מבט לעבר העתיד: בדרך לשוויון מגדרי - הבלוג של עו"ד מירית ענתבי

ביטול הסכם גירושין מנימוק..סובל מהפרעת קשב וריכוז

האמת העגומה היא שנתקלתי בתיקיי כבר באינספור נימוקים ״מעניינים״, בלשון המעטה, במקרים שנתבקש ביטולו של הסכם ממון או גירושין. הנה קומץ קטן של דוגמאות הזויות, אך אמיתיות: אשה:״הייתי במחזור חודשי שהשפיע על שיקול דעתי״; נדחה. אשה:״לא הבנתי את ההסכם שהקריאה לי העורכת דין...גם באנגלית שפת האם שלי״(אשה המתגוררת ועובדת בארץ 25 שנים); נדחה. גבר:״בלעתי שני […]

עו"ד מירית ענתבי

03/06/2015


האמת העגומה היא שנתקלתי בתיקיי כבר באינספור נימוקים ״מעניינים״, בלשון המעטה, במקרים שנתבקש ביטולו של הסכם ממון או גירושין. הנה קומץ קטן של דוגמאות הזויות, אך אמיתיות:
אשה:״הייתי במחזור חודשי שהשפיע על שיקול דעתי״; נדחה.
אשה:״לא הבנתי את ההסכם שהקריאה לי העורכת דין...גם באנגלית שפת האם שלי״(אשה המתגוררת ועובדת בארץ 25 שנים); נדחה.
גבר:״בלעתי שני כדורי וואליום״. נתקבל!
גבר:״היא הבטיחה שההסכם רק למגירה ולא יהיו גירושין״; נתקבל!
אשה:״הוא השתמש בסקס כדי שאחתום״; נדחה. וזהו רק קצהו של יוד...
האמת העגומה הנוספת היא שקיים כאוס עצום בבתי המשפט בכל הנוגע לביטולם של הסכמים, ששימו לב!!! - שדרך כלל מאשר שופט אשר הסביר ההסכם לצדדים ואישר כי הם הבינו והסכימו לתוכנו. אותו שופט בדיוק לרוב הוא שדן בתביעה לביטולו של ההסכם.. שאושר בפניו. אבסורדום!!!
הרצתי בנושא זה בליווי דוגמאות מעניינות של לקוחותיי, ואתם מוזמנים לצפות בהרצאה

לכתבה: "הבעל טען: אשתי ניצלה את הפרעת הקשב שלי והחתימה אותי על הסכם גירושין"

מירית ענתבי, עו”ד ומגשרת, בעלת משרד עורכי דין המתמחה בתחום האזרחי-מסחרי, לרבות דיני משפחה, גירושין וירושה, תיקי גנבת זרע/אבות בעל כורחם, תיקי נזיקין בתוך המשפחה, פשיטות רגל והסדרי נושים בשילוב דיני אישות, הקמה וליווי חברות בכל תחומי המשפט, עריכת עסקאות מקרקעין, הסכמים מסחריים ותקשורת ולשון הרע. בנוסף, הכותבת גיבשה והגישה תביעה תקדימית בארץ שעילתה גנבת זרע ומתמחה בתביעות נזקים והפחתת מזונות קטינים במקרים אלו.