הבלוג של שלי - הבלוג של שלי ניידיץ

לא לפחד מהפחד: מסע בכדור פורח

רבע שעה בין שמיים וארץ בגובה 120 מטר, תספק לכם ולילדים לא רק חוויה ייחודית לחופש, אלא גם שיעור מצוין בהתמודדות עם פחדים. לעוף על עצמכם בכדור פורח

שלי ניידיץ

29/03/2018


כדור פורח בת"א TLV Balloon

טיסה בכדור פורח היתה מאז ומעולם פנטזיה קסומה וכמעט בלתי מושגת. בתור כלי הטיס הראשון, הכדור הפורח יצר את ההזדמנות לראות את העולם כפי שאף אחד לא ראה אותו - ממעוף הציפור.

אמנם ענף התעופה התפתח פלאים מאז, אבל קסם הכדור הפורח נשאר, תודות לאפשרות לרחף באוויר הפתוח באופן בלתי אמצעי, מבלי שאף זגוגית תפריע לחוויה. מפחיד? בהחלט. הרי רוב הדברים הטובים בחיים הם מפחידים, מסוכנים או משמינים.

תל אביב ממעוף הציפור

עוד לפני שילדים לומדים לעמוד על דעתם, הם מלאים בפחדים קדומים אבולוציוניים. כשהם גדלים ומתחילים להבין שהעולם מלא לא רק במוביילים צבעוניים ודייסות דשנות, אלא גם במכות, קשיים וסכנות, מתווספים פחדים נוספים לסל ההולך ומתמלא ותפקידנו כהורים הוא ללמד אותם להתמודד איתם; להסתכל להם בעיניים, להגדיר אותם, להבין אותם לעומק, לנהל אותם כדי לא להשתגע, או בקיצור - לא לפחד מהפחד.

האטרקציה החדשה: רצפת זכוכית

גם מי שלא סובל רשמית מפחד גבהים, יצטרך להסדיר דופק כשהכדור הפורח בפארק הירקון בתל-אביב, שניתן לראות כמעט מכל מקום בעיר, יעלה לגובה 120 מטר תודות ל-6200 מ"ק הליום. אבל הטייס החביב ירגיע, יסביר, יענה על שאלות של ילדים סקרנים ויעודד אותם לצעוד גם על החלק המפחיד ביותר, שהוא האטרקציה החדשה בכדור: רצפת זכוכית שקופה.

להסתכל לפחד בעיניים, רצוי עם משקפת

רק רבע שעה? שאלתי לפני שהגענו. "תאמיני לי שבגובה הזה - זה מספיק", ענו לי. וצדקו. רבע שעה בין שמיים וארץ מספיקה בדיוק כדי להריץ את כל הסרטים האפשריים בראש, להגיד לעצמכם "זה לא קרה עד עכשיו, למה שזה יקרה?", "תהנה מהרגע", "וואו, איזה יופי", "יה! הנה הלונה פארק", "יה! הנה המימדיון", "יו! הנה אמפי וואהל, ראיתי פה את משינה מלא פעמים", וגם "איזה ענק פארק הירקון! הוא יותר גדול מהסנטרל פארק???" ואז אפילו להצטער קצת כשטייס מודיע שמתכוננים לנחיתה.

איזה כיף זה כדור פורח! ואיזה כיף לא לפחד מהפחד.

* הכותבת היתה אורחת של הכדור ועפה על עצמה.

TLV Balloon - פארק הירקון, תל אביב
מחירים: 55 ₪ לילד מגיל 3, 80 ₪ למבוגר, 70 ₪ לתושבי ת"א, חיילים, אזרחים ותיקים ונכים

.* הכדור פועל בהתאם לרוחות ולמזג האוויר. יש להתקשר לפני ההגעה לטל': 03-5589722