אני מאשים!

גלעד ינאי הוא החבר ההומו שנמאס לו לשתוק: הגיע הזמן, בנות, שתקשיבו למה שיש לו לאמר על חוסר ההבנה הבסיסית שלכן בגברים. ובשתי מילים, אתן סתומות

גלעד ינאי

24/01/2012


מספיק בנות ליהקו אותי לתפקיד הומו המחמד שלהן כדי שאוכל לכתוב את המשפט "מכיר איכר נפש בהמתו". חסכתי לבנותיי עוגמת נפש על טעויות אופנה מביכות, הענקתי ממבחר מתכונים בריאים לימי דיאטה אבל גם האבסתי את נפשן למוות בגלידות כשהמצב הצריך התערבות של בן וג'רי.

יש נושא אחד שלא הצלחתי לעזור לכן בו, ובחיי שניסיתי. הרגשתי שהעצות שלי היו כמו העץ ההוא ביער שנפל ואף אחד לא היה לידו כדי לשמוע אם הוא עשה רעש. הייתן בסביבה, אבל לא הקשבתן. אני מדבר על בחורים, או כמו שאתן טרחתן לציין באוזניי כמה פעמים: "מה אתה כבר מבין בגברים?!".

לאחרונה נהיה לי ברור למה אתן לא מקשיבות לי, והתשובה פשוטה – אתן סתומות! אני יודע שאתן חושבות שאני לא מבין שום דבר בכל מה שקשור לגברים סטרייטים, אבל אתן שכחתן שהומו הוא עדיין גבר, ולמרות שאנחנו מחוברים גם לצד הנשי שלנו, אנחנו עדיין משתינים בעמידה. רובנו לפחות. אני, בכל אופן.

כן בנות, אתן סתומות. שיחות הבנות שלכן נטחנו למוות ב"סקס והעיר הגדולה". התשובות הגדולות כבר ניתנו בסרטים כמו "הוא פשוט לא בעניין שלך". דרכי פעולה כבר נכתבו בספרים כמו "גברים ממאדים, נשים מנוגה". אבל לא, אתן בשלכן.

מדהים אותי כל בפעם מחדש שעלי להסביר לכן שלגברים, סטרייטים בעיקר, אין עומק בכל מה שקשור למערכות יחסים. מה שאתן רואות זה מה שאתן מקבלות. עם כל האינטואיציה המדהימה שיש לכן, אתם מסרבות להבין בחורים ולקרוא בין השורות. וגבירותיי, זה לא שיש הרבה מה לקרוא בין השורות. מה קרה, נהייתן דיסלקטיות  בנוסף לכל?!

הפוסט הזה מגיע כי נמאס לי. פשוט נמאס לי לראות אתכן סובלות ונמאס לי לנסות ולהסביר שוב ושוב את המין הגברי בלי שתקשיבו. אז בפעם האחרונה בחיי אני אתן את המונולוג שמסכם את כל התורה בפסקה אחת:

האבולוציה השקיעה בכן יותר וגברים עדיין קרובים יותר לקופים, חד וחלק.

במילים פשוטות יותר -  כשהוא אומר כן, הוא מתכוון לזה. כשהוא אומר לא, זה אומר שאת לא מתקרבת לרמה של אמא שלו. כשהוא לא יודע, זה אומר שאת לא מתקרבת לרמה של אמא שלו. כשהוא אומר שהוא צריך לבלות רק עם החברים שלו, זה אומר שהוא מתלונן עלייך באוזני אמא שלו. יכול להיות שכבר שמתן לב, אבל גם סטרייטים קשורים לאמא שלהם, רק שאצלם מדובר בקשר פחות בריא. תוסיפו לזה את ההתעקשות הדבילית שלהם לצפות בכדורגל, וקיבלתן קופים. לפעמים אני פשוט לא מבין למה כולכן לא מתאגדות ונהיות לסביות, אבל ברור לי שאף אחד לא בוחר למי להימשך.

נדפקתן בחיים, בנות יקרות, כי אתן נמשכות לקופים. הגיע הזמן שתתעוררו ותקלטו את המציאות העגומה ותתאימו את עצמכן אליה. זה לא שגברים יצליחו יום אחד להבין כמה אתן מורכבות, תשכחו מזה. פשוט תלמדו שעם גברים הכל פשוט יותר. אתן הרי סתומות, תתחילו להתנהג בהתאם.