diti - הבלוג של עידית תמיר - NOMOREDIETS

התמדה זה שם המשחק

תובנות טריות מהודו, על נחישות והתמדה בדרך להרזיה...

עידית תמיר - NOMOREDIETS

11/09/2013


עיקרון ההתמדה בפיזיקה קובע כי כל גוף נוטה להישאר במצב בו הוא נמצא. אם הוא במנוחה - ישאף להישאר במקומו , אם הוא בתנועה - ישאף לשמור על מהירותו. במילים אחרות כאשר על גוף לא פועל כוח , מהירותו לא תשתנה . מצב זה מכונה התמדה ואת העיקרון ניסח לראשונה גלילאו גליליי. ( ויקיפדיה)

אני מזמינה אתכם לנצל את תחילת השנה הזאת כדי לסמן מטרה. לקבל החלטה. לצאת לדרך ולוודא שזה קורה. פעם אחת ולתמיד.

אני אמנם קצת מקדימה את תהליך ״הרזיה מהראש״ כפי שהוא מתבצע  אצלי בקבוצות. אבל ככה זה במדיה הדיגיטלית, יש לה חוקים משלה. הרבה יותר מכל סדר כרונולוגי כזה או אחר.

אני נמצאת כעת בהודו. אמא שנסעה בתירוץ לבקר את התרמילאי שלה על מנת לפגוש את התרמילאית שבה . הילד צילצל וסיפר שמצא את גן העדן הפרטי שלו. רציתי לבדוק מקרוב איך נראה הגן שלו אחרי שאני מצאתי את שלי . ארזתי תרמיל, ונסעתי. אכן גן עדן. אין ספק בכלל...

שקט. יער. נהר . טבע. אנשים טובים. רגוע. רוחני. שאנטי שאנטי

ובתוך גן העדן הזה חלמתי בלילה על גן העדן שלי בבית. על אותם אנשים שבאים אלי לעבור את תהליך השינוי התודעתי בדרך להוריד במשקל וללמוד לאהוב ולעוף על עצמם.

התחושה הזאת שקיבלתי במתנה ניצוץ של אור שאני יכולה, וכל כך רוצה להעביר הלאה,  האירה לי את הלילה כשהתעוררתי מחלום באור גדול.

.הג׳ירפות בשיר ״ קארמה״: " what is karma? If you do something good it will come back to your life "

האור הזה הוא כל כך גדול והאנרגיה כל כך חזקה וסוחפת שבפועל כל מי שקורא אותי עכשיו ומתחבר לרעיון ולמטרה יכול לקבל החלטה , לעקוב אחרי הפוסט , לרזות וללמוד לאהוב את עצמו.

חשוב  לי לחדד ולהדגיש שתהליך ההרזיה מהראש קורה דרך הטמעת תדרים ושינוי התודע, אבל זה לא אומר שמותר לאכול חופשי וללא הגבלה.

עמוד התווך של התוכנית הינו תדר ה"מידה-יה" - קידוד המידה הנכונה של המזון הנחוץ לגוף ( או הדלק לנשמה) המאפשר תחושת שובע המחוברת בקו ישיר לתחושת המלאות או חוסר מלאות הרגשית ששום אוכל לא ימלא לעולם, לצד ארגז כלים מלא המאפשר הצלחה במשימה...

ופה מגיע השיתוף שלי. נכון יש לי חלום . אני יודעת איך נראה גן העדן שלי מלא בקבוצות של אנשים המרזים מהראש. אך כרגע אני אורחת בגן עדן של הבן שלי . אני בהודו. בחופש מוחלט.

במשך מספר דקות ניסיתי לשחרר, קפצה לי לראש ביקורת עצמית: ״שחררי״, ״את בחופש״, ״ נסעת ליהנות , לא לעבוד״ , ״זה יכול לחכות״ , ״תכתבי כבר בבית״ , ״באת לטייל״ ועוד ועוד. ואז כאילו משום מקום הגיע לי בוסט אנרגיה של כוח ההתמדה.

כח ההתמדה (ה-ק-ם בשפת הקבלה) הינו אחד מהכלים שמקבלים בשלב מתקדם בתהליך 12 המפגשים , אבל מרגע שהוא נמצא אצלי מתברר שהוא שלי... גם בקצה השני של העולם...

הנה אני פה. יושבת על מרפסת בלב הקסם, שותה תה עם ג׳ינג׳ר ולימון , מסניפה את הטבע לתוך הריאות ומתמלאת כוח ורצון לכתוב...

אנחנו בעיצומם של החגים. ראש השנה מאחורינו, יום כיפור וסוכות פסיעה מאיתנו. זמן קשה למי מאיתנו שעדיין נמצא בתהליך המיושן הקרוי ״ דיאטה ״...

תקופת החגים כוללת אינסוף ארוחות, אירוחים, מפגשים חברתיים שכולם מסתובבים סביב שולחן האוכל והפיתויים.  האוכל בחגים מסמל את אינסוף הקלוריות המיותרות שנצמדות לגופנו סתם, אך ברובד העמוק יותר הכניעה לאוכל מייצגת את תחושת החידלון האישי שבנו, חוסר היכולת לשלוט בעצמנו, לאכול סתם כי יושבים יחד ולא כי אנחנו באמת רעבים . הכניעה לאוכל מקפלת בתוכה רגשות אשמה, הרס עצמי ועוד רגשות שליליים . אנרגיה מיותרת.

הביטוי הזה של ״ אחרי החגים״ נולד בשבילנו , הדחיינים. ובטח אם זה קשור לדיאטה ודחיית הקץ של מה שאנחנו מכירים כתהליך של סבל, תחושת רעב תמידית , סגפנות ואומללות כללית כזאת . זה נושא השיחה החם ביותר בימים אלה אחרי ניתוח המהלכים המדיניים של אובמה וסכנת הפוליו כמובן..

מתחילים דיאטה.

אחרי החגים.

אך הנה לכם עוד אפשרות. NO MORE DIETS. זאת הגישה שלי.

גישה הדוגלת בויתור על אשמה. מאמינה בחיים הטובים להם כולנו ראויים...

חיים אל-עזר, המנטור האישי הרוחני שלי אומר "קחו לכם מכחול וציירו לכם גן עדן" - אז קחו לכם מכחול דמיוני וציירו בעיני רוחכם את החלום שלכם.

מי אתם רוצים להיות?

מה אתם רוצים לעשות?

מה המטרות שלכם לשנה החדשה?

ואם במקרה, אתם מציירים את עצמכם פחות 3 /13 /30 קילוגרמים , אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג שלי "לרזות מהראש"  - פוסטים שיתפרסמו בעזרת כוח ההתמדה, מדי עשרה ימים כאן בסלונה.

אם אתם רוצים לשמוע מקרוב ואף לפגוש אות ב "לייב" , אתם מוזמנים לערב מבוא שיתקיים ב 30/9 בשעה 20:00  אצלי בתל אביב.

ההשתתפות בערב היא חינם ומתאימה לכולם אך כרוכה בהרשמה מראש למייל:

[email protected]

שיהיו חגים נפלאים,

נטולי רגשות אשמה וכעס עצמי!

שלכם באהבת אמת,

עידית