lealand - הבלוג של lealand

עוד לילה אחד / סימונה ארנסטדט

דיוויד האמר מנהל קרן הון סיכון ומשתלט על תאגידים וגורם לפירוקם. המטרה הבאה שלו היא תאגיד הענק "אינווסטום" ששייכת למשפחת דה לה גריפ העשירה והיוקרתית. לשם כך, הוא מנסה להתקרב לנטליה דה לה גריפ, הבת של בעל התאגיד במטרה לשכנע אותה לתמוך בו ולצאת כנגד משפחתה. אך, מהר מאוד הוא מבין שאין טעם בכלל להציע דבר כזה כי היא לא תבגוד במשפחתה. אבל המפגש שלו עם נטליה הותיר עליו רושם רב והוא לא הצליח להפסיק ולחשוב עליה. גם נטליה הוקסמה מדיוויד ונכבשה ממבטו העוצמתי. דיוויד מבין שלערבב עסקים והנאה היא טעות קריטית, אבל את הנעשה אין להשיב והרגש כבר קיים בעורקיו. מה יהיה המהלך הבא שלו? תקראו את הספר ותגלו.

lealand

16/08/2019


עוד לילה אחד / סימונה ארנסטדט

416 עמודים

מאנגלית: סיון הרלינג

הוצאת כנרת זמורה

שנת הוצאה: 2019

 

69346988_876931082678731_9221220185225035776_n

 

 

עלילת הספר מתרחשת בשוודיה וחושפת את התככים, המאבקים, הכוחניות והאכזריות של העולם הפיננסי. עולם שבו שולטים המיליונרים, בעלי תואר האצולה, ואנשי האליטה שמקבלים לקהילתם רק אנשים בעלי אותו סטטוס ומעמד, בעוד שלאנשים מהמעמד הביניים והנובורישים, אין שום זכות להיכנס ל"מועדון" הסגור שלהם.

דיוויד האמר העומד בראש חברת "האמר קפיטל", הוא בדיוק האדם שבפניו אותם אנשי המעמד העליון ישמחו לטרוק את הדלת. דיוויד ידוע לשמצה בתחום הפיננסי, הוא מנהל קרן הון סיכון ומשתלט על תאגידים וגורם לפירוקם. מלבד היותו גבר כריזמטי, מושך ובעל נוכחות מרשימה, הוא טיפוס קשוח, יהיר ושאפתן שידוע באכזריותו הרבה והוא אינו מש ממטרתו עד שמשיג את התוצאות הרצויות מבחינתו. כיום, דיוויד הוא איש עסקים מצליח ובעל הון ונכסים, אך בצעירותו, הוא גדל עם אם חד הורית ודלת אמצעים. בבית הספר הוא ספג השפלות והתעללויות אכזריות, וכל מה שעבר בילדותו הפך אותו לאדם הטעון שהוא היום.

דיוויד החליט יחד עם שותפו וחברו, מישל, להשתלט על תאגיד הענק "אינווסטום" ולהביא למפלתו. מהלך שיעורר טלטלה וזעזוע רב בעולם הפיננסי. בראש התאגיד עומד גוסטף דה לה גריפ, איש המעמד העליון המסורתי והעשיר, שנוהג להתרועע עם משפחת המלוכה השוודית, ובז במיוחד לנובורישים ולכל אדם שלא במעמדו הכלכלי והחברתי.

דיוויד מחליט להיפגש לארוחת צהריים עם נטליה דה לה גריפ, בתו של גוסטף. הוא יודע שאם ישיג תמיכה ושיתוף פעולה עם אדם מתוך המשפחה במהלך ההשתלטות על התאגיד, הכל יהיה הרבה יותר פשוט עבורו ונטול סיכונים.

