אמא ירוקה - הבלוג של מיה מיטב-מגן

ההצגה פרי-טייל ומופע המחול דקה'לה - באתי, ראיתי, נהניתי

המלצה על ההצגה 'פרי-טייל' ומופע המחול לילדים דקה'לה של בתשבע. אמא ירוקה יוצאת לבלות

מיה מיטב-מגן

21/01/2014


פרי-טייל / Fairy Tail

את היצירה של סיגלית פוקס ויהודית ג'ינג'ר, זוכת פרס השחקניות הטובות ביותר בפסטיבל עכו ופרס על עיצוב התלבושות, לא הספקתי לראות בפסטיבל עצמו.

איפה זה עכו בכלל? (סתאאאם, היה לי תינוק פצפון ויונק אז לא יכולתי להגיע...)

בקיצור, כמה שמחתי לקבל הזמנה אישית מסיגלית (חברתי היקרה) לבוא לראות את ההצגה קל"ב בתיאטרון תמונע.

אני לא כל כך אוהבת תיאטרון, מודה, אבל סיגלית הבטיחה שזה נורא מצחיק ואני אהנה וכדאי לבוא עם חברה כי זה הצגה על חברות אבל גם בנים יכולים לבוא וליהנות כי זה ממש מצחיק ולא כבד ומדבר לכולם. ואם סיגלית אומרת שזה מצחיק, אני מאמינה. כי רק הדרך שבה היא ניסתה לשכנע אותי לבוא לראות כבר הצחיקה אותי...

ההצגה פרי-טייל מתעסקת עם נושא חם אש אך גם עתיק על החלום ושיברו (עיין ערך תוכניות הריאלטי בואכה סיפור סינדרלה), וכמו שאומר הקומוניקט: "קומדיה שחורה בשלוש מערכות על אהבה, תקווה וטינה המשתעלת." אני לא רוצה לגלות פרטים נוספים כדי לשמור על אלמנט ההפתעה, אז רק אומר שבאתי לבד (אף חברה לא יכלה לבוא), האולם היה מלא, צחקתי, הופתעתי, התרגשתי, התעצבנתי לרגעים ואז שוב צחקתי ושבתי בשמחה ובהכרת תודה אל חיק ביתי ומשפחתי.

הצגות קרובות בת"א:

27/1 יום שני תיאטרון תמונע 20:00
6/2 יום חמישי תיאטרון תמונע 20:00

צילום : אורי רובינשטיין
**

דקה'לה

קיבלתי כרטיסים למופע המחול לילדים של בת שבע, איזה כיף! העמסתי את התפוח על האופניים והתייצבנו בסוזן דלל בשעה היעודה. אני חובבת מחול מושבעת ורקדנית גאגא (שפת התנועה של אוהד נהרין) חובבת, כך שקפצתי על ההזדמנות לקחת את הילד לחזות במופע המדובר.

דקה'לה, זהו אוסף של קטעים מיצירות שונות של בת-שבע בביצוע רקדני האנסמבל, ובעצם ה-בסט אוף שלהם. נראה שהם בחרו בקפידה את הקטעים הכי קומונקטיביים שיתקשרו עם ילדים והקהל הרחב, והתוצאה מרהיבה.

התפוח (להזכירכם, בחור קשוח אך רגיש בן כמעט 9) ואני ישבנו דבוקים לכסאות וממש מהופנטים כל המופע, ולמרות שהקהל המה ילדים קטנים היה שקט באולם. לחשתי לילד שמחול רואים עם כל החושים, לא רק מסתכלים - מקשיבים, נושמים ומרגישים בגוף, ואחרי 2-3 קטעים בהם הוא לא זז, שאלתי אותו אם הוא נהנה והוא אמר שמאוד. בסיום ההופעה לא הצלחנו להחליט איזה קטע היה הכי יפה. אולי הקטע המרגש והפנטסטי בו הם מזמינים נשים מהקהל להצטרף למופע.

צילום: גדי דגון

דקה'לה - קטעים מתוך יצירות מאת אוהד נהרין
מקס(2007), סדר (2007), ג'ורג' וזלמן (2006), טלופאזה (2006), שלוש (2005)
וירוס של אוהד נהרין (2001), משה (1999), זאצ'צ'ה (1998), זינה (1995), אנאפאזה (1993) מבול (1992), קיר (1990), חלב שחור (1985/1991)

המופע יחזור רק בקיץ, בינתיים אפשר ליהנות מהמופע הנהדר גם הוא - 'כמויות' ב-25/1/14 בסוזן דלל, ת"א.