ריסים ונפלאות

אביבית היא המודחת האחרונה מבית האח הגדול - נונה ד. מאבחנת את האישיות ההיסטריונית, אבל גם לא משתגעת על מי שנשאר

נונה ד.

28/03/2012


שעשה ריסים לאבותינו, בימים ההם בזמן הזה, א-אמן!

כמו שכמעט נבחרה לשמש כצלע הנשית לצד מנחה באיזה שעשועון טלוויזיה אבל בסוף לא, וכמו שכמעט נבחרה ל"מיס רחובות" אבל בסוף לא, כך חזר והכה גורל ה"כמעטים" של אביבית העמים גם הפעם. כמו משה רבנו, גם זו תראה את ההר של הגמר אך לא תגיע אליו – וטוב שלא עזרו שמלת המזל או גלוית הבאבא סאלי הלעוסה, שפינותיה שימשו כקיסם לשיניים הנוקשות מפחד ההדחה.


נאמר כבר הכל על האישה שמחפצנת את עצמה ומודדת את שוויה על פי מדד האובססיה של זכרים כלפיה, אישה שפסגת שאיפותיה היא החלום לחיות לצד אפנדי שוביניסט חיי פאטמה משודרגת ומעושרת כאילו לא הייתה מהפכה פמיניסטית בעולם. דרך אגב, האפנדי חייב להיות יהודי כשר למהדרין, וזה לא בגלל שהיא גזענית, היא פשוט באה מבית מאוד דתי – בארוררר... רואים לה את הצניעות בציציות.

אביבית יקרה: קולגה של אילן רבינוביץ' הפנה את תשומת לבי למונח "הפרעת אישיות היסטריונית" שמתבטאת בדפוס של רגשנות יתר, אורח חיים דרמטי ומוחצן, בקושי להישאר במערכות יחסים ארוכות טווח ובחיפוש אחר תשומת לב. את מתבקשת לנסות ולענות בחיוב לפחות על חמישה מתוך שמונת הסעיפים (העתקתי עבורך מויקיפדיה):

האם את חשה שלא בנוח במצבים בהם אינך מרכז תשומת הלב?

האם האינטראקציה שלך עם אחרים מאופיינת בהתנהגות בלתי תואמת בעלת אופי מפתה מינית או פרובוקטיבי

האם את מציגה שינוים מהירים וביטוי שטחי של רגשות?

האם את משתמשת באופן עקבי בחזות חיצונית על מנת למשוך תשומת לב?

האם סגנון דיבורך הוא תיאורי בצורה מוגזמת, אך עם זאת דל בפרטים?

האם את מציגה רגשות בצורה דרמטית ומוגזמת?

האם את ניתנת להשפעה בקלות על ידי אחרים או נסיבות?

האם את נוטה לתפוס את מערכות היחסים שלך אחרים כאינטימיות יותר ממה שהן במציאות?

אז ככה מיס אביבית העמים: מכיוון שקיבלת מאה במבחן, אין צורך לגשת אליי בתום השיעור אלא לרופא נפש, ויפה שעה אחת קודם. ובקשר למשפט שאמרת: "אני רוצה להיות גאווה להורים שלי", לנו רק נותר לומר: מאוחר מדי!

האסונות של יאנה


ברור שאיני חסינה בפני היופי עוצר הנשימה של יאנה, ולא אכפת לי מהנגיעות המוסלמיות של מיס טאג'יקיסטאן, אבל מהנגיעות הערסיות כדאי להיפטר – הן לא משרתות את כל היופי הזה.

יאנוצ'קה, סיפור החיים על אבא מובטל ואמא שקורעת את העכוז בספונג'ות ולא מצליחה לשלוח את הילדים עם סנדוויצ'ים לביה"ס מתאים לאגדות על נסיכות בנות ימינו, אך הנטייה לגנות עשירים ולהתייחס לכסף כאילו יש לו ריח רע עלולה לחבל לך מבחינה קארמתית להתקדם לכיוון השפע. רק דבר אחד לא הבנו: כשאמרת שאבא אף פעם לא מחבק, כי "ככה זה אצלנו", האם התכוונת לאצלנו המוסלמים או אצלנו המובטלים? סתאאאאם... התייפחנו כהוגן.

קותי הקוטר


הוידוי האחרון בחדר האח על המצוקות שלו להתמסר לצרפתית עם המוסלמית היה מטופש, מזעזע וגזעני גם יחד, וגם ה"הארה" שבזכות מפורסם שכמוהו יש סופסוף "לייב אין בית שמש". עם כל ההשתדלות של ההפקה לקדם אותו, לקותי היה את הגמר בידיים והוא איבד אותו, כי מאחורי ערס המחמד עם הנגיעות הקומיות ניצב אינפנטיל עצבני ומעייף בן שלושים שחי עד עכשיו על חשבון ההורים ויצא רק עם בחורות מהפריפריה עם פ' רפויה - את הרבדים שהוא מוצא בעצמו כבחור לא חד-פאזי אנחנו עדיין מחפשים.

לוליינית ושמה שרי


בתחילה היה נדמה שגם ההפקה וגם הצופים מתקשים לחבב את שרי עם המניירות הילדותיות והמבט של כלבלב המכשכש בזנב מרוב פחד, אבל הישארותה עד לגמר מוכיחה שבסופו של יום אנחנו חובבים אנשים אותנטיים עם שפע של סבלנות וחמלה, כמו שזו מגלה שוב ושוב כלפי בני אנוש - ולא משנה אם זו ילדה בזויה שלעגה לה בילדותה או אביבית אחת הזויה שמתבוססת בעצמה. חבל רק שזו קמלה רוב העונה - במחילה מראש על השטחיות - אבל ייתכן ואם הייתה מפגינה קצת מכישוריה הלולייניים בבית האח כאקרובאטית מעופפת בעזרת בד ארוך הייתה זוכה ליותר סימפטיה בכלל ואהדה גברית בפרט.

אשך תמיר


ברור שכשמישהו מגיש את עצמו כל כך חבוט וחסר בטחון כתמיר אין כיף לכפכף אותו, מי כמוני מכירה את האסטרטגיה הזאת של ללכלך על עצמי ראשונה לפני כולם, אבל התעייפתי מחוסר ההתמסרות של בעל האו סי די מפוזר האברים המבוהל מהצל של עצמו. אפשר כבר לגלות לו על הנטיות המיניות שלו, או שרק לגל אוחובסקי מותר לעשות דברים כאלו?

מסביב יהום הסער


סער הוא ללא ספק הפתעת העונה. ולא רק כעת משהגיע לגמר, אלא בכל שבוע שלא הודח - מי היה מאמין לנס שכזה במדינת ביבי-ליברמן שמשחילה לנו חוקים גזעניים, עם אזרחים שהנסיבות האובייקטיביות של פיגועים וטילים פלוס שטיפת מוח והחדרת פחדים הופכים ימניים ולאומניים מיום ליום? נכון, הבחור מאוהב בעצמו וביפי מונולוגיו, אבל הוא מורד כלבבי, חכם של ספרים ואינטליגנט של רגשות, ובעיקר מנהיג ודְרימֵר אמיתי. למרות שאין כאן אשליה שסער יזכה - את הצ'ק של הפרס הייתי נותנת לו בגלל שהוא בעצמו צ'ק עם כיסוי.

>> אוקיי, יש לנו פייבוריט. גם להדס בשן יש עשר סיבות מדוע סער צריך לזכות באח הגדול

>> מעצר בית: הטורים הקודמים