מדעי החיים הבריאים - הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

אחרי החגים יתחדש הכל. הכל?

גם בשגרה, לשמור על איזון הסוכרת זו משימה מאתגרת, רצופה פיתויים וקשיים, עם זאת, בעזרת הידע הנכון, יכולים חולי סוכרת להגיע לאיזון ולחיות חיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר

ד״ר ליאת אדרי

23/10/2019


לאזן את הסוכרת זו משימה מאתגרת, רצופה פיתויים וקשיים. אין לה חג או שיגרה. כשכולם חוזרים לשיגרה ומדברים על דיאטות ושנמאס מארוחות החג וחוסר הפעילות.

אני מגלה לשימחתי שחוץ מלעבוד (עבדתי מאד קשה כצוות הווי ובידור לילדי) חיי המשיכו בשיגרה לפחות מבחינת מפת הדרכים שלי באיזון מחלת הסוכרת.

הייתי רק בת 30 כשחליתי בסוכרת, זו הייתה בשורה קשה עבורי, זמן רב יותר מעשור, נאבקתי בתזונה, באורח החיים, סבלתי מסימפטומים מרגיזים שהורסים את איכות החיים כמו לקום 6 פעמים בלילה לפיפי ואז להילחם בעייפות ובתשישות כל היום, מכירים את זה? יום אחד עלתה אצלי השאלה כיצד אני נוטלת את כל התרופות הללו אבל רמת הסוכר נשארת גבוהה, האם תרופות לא אמורות לרפא מהמחלה?

T2D

ואז גיליתי, כד״ר לביולוגיה רפואית, שיש דרך אחרת. כמדענית מיומנת יכולתי להגיע למידע יקר ערך על מחלת הסוכרת ועל הגישות השונות לטיפול בה. השתתפתי בכנסים וסרקתי פרסומים מדעיים ונדרשו לי כמה חודשים של התעמקות כדי להבין איך אוכל לעזור לגופי להתמודד עם המחלה ולאזן את רמות הסוכר. מאז ועד היום, עברו 6 שנים בהם רמת הסוכר שלי מאוזנת, ירדתי במשקל ואפילו הפסקתי עם כל התרופות שלקחתי. במהלך חמש שנים האחרונות ליוויתי מאות אנשים בדרך שלי, הייתה לי הזכות לראות אותם חיים בריאים יותר, איכותיים יותר, נטולי תופעות לוואי. הצלחתי להרחיק אותם מסיבוכי המחלה הזו.  כדי להעביר את כל מה שלמדתי באותה תקופה ולקצר עבור אחרים את עקומת הלמידה.

הסיפור האישי שלי לצד המקצועי שודר בכתבת תחקיר של אבי עמית ״המפצח״

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

רוצים לשמוע איך איזנתי את הסוכרת שלי והפסקתי להזריק אינסולין?

אני והמשאבה
(אני מדגמנת את משאבת האינסולין)

החלטתי לתת על כך הרצאה ביום חשוב-   14.11 יום הסוכרת הבינלאומי זה יום חשוב עבורי באופן אישי ומקצועי. בשעה 11:00 ברחוב פינסקר 70 פתח תקווה במרכז ניר דובדבני, אעביר את ההרצאה ״אומרים לא לסוכרת״ לאחר הפסקה קלה בשעה 13:00 תערך הרצאה על שינוי הרגלים. את ההרצאה תעביר עו"ד מיטל דובדבני מור, מומחית בשיטה מאז שנת 2006, יועצת ומרצה, מנכ"לית חברת RND למקסום מכירות והצלחה עסקית.

כי לפעמים לא בא לנו לשמוע מה אנחנו צריכים לעשות בשביל להוריד את הסוכר, פשוט כי אנחנו יודעים שאין לנו את היכולת או הרצון לעשות את כל מה שידרש מאיתנו. על מה זה יושב? למה אנחנו מתנגדים למשהו שאנחנו יודעים שיעשה לנו כל כך טוב? במילה אחת שמתמצתת שלוש מילים: NLP! השיטה שכובשת את עולם ההתפתחות האישית, מבוססת על דפוסי החשיבה שלנו, ומקנה לנו את הכלים לעשות כל שינוי, בקלות.​

אז אחרי החגים לא הכל מתחדש, לסובלים ממחלות כרוניות דרך חיים שיגרתית נחוצה ביותר, בהרצאה אסביר על המנגנונים הביולוגים לסוכרת.

לפרטים והרשמה בלינק המצורף.

בכבוד רב, ד"ר ליאת אדרי phd