sigalsayers - הבלוג של סיגל סיירס - נטורופתיה ורפואה טבעית

הגיע הזמן להזיז את הישבן

איך התאהבתי אחרי שנים של אכזבות

סיגל סיירס - נטורופתיה ורפואה טבעית

05/08/2018


אני לא שונאת ספורט. אני רק שונאת את ההתארגנות לפני, את ההתארגנות אחרי, את הקושי תוך כדי ואת השעמום.

מעולם לא מצאתי פעילות גופנית שהצלחתי להתמיד בה יותר מכמה שבועות במקרה הטוב.

אני הלקוחה הקלאסית של חדרי הכושר שעליה בנוי המודל העסקי שלהם: לגבות כסף עבור מנוי שנתי ולא לראות את הלקוחה יותר מפעמיים.

הליכה משעממת אותי. ריצה עשיתי פעם אחרונה בתיכון וגם זה כי הכריחו אותי. שחיה אני דווקא אוהבת, אבל הסיוט בלסדר את השיער כל פעם לאחר מכן לא שווה את המאמץ. יוגה מרדימה אותי, פילאטיס מעייף אותי והיחיד שהצליח אי פעם להכניס את הגוף שלי לתנועה היה גלעד ינקלביץ' ההורס, רק שהייתי צריכה להקליט ולנגן כמה תוכניות ברצף כדי להצליח להוציא אימון משמעותי מזה. חוץ מזה הוא כבר סבא.

תכל'ס, כדי לרדת במשקל חשוב בעיקר מה וכמה אוכלים ולא כמה פעילות גופנית עושים. אפשר לרדת במשקל גם בלי פעילות גופנית בכלל, זו עובדה שכבר עבדה לי בעבר. אבל גם מתחמקת-מפעילות-גופנית ידועה כמוני לא יכולה להתכחש לעובדה, שכשמוסיפים פעילות גופנית לתהליך, הכל נראה אחרת. האנרגיות עולות, התיאבון יורד, צורת הגוף משתנה גם כשאין ירידה מספרית במשקל, והכל נראה טוב יותר.
אז התסכול שלי היה גדול. מצד אחד, אני רוצה ויודעת שאני צריכה לעשות פעילות גופנית כלשהי. מצד שני, אני לא מתחברת לשום פעילות גופנית ידועה לאדם.

ואז... נכנסה לחיי אהבתי הגדולה. זומבה.

אם מישהו היה נותן לי את הזכות לבחור זוכה בפרס נובל, הייתי מעניקה אותו לבטו פרז, ששינה את חיי ואת חיי מיליוני אנשים ברחבי העולם, כאשר לפי האגדה, שכח יום אחד את הדיסק של שיעור האירובי שהיה אמור להעביר ואז אלתר קומבינציות חדשות עם איזשהו דיסק של מוסיקה לטינית שהיה לו ברכב, או משהו כזה, והשאר היסטוריה.

אם נלך קצת אחורה, זו לא הפתעה גדולה שהתחברתי לזומבה. אחרי הכל, אני מכורה לריקודים סלוניים ולסלסה כבר 18 שנה בערך, אז לא פלא שכשמגיע משהו שמורכב מריקודים ומוזיקה לטינית אני מיד מתאהבת. ההפתעה היא יכולת ההתמדה שלי בזה, שלא לדבר על הסיבולת המרשימה שאני מפגינה בשיעורים, שמפתיעה גם אותי (בואו נגיד, שמבאס אותי לעלות 30 מדרגות לשיעור, אבל בשיעור עצמו אני קופצת ומשתוללת שעה בלי הפסקה. אם למישהו יש הסבר לזה, אשמח).

אז מצאתי את הפעילות הגופנית האהובה עליי, ואני רוקדת זומבה כבר כמה שנים. בתקופה של ההיריון ואחרי הלידה נאלצתי להפסיק, מטעמים מובנים, ולמעשה עד לאחרונה היה לי מאוד קשה לחזור לזה, בעיקר מסיבות לוגיסטיות. מי יישאר עם הילדה, השיעורים שאהבתי מתקיימים רק בימים ובשעות שבעלי עובד, עד שכבר יש שיעור שיכולתי ללכת אליו אז אין טעם ללכת רק פעם אחת, ועוד כהנה וכהנה סיבות לגיטימיות לחלוטין.

ולמה אני מספרת לכם את זה?

כי עכשיו שהתחלתי את אתגר "חזרה לעצמי", שעליו תוכלו לקרוא כאן, אפילו לפני כל שינוי תזונתי אחר, החלטתי לחזור לזומבה, היקום סידר לי שיעורים שמתקיימים בבוקר כשהילדה בגן, עם מדריכה תותחית-על שמעיפה אותי לגובה כל שיעור (ומי שמכיר אותי יודע שאם אני לא מתחברת למדריכה, זה פשוט לא יקרה, אז מזל גדול בגזרה הזאת).

אני ומריאני - המדריכה התותחית

אני ומריאני - המדריכה התותחית

החשיבות הגדולה בעיניי בחזרה לשיעורים היא גם בפינוי הזמן לעשות משהו שאני אוהבת והוא בריא גם לגוף וגם לנפש, וגם העובדה שאפילו לא התחלתי להתעסק במה אסור לאכול, איזה כמויות, מה לא לעשות וכו', אלא אך ורק החזרתי לחיי פעילות גופנית שעושה לי טוב, ותאמינו לי, שזה כבר עשה את ההבדל. השינויים התזונתיים מתרחשים לבד, אפילו בלי להתכוון, וזה הפרס הגדול.

זהו. את שאר הפרטים העסיסיים תקבלנה חברות נבחרת החלומות שלי, שמלוות אותי בתהליך החזרה לעצמי ומרוויחות גם חזרה לעצמן תוך כדי.

ואתם, תמשיכו לעקוב, הטוב עוד לפנינו.

רוצים להיות חברים שלי בפייסבוק? זה כאן
רוצים לעקוב אחרי העמוד העסקי שלי? זה כאן
רוצים לדבר איתי כמו פעם? התקשרו 052-5285250
או שפשוט תשלחו לי מייל [email protected]