noayarivmelo - הבלוג של כל אחת והבית שלה

היא באה לראות בית. הוא בא רעב.

קבעתי עם זוג להראות להם בית לקניה. יום שישי 10:00 בבוקר. בסך הכל יום יפה בחוץ ולי יש תחושה טובה. הלוקיישן: יישוב קהילתי ירוק ופורח. שמש, ציפורים, בית וגינה. נכנסים פנימה. קומה ראשונה. בחלל המטבח האישה פותחת וסוגרת מגירות בלי סוף ונלהבת לגלות שיש טריקה שקטה. היא מנסה לחשוב בקול רם האם מדובר במטבח שהיא […]

כל אחת והבית שלה

26/11/2014


קבעתי עם זוג להראות להם בית לקניה. יום שישי 10:00 בבוקר. בסך הכל יום יפה בחוץ ולי יש תחושה טובה.
הלוקיישן: יישוב קהילתי ירוק ופורח. שמש, ציפורים, בית וגינה.
נכנסים פנימה. קומה ראשונה.

בחלל המטבח האישה פותחת וסוגרת מגירות בלי סוף ונלהבת לגלות שיש טריקה שקטה. היא מנסה לחשוב בקול רם האם מדובר במטבח שהיא תצטרך להחליף או שיש אפשרות רק לצבוע את החזיתות ולחדש את הקיים. היא מתלבטת עם עצמה איפה תמקם את המקרר, אם יש לה מספיק משטחי עבודה ואיפה יעמוד האי הענק שאותו היא מתכננת כבר משנה שעברה. בינתיים.... הבעל מנסה להבין האם יש במטבח צנרת X או צנרת B , למרות שביום שתהיה סתימה בכיור הוא בכל מקרה יזמין אינסטלטור Y וישלם לו 450 ש"ח תמורת שלום בית וקפה שחור עם אחד סוכר.

בחלל הסלון ופינת האוכל האישה מפנטזת על שולחן האוכל הענק שראתה אתמול במקרה בסיבוב שופינג עתידני בדיזיין סנטר (היא רק "מסמנת" כדי שתדע מה לקנות לבית החדש). היא ממקמת בראש את הספות בסלון ומנסה לחשוב איפה תעמוד הטלוויזיה, אם ה - ר' שיש לה בסלון עכשיו מתאים לזווית הקיימת או שהיא "חייבת סלון חדש". 
בינתיים...הבעל דופק על כל הקירות בחלל ומנסה להבין האם מדובר בבטון, ברזל, גבס או עופרת יצוקה... למרות שביום שייכנס לגור שם מקסימום יצליח לתלות תמונה עם דבק דו צדדי והכל בכדי להימנע ממפגש עם פטיש, מסמר או חלילה מקדחה.
3D Workers - Team of work
היא נכנסת לבדוק את מצב השירותים וחדרי האמבטיה, היא חושבת לעצמה שהמצב לא מלהיב אבל זה בסדר, גם ככה היא תשפץ מחדש כי היא נורא סטרילית וחיידקים וזה. בינתיים... הוא מעיף מבט חטוף בניאגרה, שואל שוב שאלות על צנרת ופלסטיק ואלומיניום. אמרו לו לשאול אם זה SP או לא SP, כי אם זה לא SP אז כדאי להחליף צנרת לכל הבית ואז כבר בא לו ללכת לישון.
12-300x136

עלינו קומה. תוך כדי שהיא משבחת את רוחב המדרגות שנורא נוחות לילדים והוא מחפש סימני רטיבות, סדקים, עובש ויתושים.
עוברים על חדרי הילדים. היא כבר מחלקת אותם בראש ובחרה טפט מתאים לקיר ("זאת וזאת ישנו ביחד, הבן יקבל חדר נפרד, עוד חדר משחקים, יש ארונות-מעולה, אפילו פרקטים-סחתיין").
בינתיים...הוא מנסה להפגין בקיאות בכיווני אוויר וסופר משבצות על הריצפה כדי להבין אם החדר קטן וחשוך כי אם כן זה מוריד לפחות 100 אלף ש"ח מערך הבית.

"יחידת ההורים למעלה", אני מציינת, ומובילה אותם במדרגות לקומה האחרונה. היא רצה לכיווני ורוקמת חלומות לעצמה על מיטה חדשה, וילונות, חדר ארונות, חדר נעליים, חדר קרמים וטיפוח, פינת קפה, פינת מאפה ושולחן עבודה קטן. שיהיה.
בינתיים...הוא צועק לנו מלמטה: "היא צריכה לאהוב את החדר, שהיא תאשר, אני אחכה פה". לבד, בחושך, עם כל המדרגות האלו, והמשכנתא והשופינג וחברת הובלה. ותיכף צריך להוציא את הילדים מהגן...וכל הבוקר כבר נשרף.

הוא צועק לה מכיוון דלת היציאה: "יאללה ממי ראינו, אפשר ללכת, נחשוב על זה בסופ"ש"
ואז מוסיף את משפט המחץ: "אני גם מתחיל להיות רעב. ממש!"

היא נפרדת ממני בשם שניהם ואומרת תודה רבה ונהיה בקשר ובלה בלה בלה...

בינתיים...אני רושמת לעצמי הערה: להראות לאנשים בית לקניה רק אחרי שהגבר אכל.

hungry-man

********************
www.noa-nadlan.co.il