סיגליות ועוד - הבלוג של סיגלית בן-ישראל

תעלומה במגדל השעון / ישי (אישי) רון

מי מגיע תמיד בשעת התה? ואיך קשורה חוחית צהובה אדומת ציצית לינשופים ותוכי משוגע? סיפור על ערכים ויושרה והאיורים מצויינים.

סיגלית בן-ישראל

31/05/2018


 

רימונים 2018, 74 עמ'.

איורים: ליאורה גרוסמן

מקור

Taaluma_bemigdal_hashaon

 

שעון המגדל על פיו מתנהלת הממלכה הפסיק לפעול יום אחד ללא אזהרה מוקדמת כלשהי. לפי מה יכוונו האנשים את שעוניהם עכשיו? איך ידעו העובדים מתי לצאת לעבודה ומתי לחזור? איך ידעו התלמידים מתי להגיע לבית הספר והמורים מתי לסיים את השיעורים? ומה יגידו בשאר העולם? לורד אוז מזרז את צעדיו בדרכו אל המלכה ויקטוריה לבשר לה את החדשה המרעישה הזו. לורד אוז המרושע בז לאנשים הקטנים המתפרנסים ממלאכת כפיים. הוא בעיקר שונא אנשים שמבינים דברים שהוא אינו מבין בהם ומתפרשים בעיניו כיותר חכמים ממנו (מה שנכון בדרך כלל) והוא גם מגיע תמיד בשעת התה (אפילו המלכה ויקטוריה שמה לב לכך).

אלפרד השען המלכותי ונכדו אוליבר מוזעקים לארמון. למרות שאלפרד מייעד את אוליבר להחליף אותו בתפקידו כשען המלכותי, אוליבר הוא גם צפר. הוא צופה בציפורים, מטפל בהן ומתעד אותן. המלכה מצווה עליהם לפתור את הבעיה, כי העיר עצרה מלכת ולורד אוז מקציב להם שעה לגלות ולתקן את התקלה. זמן מגוחך לכל הדעות גם אם נתחשב רק במספר המדרגות שיש לעלות.

אז יש לנו בספר תפאורה מלכותית מאחר והסיפור מתרחש בלונדון, ינשופים  ותוכי משוגע, בריון שכונתי (או ממלכתי במקרה הזה), מלכה חכמה ושני גיבורים שמתלבטים האם לוותר על הערכים שלהם או לדבוק ביושרה שלהם ואם אתם רוצים לדעת איך קשורה חוחית צהובה אדומת ציצית, תצטרכו לקרוא ולגלות את פתרון התעלומה.

האיורים של ליאורה גרוסמן יפים, נהדרים. ראו עד כמה האיור של המלכה דומה למציאות:

3549853_122

נהניתי מאד וכעת אעביר את הספר לקריאה לילדה בגיל המתאים. נראה שהוא מתאים לילדים בכיתות ב' - ד'.

הספר התקבל לקריאה באדיבות הוצאת רימונים ומועדון הקוראות של סלונה.