מה בראש שלי - הבלוג של תמר מהגולן

הרגש מציף אתכם? קבלו את המדריך למרגיש המתחיל

בלי פילוסופיות "מוארות" או חדשניות אלא בגובה העיניים ובשפה עדינה, כנה ונוגעת, מגיש לנו שחר בן פורת דרכים מעשיות להתמודדות יום יומים עם רגשות שונים שעולים בנו דרך קבע.

תמר מהגולן

01/06/2014


"הסיבה שאתם כאן היא משום שאתם מחפשים דרך חדשה להתייחס לרגשות שלכם"  כך פותח שחר בן פורת את ספרו המדריך למרגיש המתחיל.

אני לא מחזיקה מעצמי "מרגישה מתחילה" אבל כן חיפשתי התייחסות שונה לרגשות. התייחסות אחרת לרגשות שונים שלימדו אותנו לנתב אותם בדרך אחת, וכבר זמן מה שאני חושבת שצריך בדרך אחרת אחרת. למשל על היחס לקושי וכאב.

זה זמן אני רוצה לכתוב הצעה אלטרנטיבית להתייחסות הרווחת לכאב. בתרבות שלנו מגנים כאב, מנסים להדחיק אותו, לבטל אותו, להעלים. כי כאב הוא לא נעים ולכן הוא רע. מצד שני, יש כאבים שאנחנו יודעים לקדם בברכה כמו כאבי שרירים כשעוסקים בספורט (וזה כואב!) או דברים שקשורים לאסטטיקה (בשביל היופי צריך לסבול) כלומר, באיזה מקום בתודעה שלנו אנחנו מבינים שכאב קשור לשיפור, לצמיחה (כאבי גדילה) ולהתפתחות. אז למה אנחנו שוכחים את זה כשמדובר בכאב של הנפש? ובמקום לברך על כך שהכאב מביא לנו הזדמנות להתפתח וללמוד משהו חדש על עצמינו, אנחנו מתאמצים לטשטש אותו בדרכים שונות (אלכוהול, שופינג, כדורים, וורקוהוליזם).

ואז בא שחר בן-פורת וכתב את המדריך הנהדר שלו, שמתמצת המון פילוסופיות למדריך מעשי ושימושי להתמודדות עם רגשות. עם כולם: רגשות של פחד ורגשות של אהבה, שגם הם מפחידים כי אנחנו לעיתים חוששים להיסחף, או מהססים לפתוח את הלב (כדי לא להיות חשופים לפגיעה).

margi

 

מצאתי את עצמי מהנהנת בהסכמה על תיאורי הגשות שלו בפרקים הראשונים, ושמחה ומופתעת מול העצות המעשיות שלו בהתמודדויות על כל רגש ורגש. בעדינות וחמלה מצד אחד ובאופן לא מתפשר, מאידך.

בניגוד לספרים אחרים שאותם אני משאילה בשמחה ונהנית כשהם נודדים, את הספר הזה אני שומרת במקום נגיש, אז בבקשה תדאגו לכם לעותק משלכם.

הספר יוצא לאור בשיתוף פעולה עם "מנדלי מוכר ספרים ברשת" ולא נמכר בחנויות.

לגרסה האלקטרונית, להשיג ב- http://mendele.co.il וב- www.freedomtofeel.co.il.

 לינקים לעמודי המכירה:

http://mendele.co.il/?wpsc-product=hamadrihlamargish

http://www.freedomtofeel.co.il/#!feelings101/c1v25

אני מודה לשחר על שתמצת באופן נהיר ונגיש את המסע הארוך שעבר בהתמודדות עם הרגשות השונים, שלעיתים מציפים ולעיתים סוגרים. ואני בטוחה שיהיה לכולנו נעים קצת יותר על הכדור הזה כשנדע להרגיש, ולא נפחד להתרגש.