדנאות ההמוניים ולתת להם לדבר אל קהל בזמן ובמקום שהוא יבחר - בבית, בשקט. בערכת "לחיות מתוך אהבה ובטחון עצמי" של ניסים אמון יש שלושה שיעורים אינטימיים, המופיעים הן בדיסק שמע והן בדיסק די וי די, וכן חוברת לעבודה עצמית. אני אישית מוצאת שהרעיון מוצלח. לעבור תהליך יחד עם עוד 100 אנשים יכול לעודד ולדרבן, אבל לא מתאים לכולם (אני בדיוק קוראת את "שקט" ומבינה למה לא הרגשתי בנוח בסדנא ההמונית). ויש גם בונוס – תוכלו לשמוע שוב ושוב את השיעורים או חלקם, לחזור אחורה, לחדד נקודות. לעצור ולחשוב. זה שלכם בכל רגע נגיש, וגם לאחר שנה – תוכלו להשתמש בידע הזה (מניסיוני, בכל נקודת זמן מבינים דברים נוספים).

תוכן הערכה של ניסים אמון נגע ללבי. אין פה ניסיון להרשים, להעלות את האנרגיה שלך, לגרום לך להאמין שהעולם ורוד. יש פה ניסיון אמיתי לתת לך להבין דבר או שניים על המניעים שלך, ולאן אפשר לנתב אותם. בשיעור הראשון אמון מדבר על האהבה שקיבלנו (או לא) בילדות וכיצד היא משפיעה על ההחלטות ועל הבחירות במהלך חיינו, ועל יכולתנו לאהוב כיום. גם הוא, כמו מנטורים אחרים,  מדבר על יצירת מציאות, ואיך היא קשורה לאהבה שקיבלנו בילדות. הבשורות הטובות הן שיש מה לעשות. בשיעור השני, לאחר שהבנו מאיפה באנו, כדאי שנבין מה עושים עם זה. לכן אמון שולח אותנו לחשוב, לכתוב, לחפש, למצוא את האחריות אצלנו ולא במה שקיבלנו בילדות. בשיעור השלישי הוא נוגע בנושא הייעוד בחיים, בתפקידו של הרגש ומה קורה כאשר הוא והראש מתנגשים. וכמובן מגיע גם לעשייה.

הנושאים שאמון בוחר להעביר הם לא בומבסטיים, אלא אישיים ואינטימיים, וצורת ההעברה תואמת את התכנים. קולו שקט ונעים, החיוך שלו כנה, הישיבה נינוחה ובאופן כללי, הוא נראה כמו מישהו נגיש וחכם שתרצה ללמוד ממנו. אני מודה שהדיסקים פתחו לי את התיאבון לגביו.

זו אמנם טיפת מים באוקיינוס של הגשמה עצמית, אבל בניגוד להרבה טיפות אחרות, היא כנה, עדינה ומזמינה...

האקדמיה לחיים - ניסים אמון - לחיות מתוך אהבה ובטחון עצמי – מבית קלסיקלטת

לרכישת ערכה לחצו כאן.

embedded by Embedded Video