ליאת עיני - הבלוג של ליאת עיני

10 פעולות שאתם חייבים לעשות בחופשה משפחתית

להתנתק, לזוז, לאהוב, להקשיב ולתכנן. כל מה שצריך לעשות בחופשה משפחתית כדי שהיא תהיה לא פחות ממושלמת

ליאת עיני

08/06/2014


אתחיל בוידוי חושפני – אני אוהבת את אילת. למרות החום, למרות הערסים ולמרות הנסיעה הארוכה, יש משהו בעיר הזו שגורם לי לחזור אליה כל קיץ מחדש ולהתחכך בכל עם ישראל.

לקראת הקיץ קבלו את 10 הדברים שיעשו את החופשה שלכם לחוויה בלתי נשכחת:

1. להירגע

אם לא בחופשה אז מתי? כדי להירגע חשוב לוודא מראש שיש לכם את התנאים האופטימלים לכך. למשל, במלון שלנו - יו סוויט  לא היה צוות בידור שקפץ בבריכה ועשה תחרויות מעצבנות. לא יודעת מי אוהב את הרעש הזה, אבל אם רוצים להעסיק את הילדים, בשביל זה יש מועדון ילדים ממוזג ונעים.

מועדון ילדים יו סוויטס אילת

2. לזרום

למרות שאני שונאת את המילה הזו, אני מוכנה לקבל אותה ללקסיקון שלי בימי חופשה. בתור קונטרול פריק מהזן הגרוע, בחופשה אני מוכנה לזרום. רוצים ללכת לים? זורמת. רוצים ללכת לטיילת עם הילדים העייפים ב-21:00 בערב? זורמת. יש משהו נחמד לא לקבל כל הזמן החלטות שקולות והגיוניות, אבל אל דאגה, בשנייה שיצאנו מאילת נפרדתי מהמילה הקלילה.

זורמת

3. להתנתק

לא נעים לי להודות באמת אבל הגענו למלון עם ארבעה אייפונים, טאבלט ולפטופ. אין סיבה רשמית לכל היסטריית הטכנולוגיה הזו, אבל יאמר לזכותנו ולזכותו של המלון שבשלב מוקדם מאוד הצלחנו להתנתק ואפילו לא הדלקנו את שתי הטלוויזיות בחדר אפילו פעם אחת. נחמד לשבת וממש לדבר עם אנשים ולא עם מסכים. מסתבר שגם מכורים יכולים לעשות הפסקה.

מתנתקים במלון יו סוויטס אילת

4. לצחוק

מחקרים מראים שילדים צוחקים 400-300 פעמים ביום, ומבוגרים, לעומת זאת, רק 100-15 פעמים. נתון די עצוב וכנראה טרדות היום יום גורמות לנו להיות קצת יותר מדי רציניים. עכשיו, אחרי שנרגענו וזרמנו הגיע הזמן לצחוק מכל הלב. לא מוצאים סיבה? שימו את אחד הבגדים של הילדים על הראש שלכם והשאר כבר יגיע מעצמו.

5. לאכול

אין מה להרחיב על השפע במלונות באילת. באמת, מדובר בשחיתות נוראית ומהנה ביותר. נראה שב"יו סוויטס" שמו דגש מיוחד על העניין הזה ודאגו למבחר עצום ואוכל טעים מאוד שכל הנוכחים בכל הגילאים יצאו מרוצים מאוד.

חדר אוכל יו סוויטס אילת

6. לזוז

הסעיף הזה לא סתם צמוד לסעיף הקודם. ידוע שהעיניים אוכלות יותר מהצורך האמיתי שלנו, לכן הכמויות שאוכלים במלון הן בלתי נתפסות. יושבים על הכיסא, לא יכולים לזוז וממשיכים בלי סיבה מספיק טובה, סתם כי זה זמין וטעים. כדי לצאת מהחופשה בהרגשה טובה כדאי מאוד לעשות משהו בשביל הגוף - לרוץ, ללכת, לשחות. כל מה שיעשה לכם טוב ויאזן קצת את הפנקיקים, הקרואסונים והמוסים. אנחנו יצאנו כל בוקר לרוץ על הטיילת ולמרבה ההפתעה ראינו שאנחנו ממש לא היחידים. תענוג לחזור חזרה למלון אחרי ריצה טובה ולעשות שחרור ליד הבריכה שצמודה לים.

לזוז

7. להשקיע בזוגיות

נשמע קצת מוזר להשקיע בזוגיות כשמדובר בחופשה משפחתית, אבל אפשר להצליח גם בזה אם הילדים כבר בגיל שיכולים להסתדר לבד. הכי טוב לצאת עם עוד חברים בגילאים של הילדים שישחקו ביחד. שלנו לקחו את הפרדת הכוחות צעד אחד קדימה וישבו בשולחן נפרד רק של ילדים בחדר אוכל. בנוסף, כשיש צוות טוב במלון שמפעיל את הילדים, הם מרוצים מאוד ובהתאם גם אנחנו. אצלנו היו הפעלות מוצלחות והשיא היה מופע מקסים עם תלבושות שהילדים עבדו עליו במרץ ובסוף הופיעו בפני ההורים הגאים.

8. לאהוב

האווירה האופטימית והרגועה היא סיבה מספיק טובה לאהוב את החיים. לקפוץ לקניות (במקרה שלנו - 5 דקות מהמלון!) ולקנות משהו כיפי, להזמין איזה שייק שווה, למצוא זמן לקרוא ספר טוב, ללטף דולפינים, להזכיר לילדים כמה אתם אוהבים אותם (תמיד טוב לומר עוד פעם) ולהעריך את מה שיש לכם. אל תשכחו אף פעם - שום דבר לא מובן מאליו!

לאהוב

9. להקשיב

מתי בפעם האחרונה ישבתם עם אחד מבני המשפחה וממש הסתכלתם בעיניים והקשבתם? הקשבתם בלי לכפל כביסה, לעשות כלים, להציץ במייל חשוב מהעבודה או לחשוב בו זמנית על כמה דברים יש לכם עוד לעשות? כדאי לנצל בחופשה את הזמן לדבר החשוב הזה. כל מה שצריך הוא למצוא מקום מתאים (אנחנו אימצנו את המרפסת השווה עם הנוף לים) ולהקדיש זמן לאנשים הכי חשובים.

להקשיב

10. לתכנן

כמעט בכל חופשה אנחנו אומרים שחובה לצאת יותר ולמלא מצברים, ואיכשהו זה לא קורה מכל מיני סיבות. כדי שזה יקרה צריך לחשוב מה רוצים לעשות, מתי ואיפה. אם תדברו על זה ואפילו תכתבו את הרצונות שלכם, כנראה שהחופשה הבאה תהיה בקרוב. תמיד אפשר למצוא מבצעים משתלמים ולברוח כמה ימים לעולם שכולו טוב.

רוצים לחזור

*****

הכתבת הייתה אורחת של מלון הסוויטות יו סוויטס, שנקרא עד לאחרונה מרדיאן. בעקבות החלטת רשת פתאל להיפרד ממותג מרידיאן נעשה מיתוג מחדש של המלון.

התמונות צולמו במלון יו סוויטס.