סיפורים מהקישקע - הבלוג של גלית דיאמנט

תסתכלו עליהן, ותראו אותנו.

כמו בכל שנה, נסעתי ליער בן שמן לסייע במיונים של מלכת המדבר. כמו בכל שנה, המפגש עם היער עושה לי דברים. מלכה עם פז"מ כותבת על דברים שרואים משם.

גלית דיאמנט

08/05/2014


המפגש הזה עם היער שנה אחר שנה מחזיר אותי אל עצמי של פעם. עצמי שהגיעה לאותו מקום ממש בשבעה ביולי 2011. עצמי שלא סיפרה לאף אחד בעבודה למה היא לוקחת יום חופש. עצמי שיצאה מהבית בשש בבוקר ונסעה כל הדרך מחיפה לבן שמן, בלי ווייז, כי באותם ימים היה לה פלאפון מעפן מהדור שלא ידע את ווייז. עצמי שבשלב הראשון של המוזיקה והריקודים העלתה את מפלס הציניות שלה לגבהים חדשים ולא מצאה את עצמה בשיט, תוהה בינה לבינה מה לעזאזל היא עושה שם. עצמי אחרי האימאימא של משבר אמצע החיים, אחרי שבקושי אספה את השברים ורק התחילה להרים את הראש מעל למים.

תסתכלו עליהן, ותראו אותנו. את זאת שחושבת שמוכרחים להיות שמייח. את זאת שנורא חשוב לה להראות שהיא מנהיגה ומשפיעה. את זאת שמתביישת ומחביאה אוצר בלום שייצא לאור רק כשתרגיש בטוחה. ואת זאת שמרגישה שיש לה הזדמנות סוף סוף להסיר את המסכות. אז כמו היום, היער עושה קסמים. מוציא מאיתנו את מה שאנחנו, חושף את מה שאנחנו לא.

gathering

gathering

תסתכלו עליהן, ותראו אותנו. עומדות במבחנים, חושפות פגמים, חורקות שיניים, מוציאות חרדות ואירועים מכוננים וממציאות את עצמן מחדש דרך זיעה של פחדים ובהלה מעורבבות עם דמעות מלוחות של התרגשות.

rope 1

rope 1

rope 2

rope 2

תסתכלו עליהן ותראו אותנו. את זאת שעושה ספקולציות, את זאת שעושה רציונליזציות, זאת שמחפשת איפה הקץ', וזאת שתגיד ראשונה שהכל מסחרי. והנה זאת שמזייפת, זאת שמספרת סיפורים לכל העולם ובעיקר לעצמה, זאת שבאה כדי לנצח וזאת שבאה להביא את עצמה אל עצמה.

rope 3

rope 3

תסתכלו עליהן ותראו אותנו. הן חושבות שהן יודעות מה הולך לקרות. גם אנחנו חשבנו. רק כשנחתנו בקצה העולם, הבנו כמה בעצם לא ידענו. כמה זה מעל ומעבר לכל מה שתיארנו. רק כשחזרנו, הבנו עד כמה החוויה הזו משנה חיים. רק כשחזרנו, התחלנו את המסע האמיתי.

תסתכלו עליהן ותראו אותנו. מאובקות ומג'וייפות, רוקמות חברויות, ממתיקות סודות, צוחקות ובוכות, חכמות, יפות ואמיצות, ובסוף היום ועד היום - לא עוזבות את היער, ולא עוזבות ידיים.

joint mission

joint mission

 

fani and me

fani and me

 

embedded by Embedded Video