הרצאות פרפקט Hr - הבלוג של הרצאות בישראל Perfect -Hr

הללויה לאישה, לנשיות, ליצירתיות - טלילה יחיאל

מסיבת ארוחת הערב- נערכת סביב שולחן אחד אותו יצרה וערכה אמנית אחת,בעזרתן של מאות נשים, במשך שלוש שנים, לכבודן של תשע מאות תשעים ותשע הנשים שעשו היסטוריה. עבודת אמנות מרהיבה זו שיצרה האמנית ג'ודי שיקגו בשנות השבעים מהווה אבן דרך באמנות המודרנית,היא נושא ההרצאה שלי.

הרצאות בישראל Perfect -Hr

16/05/2013


מסיבת ארוחת הערב-  נערכת סביב שולחן אחד אותו יצרה וערכה אמנית אחת,בעזרתן של מאות נשים, במשך שלוש שנים,  לכבודן של  תשע מאות תשעים ותשע הנשים שעשו  היסטוריה. עבודת אמנות  מרהיבה זו  שיצרה האמנית ג'ודי שיקגו בשנות השבעים מהווה אבן דרך באמנות המודרנית,היא נושא ההרצאה שלי.

טלילה יחיאל - הללויה לאישה

בהרצאה אציג את האמנית,ג'ודי שיקאגו, שעבודתה המונומנטלית נחשבת ליצירת האמנות שהשפיעה על האמנות ברבע האחרון של המאה העשרים. העבודה מהללת ומשבחת את היוזמה והחכמה של נשים שהעזו לפרוץ, להנהיג, וליצור מהתקופה הפרה היסטורית ועד ימינו.

בהתבוננות בפרטים המרכיבים את היצירה נתוודע לנשים מתרבויות שונות ,

ליצירות מדעית וספרותית המהוות ציוני דרך בהיסטוריה.

שמי טלילה יחיאל. אני בוגרת בצלאל ובעלת תואר שני בתולדות האמנות.

באמתחתי הרצאה המתאימה למסיבת סוף השנה לימי הולדת ולארוחות של אנשים סקרנים.

להזמנת הרצאת הללויה לאישה עם טלילה יחיאל התקשרו 03-728-41-54

טלילה יחיאל Arci Art סדרת הרצגות

כתבתי את הרצגות היחיד שלי בנושאי אמנות ואדריכלות כדי להגיש לצופי את סיפור האמנות  בניחוח דרמטי  .

מטרת ההרצגה לשזור את חווית האמנות בחוויות התיאטרון .כלי היצירה שלי הם

מברשות וצבעים, מפסלות וחימר משנות לימודי בבצלאל, ספרים ומילונים מהתואר השני שלי בתולדות האמנות.במהלך ההרצגה אביט באמנות ובאדריכלות  במשקפות להתבוננות ממרחקים קרובים ורחוקים , אדגיש את נקודות המבט החומרית, האסתטית והפילוסופית של כל יצירה.

- מה אני רואה? על  ראיה ותעתוע באדריכלות ובאמנות מימי יוון ועד ימינו.

מה המשותף למקדש היווני, לתקרה מתקופת הרוקוקו ולציור של האמנים השייכים לזרם  האמנות האופטית? במאה העשרים ואחת עם התרחבותם של מדעי המוח אנו יכולים לתת תשובות מדעיות לתורתו של ויטרוביוס שנכתבה לפני אלפיים שנה. כיצד אדריכלים ואמנים ניצלו את ידיעותיהם כדי ליצור חוויות אסטטיות מעוררות השתאות המרחיבות את המושג אמנות.

- הילדות באמנות הישראלית

בהרצאה זו אציג את הנשקף מבעד למראת הילדות בחברה הישראלית. נתבונן ביצירות המתארות את ילדותם של אמנים בעיני עצמם ואת התבוננותם  של האמנים בילדיהם.

אבחן את הדילמות המתעוררות בהתבוננות בתפקיד הילד הצעיר בחזון הציוני. אשאל מהי , הייחודיות של הצגת הילדות בחברה הקיבוצית?-ברגע האמת ובמבט רטרוספקטיבי.

- היכל ועיר נדמו פתע

מהו ההיכל המודרני? כיצד תוכנן וניבנה בידי אדריכלים החופשיים מכוחות דת ושלטון ? מהם דרכי הביטוי האדריכליות החדשות הנובעות מגלויים טכנולוגיים והנדסיים?

נשוטט  בארצות המערב בכוונה להכיר את הבניינים המהווים אבני דרך בתולדות האדריכלות המודרנית.

- בין אדמה אדמתי לחולות מידבר

מהם הדרכים בהם בחרו האמנים להאדיר את האדמה מתחילת הישוב ויסוד בצלאל , עת שלטו התנועות האורינטליסטיות  ועד ימינו –  בציור, פיסול ומיצב?

- מבנים שמתחפשים ומבנים שמגלים

מבני ציבור – פרלמנטים, מוזיאונים וספריות מייצגים תפיסות חברתיות. נבקר במבנים המציגים תפיסות עולם שונות באמצעות שימוש במרכיבים אדריכליים מגוונים. נשאל מה מספרים לנו המבנים המסתירים? ואילו מסרים מעבירים לנו המבנים המגלים?

פרימיטיביזם באמנות המודרנית

האמנות המסורתית ששימשה לפולחן באפריקה הגיעה לאירופה ולאמריקה החל מהמאה ה17. אמנים פוסט אימפרסיוניסטים ,ביקשו להם מקורות יצירה בתחילה התבוננו בעבודות העץ והקש ושילבו אותן ביצירותיהן. בשלב השני ניסו האמנים לפענח את סוד הקסם שבפשטות הצורות ובראו סגנונות ציור חדשים היונקים מאמנות זו.

- חיים או תיאטרון ?

אמנים שחיו ותיעדו את חוויות האימה ברגע האמת והתיאטרון- הדמיון שדמיינו את חייהם . אציג את הדילמות העולות בעקבות יצירתם של בני הדור והשני העושים שימוש ציני? פרובוקטיבי ? בדימויים הלקוחים משם.

- גאודי- הרוח והחומר ביצירתו.

גאונותו של האדריכל הספרדי אנטוניו גאודי ניכרת במבנים עתירי הדמיון שתכנן ובנה.גאודי ניחן ביכולת להפוך את המבנה לים עצום המלא בחיות וצמחים או לשדה קסום מלא בפרחים. אסקור את התנאים הפוליטיים והחברתיים שאפשרו לאמן להגיע לביטוי עצמי מורכב ועשיר.

- בתיה של העיר- שירים בשדרות, בכיכר ובנמל תל אביב

הסימטה, המדרכה, הרחוב, הכיכר, הקולנוע, הגשר והנמל – הנוף החיצוני של המשורר והמשוררת  יוצר את האש הפנימית  של שיריו ושיריה. נכיר את הרעיונות האדריכליים  שהנחו את מתכנני העיר והשירים שנכתבו לפארם. נסייר בין מבני ציבור ,פסלי חוצות והגרפיטי  של העיר.