amirdolev - הבלוג של אמיר דולב

אני אמיר, בן 43 ואני הק"ר*

(*הק"ר = כינוי מקובל בפורומים לאדם הסובל מהפרעת קשב וריכוז) בגיל ארבעים עמדתי בצומת דרכים מקצועית. פוסט שהעלה לפייסבוק אברי גלעד הפך את מה שהדחקתי כל השנים לעובדה שלא יכולתי להמשיך ולהתעלם ממנה: אני הק"ר  היום קיבלתי את אישור הזכאות לתואר השני במנהל עסקים. על גבי הגיליון הופיעו בהדגשה המילים: "סיים בסטאטוס: הצטיינות". רק מי שחווה […]

אמיר דולב

14/03/2016


20160314_160207

(*הק"ר = כינוי מקובל בפורומים לאדם הסובל מהפרעת קשב וריכוז)

בגיל ארבעים עמדתי בצומת דרכים מקצועית. פוסט שהעלה לפייסבוק אברי גלעד הפך את מה שהדחקתי כל השנים לעובדה שלא יכולתי להמשיך ולהתעלם ממנה: אני הק"ר 

היום קיבלתי את אישור הזכאות לתואר השני במנהל עסקים. על גבי הגיליון הופיעו בהדגשה המילים: "סיים בסטאטוס: הצטיינות". רק מי שחווה בעבר כל כך הרבה קשיים בלימודים, יכול להבין מה מסמלות שלוש המילים הללו עבורי ועבור משפחתי.

מיומי הראשון בבית הספר שמעתי את המשפט המוכר: "זה לא שאתה לא יכול, אתה פשוט לא רוצה". ואני דווקא רציתי, אלוהים עדי כמה רציתי, אך בפועל חוויתי כשלונות או במקרה הטוב הצלחה חלקית ומוגבלת ורק עקשנות ודבקות במטרה עזרו לי לעמוד במינימום הנדרש ולסיים את התיכון עם תעודת בגרות חלקית.

במבחן הפסיכומטרי קיבלתי 750, אך את התואר הראשון סיימתי בקושי רב לאחר חמש וחצי שנים (שש וחצי אם סופרים גם את המכינה) וגם זאת רק לאחר שנאלצתי לחזור על מספר קורסים פעמיים ואף שלוש פעמים כדי לעבור בציון המינימלי הנדרש.

בעבודה המצב היה רק מעט יותר טוב. בכל מקום חדש התבלטתי בחודשים הראשונים כאשר הריגוש והמוטיבציה היו בשיאם, אך לאחר חצי שנה כאשר ההתלהבות ירדה, ירדו גם התפוקות בהתאם עד לרמת המינימום הנדרש.

במשך כל השנים נאלצתי להתמודד עם תסכולים אשר נבעו מכך שאני רואה מסביבי אנשים שאינם בהכרח יותר חכמים או מוכשרים ממני מצליחים וממריאים באותם המקומות בהם אני שורד בקושי תוך השגת המינימום הנדרש.

בתוך תוכי ידעתי שאני סובל מהפרעת קשב וריכוז, אבל החשש מ"מה יגידו עלי" ומפגיעה תדמיתית גרמו לי להדחיק ולא להתמודד עם הבעיה, אבל פוסט אחד בפייסבוק היווה את נקודת המפנה.

לפני כשלוש שנים, העלה אברי גלעד פוסט בעמוד הפייסבוק שלו ובו ביקש מהק"רים לספר את סיפורם האישי. מתגובה לתגובה קראתי אנשים מתארים בדיוק ובפירוט את אותם הקשיים והתסכולים שחוויתי בעצמי והכתובת על הקיר האירה באדום בוהק את מה שהדחקתי כל השנים: "אני הק"ר".

לאחר סדרת בדיקות אובחנתי על ידי נוירולגית כסובל מ ADD והתחלתי טיפול בריטלין על בסיס יומי.

התוצאות היו מיידיות: התפוקה בעבודה זינקה, בפעם הראשונה בחיי סיימתי מסגרת לימודית כלשהי בממוצע גבוה מ-70, אני חש את השינוי בדרך בה אני נתפש בעיני הסביבה המקצועית והחברתית שלי וכפועל יוצא מכך, (ואולי הכי חשוב), את השינוי בדרך בה אני נתפש בעיני עצמי.

בגיל 40 קיבלתי במתנה את האפשרות לגלות את עצמי ואת היכולות שלי מחדש וסיום התואר השני בהצטיינות הוא רק הגושפנקא לניצחון האישי שלי.

ייתכן ואנשים שיקראו את הפוסט הזה ישאלו את עצמם מדוע אני נחשף כך.
הפוסט הזה נכתב על בסיס תרגיל בכתיבה אשר נעשה במהלך אחד מהקורסים בתואר השני וקריאתו בפני הכיתה גרר תגובות חיוביות ואף כמה פניות של חברים שביקשו שאדבר עם ילדיהם המסרבים לטפל בהפרעת הקשב והריכוז שלהם.

החלטתי להיחשף ולפרסם את הדברים כדי שאולי מישהו כמוני שחווה כיום קשיים ותסכולים ומדחיק את הבעיה, יתקל במה שכתבתי, ימצא את עצמו בסיפור שלי ויקבל גם הוא את ההזדמנות לשנות את חייו.

כדי שמי שיקרא את הדברים יבין שאין שום בושה בלטפל בבעיה רפואית שאינה בשליטתנו ואם מישהו ישפוט אותו או אותי לכף חובה בשל כך, הבעיה היא שלו ולא שלנו.

כדי שגם הוא או היא יוכלו להתייצב וכמו שאני עושה היום, אחרי תהליך לא פשוט, להגיד בגאווה:

אני אמיר דולב, בן 43, נשוי ואב לשלוש בנות, עובד כמנהל מחלקה, סיימתי תואר שני בהצטיינות

ואני הק"ר.

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה בתגובות כאן, בפייסבוק או במייל שלי [email protected]

בנוסף, אני מצרף שני קישורים חשובים למי שמתלבט/תוהה/רוצה לשאול שאלות

1)      הפוסט של אברי גלעד שהתחיל הכל: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=461898160569786&id=442617815831154

2)      פורום ADD ADHD למבוגרים – תפוז: פורום נהדר עם אנשים נפלאים ומאוד תומכים, שם תוכלו לשאול כל שאלה שעולה על דעתכם ולשתף בקשיים שלכם.http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=694&r=1#178798120