piece of style - הבלוג של maya kushnir

Chic or Shit?

"תראי, יש פה כתבה על מישהי שממש מזכירה אותך״ הוא אומר, ומנופף מולי בעיתון. אני רואה שמדובר בלא פחות מאשר הלה תורנינג שמידט, ראש ממשלת דנמרק. וואו, להשוות אותי לראש ממשלת דנמרק זו חתיכת מחמאה..תודה! אך משהו בהבעת הפנים שלו נראה מזלזל משהו כך שאני מיד מבינה שמדובר בקאץ׳. אני קוראת את הכותרת הראשית שמספרת […]

maya kushnir

30/12/2013


"תראי, יש פה כתבה על מישהי שממש מזכירה אותך״ הוא אומר, ומנופף מולי בעיתון. אני רואה שמדובר בלא פחות מאשר הלה תורנינג שמידט, ראש ממשלת דנמרק. וואו, להשוות אותי לראש ממשלת דנמרק זו חתיכת מחמאה..תודה! אך משהו בהבעת הפנים שלו נראה מזלזל משהו כך שאני מיד מבינה שמדובר בקאץ׳. אני קוראת את הכותרת הראשית שמספרת שהוד רוממותה נחתה עם מטוסה על אדמת לוב הלומת הקרבות, כשלרגליה עקבי סטילטו ותיק אדום מנקר עיניים של גוצ'י, כאילו התבלבלה בין לוב לבין שבוע האופנה בניו יורק. בתגובה לביקורת שספגה מאחד המשתתפים בישיבת המפלגה שדנה בהרגלי הלבוש שלה, היא ענתה בשיא הרצינות: "אי אפשר שכולנו נראה כמו חרא", ״וזה״, הוא יורד עלי, ״משפט שמתאים לך להגיד״.

תראו, לא אשקר, ראש ממשלת דנמרק גרמה לי לחייך ולהוציא מפי את המילה ״תותחית״, אם כי אני מסכימה שבמקום הסטילטו אפשר היה לרדת קצת אל העם ולנעול נעליים שטוחות ואת התיק האדום – להחליף בצבע הסוואתי יותר. הרי כשמדונה או אנג׳לינה מגיעות להתנדב עם ילדים באפריקה, הן משאירות את הגלאם בארה״ב ונראות מהמם גם במגפיים צבאיות וטי שירט מגניבה. אבל גם אני, לצערי או לא, ניחנתי בטירוף הזה של לרצות להיות שיק בכל מצב, של להיראות מטופחת גם שאני יורדת לקנות חלב לקורנפלקס במכולת או בטיסה של 12 שעות. מה שמוביל אותי במעבר חד מאוד (ותכף תבינו למה) לערב ה״קסום״ הזה המתקרב אלינו בצעדי ענק.

לקראת הסילבסטר, כל המגזינים ואתרי האופנה לוקחים על עצמם את המשימה החשובה של להלביש אתכן לסילבסטר. ממליצים לכן איך להיות הכי זוהרות, הכי נחשקות, עם איזה פריט הכי מומלץ לשלב חולצת פאייטים ועם איזה אודם הכי שיק להתנשק בחצות. ואני אומרת: חאלס. הרי אף אחד לא באמת נהנה בערב הפקוק והעמוס הזה, אלא אם כן מכירים את האנשים הנכונים שמארגנים את המסיבות הנכונות אבל זה בדרך כלל לא קורה, כי האנשים הנכונים יודעים שהמסיבה הכי נכונה בערב הזה מתקיימת בבית. מול הטלוויזיה. עם כרבולית, תנור, קאווה ועטיפות של שוקולדים מפוזרות על השולחן. אז למה שכל אותם מגזינים ואתרים לא ישכילו כבר וימליצו לנו על האוטפיטים הכי שווים לערב של טירוף חושים בבית? וכאן מגיעה ההזדהות שלי עם המשפט של הדנית: כי גם אם נמעכים בבית, לא צריך להיראות כמו חרא. במקום ללבוש את הטרנינג שאיבד את הצבע והצורה מרוב כביסות, אפשר להתפנק על מראה שבו נרגיש מיליון דולר גם כשאנחנו יושבים מול הטלוויזיה וצופים בזיקוקי השנה החדשה בסידני בחצות.

הצעה 1:

עזבו אתכן מלתכנן תוכניות שבסוף לא יצאו לפועל כי לא השגתן כרטיסים למסיבה/ הדייט הבריז לכן/ לא מצאתן מה ללבוש. התכנית היחידה שאתן צריכות להתמקד בה זה איך אתן נכנסות למצעים המפנקים שלכן כמה שיותר מהר וכמה שיותר בקלאס.

חלוק וכיסוי עיניים: Zara Home, סט מצעים :Ferm, מערכת תה: Wonder, קרם גוף: Bath&Body Works

הצעה 2:
שמלת פאייטים שאת לא נושמת בה כדי שהבטן לא תבלוט החוצה, נעלי עקב שנראות מעולה על המדף אבל לא ממש תורמות לשלפוחיות שברגליים ופן שהיה מהמם ואחרי דקה מריח כמו מאפרה…את באמת רוצה שככה יראה הערב האחרון של 2013? תחשבי שוב ומיד תגיעי למסקנה שפיג׳מת לבבות ובושם של מארק יעשו איתך הרבה יותר חסד.

בושם: Marc Jacobs, פיג'מה ותחתונים: Topshop, לק: Victoria's Secret

הצעה 3:
אומרים שמה שאנחנו עושים בלילה האחרון של השנה הקודמת ישפיע על מה שיקרה בשנה החדשה, אז ככה אנחנו רוצות את השנה החדשה שלנו: נעימה, מרימה, עם הרבה שעות שינה, מישהו שיאיר לנו את הדרך ושוקולד של הביוקר. יותר מזה, אנחנו לא צריכות.

סווטשירט: twentyfourseven, חזיה: Stella McCartney, נר: Voluspa, כרית: Ferm, שוקולד: Godiva

*תודה ענקית לשרוש!
**לפוסטים נוספים היכנסו לבלוג שלי: www.pieceofstyle.co.il