נטליה דה לה גריפ היא הרבה יותר מסתם בתו של האדם העשיר העומד בראש תאגיד "אינווסטום". נטליה היא אישה מוכשרת שהוכיחה את עצמה מקצועית והשיגה את עבודתה ותפקידה המכובד בזכות ולא בחסד. בניגוד לאביה שמביע זלזול בנשים, היא מאמינה בשוויון זכויות בין גברים ונשים ואינה מסכימה עם החלטתו כי רק גברים יכולים לקבל על עצמם את התפקידים האסטרטגיים. זאת הסיבה שהיא החליטה לעבוד מחוץ לתאגיד המשפחתי ולהוכיח לעצמה ולמשפחתה את ערכה ושוויה. לנטליה חברה טובה בשם אוסה, עורכת דין ממולחת ואישה בלונדינית מושכת ומרשימה.

כשדיוויד ונטליה נפגשים לראשונה בארוחת הצהריים, המשיכה בין השניים היא כמעט מיידית והם מתקשים להסיר את עיניהם זה מזו. במהלך הארוחה, דיוויד מגיע די מהר למסקנה שנטליה לא תסכים בשום אופן לשתף איתו פעולה ולצאת נגד משפחתה. ולכן, השכל הישר אומר כי אין לו שום סיבה לפגוש בה בשנית. אבל נטליה ריתקה את דיוויד והוא לא הצליח להוציא אותה מראשו. גם נטליה לא יכלה להפסיק ולחשוב על הגבר שמבטו הפנט אותה. היא הייתה מודעת למוניטין הרע שלו ולעובדה שמשפחתה מתעבת אותו. אבל הרגש של שניהם הציף את ראשם והוציא אותם מאיזון.

דיוויד מתכנן לגרום לקריסת התאגיד של משפחת דה לה גריפ ובמקביל הוא מתקשה להפסיק לחשוב על נטליה, בעוד שנטליה תוהה מדוע בכלל דיוויד הזמין אותה לארוחת הצהריים וגם היא כמוהו לא חדלה מלחשוב עליו.

דיוויד כבר הבין ששילוב של הנאה ועסקים הוא בהחלט רעיון גרוע ושגוי, אך, את הנעשה אין להשיב ואת הרגש לא ניתן לעקור.

מה יעלה בגורל תכנית ההשתלטות על תאגיד הענק "אינווסטום"? מה יקרה בין דיוויד ונטליה? ומה מסתתר בעברו של דיוויד?

את כל התשובות תמצאו בספר הנהדר "עוד לילה אחד"!

אכן ספר נהדר! לא מדובר ברומן רומנטי קיטשי ותו לו. העלילה היא הרבה מעבר לכך!  העלילה חושפת בפנינו את הכאוס בעולם הפיננסי, התחרות חסרת הפשרות, ההתנגחויות, התנודות במניות שתוצאתם תקבע את עתידם של רבים, מאבקי הכוח, הבדלי המעמדות, היחס לנשים והחשיבות הרבה לרקע של האדם.

וברקע התככים ומאבקי הכוח, נוצר ומתעצם סיפור אהבה גדולה ומלא רגש שהסופרת היטיבה להעביר את עוצמתו בזכות כתיבתה היפה והמשובחת. אמנם אני פחות אוהבת לקרוא ספרים עם ארוטיקה, אבל כאן זה כלל לא העיקר לשמחתי. נהניתי מאוד מהקריאה והסתקרנתי איך תתפתח העלילה. הספר כתוב היטב, הוא בהחלט מנפץ סטריאוטיפים על נשים וחושף את פניה של החברה השוודית. הדעות הקדומות ממשיכות להתקיים ואנשים ימשיכו לנסות להוקיע אותה מהחברה ולהיאבק בבעלי הדעות הללו.

זהו סיפרה הראשון של הסופרת השוודית סימונה ארנסטדט שתורגם לעברית. בסוף הספר ישנו מן "פרומו" המספק הצצה לספר הבא שהוציאה הסופרת מיד אחרי הספר הזה. אגב, בספר הבא הדמות המרכזית בעלילה תהייה של אלכסנדר דה לה גריפ, אחיה הצעיר של נטליה דה לה גריפ. כאן דמותו הייתה מאוד משנית.

שורה תחתונה:

סיפור נהדר שכתוב היטב ומדבר על אהבה עוצמתית המתפתחת על רקע העולם הפיננסי הקר והאכזרי. מומלץ!