מג'נגלת - הבלוג של Ya'arit Trabelsi

אל תפנו גב לסרטן השד

אל תפנו את הגב לסרטן השד ואל תזניחו את אלו שחלו בו.

Ya'arit Trabelsi

20/10/2012


יש נטיה לנשים, בעיקר אמהות, להזניח את עצמן. נכון שזה הולך ופוחת עם השנים, אבל עדיין. אני לא מדברת על קוסמטיקה וטיפוח, שם המצב הרבה יותר טוב, אלא על הבריאות.

יש לנו נטייה לדחות "מה שלא דחוף" ו'את בדיקת הממגורפיה נעשה בהזדמנות'. מכיין שסרטן השד הוא אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר, לא רק אצל נשים אגב, אין פה בכלל עניין של "לי זה לא יקרה" ומיותר לציין את השפעתו של גילוי מוקדם.

כדי לעורר אותנו קצת, מצויין חודש אוקטובר בארץ ובעולם כחודש המודעות לסרטן השד. במהלך החודש הזה יש המון קמפיינים שמעלים את המודעות לרוץ ולהבדק ומעבר לזה, המון חברות שמתגייסות כדי להיטיב עם אותן חולות ולתת להן תמיכה חיובית.

אחד מהפרוייקטים שהעביר בי צמרמורת הוא פרוייקט FOREVER YOURS , ביוזמת ובחסות הסטייליסטית גאלה רחמילביץ' ומותג האופנה PIPA FASHION

יחד, ובעזרתם האדיבה של טובי תעשיית האופנה, שלקחו את הפרוייקט הזה מכל הלב ועשו את כולו בהתנדבות מלאה (שאפו), הפיקו לוח שנה, המשמש כ'לוח עד' ובו מצולמות נשים אמיתיות, בגילאי 25-57, במידות 42-56, כולן חולות או חלו בסרטן השד. לוח השנה יימכר בעלות של 50 ש"ח ללוח וכל ההכנסות ממכירת לוח השנה ייתרם לקבוצת "גאמני'".

הנשים האמיצות שהסכימו להצטלם לפרוייקט, אורלי גינוסר, אורלי סלם, אתי מרקס, בטי שבת, גליה קדרון, דיצה קציר, יפעת טוכטרמן, יעל אלדן, יערה לוי, ליאת ורטנשטיין, מיה אנטמן, מיכל גלר, מיכל לוי, מיכל מלמד כהן, מיכל תרום, ענת כרמלי-רפפורט, ענת קוריאט, עשו זאת מתוך רצון להוכיח שגם עם סרטן אפשר לחיות חיים טובים מחד, שסרטן השד הוא לא למבוגרות בלבד וחשוב להבדק בכל גיל בצורה מסודרת ובעיקר להראות שגם אם חלית, את לא לבד.

דוגמניות דצמבר: דיצה קציר וענת כרמלי רפפורט

דוגמנית יוני: אורלי גינוסר (אמא של רוני גינוסר מכוכב נולד)

דוגמניות מרץ: מיכל ויערה לוי (אם ובת)

נכון מקסים ומרגש?

״גמאני״ הינה קבוצת פייסבוק סגורה לנשים שחלו בסרטן השד. הקבוצה מונה מאות נשים מכל רחבי הארץ ומהעולם שבחרו בחיים ובאופטימיות, למרות המחלה. הנשים בקבוצה חולקות מנסיונן האישי, הן מייעצות, משמיעות, שואלות, מתלבטות, מקשיבות, מלוות ובעיקר מחבקות.  משפחה גדולה שבתוכה נמצאות מי שיכולות להבין באמת  את מי שחלתה ומתמודדת.
״גמאני״ מקיימת מפגשים חברתיים, הרצאות, ימי כיף, סדנאות וטיולים לחברותיה בכל רחבי הארץ והעולם.  בנות "גמאני" בחרו בצחוק, באהבה ובחיוך ככלים שלהן ללוות את חברותיהן, ובחרו לחיות טוב, עם הסרטן ואחריו.

הפרוייקט הזה גרם לי לזמזם את השיר המקסים 'ככלות הכל והתמונה' ולחשוב כמה מעט אנחנו עושים ביומיום עבור אחרים ולהעריך את אלו שעוסקים בעבודת קודש בכל יום ומקדישים את חייהם למען הטבת חייהם של אחרים.

הלוח יימכר דרך קבוצת "גמאני", בסטודיו הסטייליסטית גאלה רחמילביץ' ובשואו רום של PIPA FASHION בעלות של 50 שקלים בלבד ללוח עד.

כל הכסף יתרם במלואו (!) לטובת פרוייקט של טיול לצפון ליומיים של מאה חולות סרטן השד.

צילום: זיו שדה

סטיילינג: גאלה רחמילביץ' ל- GALA'STYLE

איפור ועיצוב שיער: גילי אלגבי, שמעון עזיזדה וקרן כהן-קייקוב ל'סטודיו גילי אלגבי'

הפקה: גאלה רחמילביץ'

בגדים: PIPAFASHION.CO.IL

תכשיטים: שלי דהרי SHELLY DAHARI,   OKSANA PASH jewelry designer

דוגמניות: אורלי גינוסר, אורלי סלם, אתי מרקס, בטי שבת, גליה קדרון, דיצה קציר, יפעת טוכטרמן, יעל אלדן, יערה לוי, ליאת ורטנשטיין, מיה אנטמן, מיכל גלר, מיכל לוי, מיכל מלמד כהן, מיכל תרום, ענת כרמלי-רפפורט, ענת קוריאט.

עיצוב גרפי: שירית כהן

תקנו את לוח השנה ולכו להבדק, זה לא מצחיק!