ד"ש מלילך הספרנית - הבלוג של ספריית כבר תבור

חזל"ש שמח = חזרה לספרים

חזלש = חזרה לשגרה. ואין דבר המרמז על חזרה לשגרה והשארת חגי תשרי מאחור כמו להתפנות סוף סוף לקרוא ספר טוב

ספריית כבר תבור

27/10/2019


 חזל"ש =  חזרה לשגרה. ואין דבר המרמז על חזרה לשגרה והשארת חגי תשרי מאחור כמו לקרוא ספרים. כי אני מקנאה בכל מי שבשבילו חופשת חג, חופש גדול או סתם שבת זה זמן של שקט ומנוחה עם ספר על הספה. אצלי זה קורה רק כשחוזרים לשגרה.

 נתחיל עם ספר ביכורים מעניין "ההר הלבן" שכתב אותו שאול בן אמיתי בהוצאת פרדס ובסיוע מרכז הספר והספריות. לאנשים שבוחרים לגור באילת יש אופי מיוחד, לא כל אחד יכול ובספר הזה אנו זוכרים להכיר את אילת של שנות השישים. הנופים, האנשים, הבחירות, הקשיים וההצלחות.  ניכר בספר כי מדובר בסופר מתחיל, עוד יש לו במה להשתפשף אך הוא בהחלט השאיר אותי סקרנית לגבי הפרסומים העתידיים שלו. ספר לא ארוך 253 עומדים שכדאי להכיר.

 shaul_amitai_coverגגגג

עוד ספר שהוא פשוט ממתק לחובבי ההיסטוריה הוא "אנגארד הסייף" של גל אמיר בהוצאת כנרת זמורה-דביר. ספר מסע היסטורי מרתק בעיני, ספרו השמיני של גל אמיר ולדעתי האהוב עלי מכולם.  יהודי מומר השוכב במנזר בנורמנדי פוצח בוידוי האחרון על חייו החל מבחור ישיבה ועד המצור על טבריה ועוד מעללים מרתקים לאורך ההיסטוריה היהודית-ישראלית שלנו. מומלץ בחום.

 angard_master

עוד רומן היסטורי, הפעם לא ישראלי הוא "בית הסחלבים" של לוסינדה ריילי בהוצאת מודן. את הספר הזה קראתי בזכות שיתוף פעולה עם אפליקציית עברית לספרים דיגיטליים. לאחר שקראתי את ספרה "שבע האחיות" ונהנתי מכל רגע פניתי גם לספרה הראשון שתורגם "בית הסחלבים" רומן היסטורי מקסים המתרחב בבריטניה ערב פרוץ מלחמת העולם השנייה שנקרא בנשימה עצורה.

לתקציר הספר וקריאת הפרק הראשון לחצו על הקישור: https://www.e-vrit.co.il/%D7%91%D7%99%D7%AA_%D7%94%D7%A1%D7%97%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D-details.aspx

 sachlav_master

נסיים עם "תציל אותי" החדש ישן של גיום מוסו בהוצאת כנרת זמורה-דביר. סופר שאני מאוד אוהבת את ספרי המתח שלו, הוא מהבודדים שאני קוראת מהז'אנר הזה. אך לצערי משהו לא זרם לי בספר הפעם . אולי זה קשור לעבודה כי כרונולוגית הוא אחד הספרים הראשונים שלו שרק עכשיו תורגם. אני רוצה לחשוב שזה נובע מכך. העלילה ברורה, מתח קליל אך הפעם משהו לא זרם לי.

מוזמנים להכנס לקישור ולקרוא את הפרק הראשון: https://www.e-vrit.co.il/%D7%AA%D7%A6%D7%99%D7%9C_%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%99-details.aspx?gclid=Cj0KCQjwgNXtBRC6ARIsAIPP7RuLfO727RCdqnsSZAUNn0bGVYEMeso3VGdlzzZ4ACoPEFvHAs1mgqkaAm6yEALw_wcB

 tazil_master