משקפיים ורודים - הבלוג של יסמין כהן

10 תובנות בעיצומו של קמפיין מימון המון

10 תובנות באמצע הדרך למימון ההמונים לספר שלי "יומן צמיחה". איך לשמור על האנרגיות לאורך הפרויקט.

יסמין כהן

15/04/2018


800px-Flickr_-_moses_namkung_-_The_Crowd_For_DMB_1

קמפיין מימון המונים נהיה כלי לגיטימי ומוכר ליזמות. הוא דורש הכנה טכנית, ניהולית ובעיקר – הכנה מנטאלית.

אז, למרות שהקמפיין למימון המונים לספר שלי "יומן צמיחה" עדיין באוויר, אני עוצרת לשנייה את הדיווש האינטנסיבי בעלייה, ומסכמת את האמצע.

זה מסע מטלטל ומצמיח בו זמנית. הוא מרגיש לי, כרגע, עוד לפני שהסתיים כבית ספר אדיר לחיים. מוכנים?WhatsApp Image 2018-04-15 at 17.05.11

מה למדתי מקמפיין מימון ההמונים שלי עד כה?

  1. שום דבר לא בטוח - עד כמה שחשבתי שיש לי חברים וירטואלים ומשפחה רחבה זה לא אומר שהקמפיין יעוף מעצמו.  גם האלגוריתם המושמץ של פייסבוק, שצוקרברג שינה לאחרונה, לא משחק לטובתנו נשות העסקים.
  2. לא להיפגע - הקלישאה "ציפיות זה לכריות" כל כך נכונה – אנשים עסוקים כל אחד בעולמו. לא תמיד הקרובים יכולים לתמוך כספית בקמפיין. זה לא קשור אליי (לרוב), זה קשור לחישובים שלהם. מיותר לכעוס או להיפגע.  לילדים שלי ממש לא בא לעזור למשל. הם לא מבינים כמה זה חשוב.
  3. לחיות על הקצה. כל יום משהו חדש – זה לונה פארק של רגשות והתרחשויות. כל יום מלא כמו שבוע. צריך להבין את זה מראש, להתכונן נפשית ומנטאלית.
  4. נחישות -  לא להפסיק לדחוף לרגע. כשקשה, להירגע כמה דקות או שעה ולהמשיך. אין אופציה אחרת.
  5. יצירתיות - כאן צריך כל הזמן להישאר עם הראש פתוח. פתוח לרעיונות של אחרים, פתוח כדי לחשוב לבד איך לצאת מהקופסה. יש לי חיווטים חדשים במוח מהחודשים האחרונים. זה רווח נקי בפני עצמו.
  6. אומץ – למשל העיסוק בשיווק ומכירות. צריך ליצור כל הזמן פנייה לאנשים. מי שלא מתורגלת בלבקש שיקנו, הולכת לעבור בקמפיין מימון קורס אינטנסיבי תוך כדי תנועה.
  7. אמונה – בעצמך, בדרך, במוצר שלי. להיזכר כמה פעמים ביום מה המטרה ולמה התחלתי.
  8. להתכונן - להיות מוכנים שגם לא יצליח, ואז לחשוב מה עושים ביום שאחרי. העולם לא מת. תמיד אפשר להמציא משהו חדש, לזרום הלאה.
  9. להגיד תודה – כל יום, לכל מי שתורם – עצה, רכישה, מילה, תובנה, חיזוק. גם ביקורת. כן, זה עוזר לגדול.
  10. למצוא אנשי מקצוע מעולים  - לחפש שחקני נשמה. בלי זה – אין סיכוי. בכל פעם שהתייאשתי היתה שם מי שתרים אותי.

 כנסו, תראו מה הולך בפנים, כי יש לי מתנות נהדרות לכל מי שרוצה ללמוד כתיבה, להשתמש בה לצמיחה אישית וכאקט שיווקי ברשתות החברתיות.

הנה לינק לקמפיין, כי זה עוד לא נגמר: https://tinyurl.com/write-and-grow  יניב כהן, יומן צמיחה, יסמין כהן