סטיילינג לחיים - הבלוג של גלי דיכטר

דיור קוטור 2012/2013

כידוע לכן לפני כשנה בערך המעצב ג'ון גליאנו פלט הערות אנטישמיות בהיותו שיכור והועף ממדרגות  בית דיור שהיה ביתו במשך 15 שנה. המקרה עורר סערה גדולה בעולם האופנה, שכן גליאנו נחשב לגאון קריאייטיבי שאין כמותו. הספקולציות מי יחליף אותו מילאו את מדורי הרכילות של עיתוני האופנה וכולם חיכו בחוסר סבלנות לראות מי המסכן שיצטרך להיכנס […]

גלי דיכטר

07/07/2012


כידוע לכן לפני כשנה בערך המעצב ג'ון גליאנו פלט הערות אנטישמיות בהיותו שיכור והועף ממדרגות  בית דיור שהיה ביתו במשך 15 שנה. המקרה עורר סערה גדולה בעולם האופנה, שכן גליאנו נחשב לגאון קריאייטיבי שאין כמותו. הספקולציות מי יחליף אותו מילאו את מדורי הרכילות של עיתוני האופנה וכולם חיכו בחוסר סבלנות לראות מי המסכן שיצטרך להיכנס לנעלי הענק שגליאנו השאיר.  בסוף הפור נפל על המעצב ראף סימונס הבלגי שבעבר עבד בבית האופנה ג'יל סאנדר.

סימונס השיק את הקולקציה הראשונה שלו וכל המי ומי של עולם האופנה נהרו לתצוגה לראות מה הוא יעשה בבית האופנה של דיור, איך הוא ישנה את הקונספציה של דיור ולאיזה כיוון.

הכתבת של ווג היללה את התצוגה כשילוב בין העבר לעתיד, כארכיטקטורה לגוף ובלה בלה בלה. . . תשמעו בדרך כלל אני מאוד מעריכה את הביקורות של ווג אבל הפעם אובייקטיביות לא הייתה כאן.

התצוגה הזאת הייתה שיעמום תחת אחד גדול! קודם כל סימונס השתמש באמת בעבר הרבה הוא לקח סילואטים שונים של דיור המנוח עצמו משנות ה50 וה60 ועם שינוי מודרני פה ושם הכניס לתצוגה (כמו את הז'קט השחור שפתח את התצוגה). עכשיו, אני מבינה שזאת תצוגת קוטור, יעני תפירה עילית ,  הקולקציה הזאת אולי נחשבת לקוטור אבל לעומת תצוגות קוטור שידע בית דיור ב15 השנים האחרונות הקולקציה החדשה נראית כמו בדיחה לא משעשעת במיוחד, עלובה ומשעממת אמרתי כבר? לא נלקחו כאן שום סיכונים שום קריאייטיביות, הבדים, הצבעים והסילואטים בנאליים ובכלל לא מעוררי השראה.

אני מתנצלת אבל גליאנו היה גאון, גאון שלא נראה עוד רבים בימינו, עם חזון אדיר שכנראה ימשיך להתממש מחוץ לכותלי בית דיור. נורא מבאס שהוא יצא אידיוט והרס לדיור כל סיכוי להמשיך להיות גרנדיוזי ומוביל אופנתית.

אם אתם לא מאמינים לי הנה תשפטו בעצמכם :