אם אלה החיים… - הבלוג של החולמת

לעשות בשבילי (רגעים של מוזיקה, קפה ושלווה).

  זהו. עוד שבוע חלף. מחר שישי. עובר מהר הזמן. ליום שישי יש משמעות עבורי - לא דת, מסורת. מסורת שאני משמרת שנים ומפורגנת עליה בזכות בן זוגי היקר. למעט ימי שישי בודדים, יש זמן כזה, בערב שישי שהוא שלי, עבורי, בשבילי. הזמן הזה בערב שישי היה שנים חבל הצלה. שנים שאני מתיישבת עם מוזיקה ברקע […]

החולמת

23/06/2016


 

זהו. עוד שבוע חלף. מחר שישי. עובר מהר הזמן.

ליום שישי יש משמעות עבורי - לא דת, מסורת. מסורת שאני משמרת שנים ומפורגנת עליה בזכות בן זוגי היקר. למעט ימי שישי בודדים, יש זמן כזה, בערב שישי שהוא שלי, עבורי, בשבילי.

הזמן הזה בערב שישי היה שנים חבל הצלה. שנים שאני מתיישבת עם מוזיקה ברקע וקפה ביד והצללים של בין הערביים עוטפים את העולם בחוץ וחודרים  לבית לאיטם ואני לא מדליקה את האור כדי למשוך עוד כמה דקות את הרוגע. רגעים אמיתיים של נחת ששרדו בעל ושלושה ילדים. רגעים עם עוצמה והישרדות.

לפני חודש בערך באה ההתגלות: למה רק בימי שישי אחה"צ? אם זה כל כך טוב למה לא עוד? גם אם בקטנה, בקטנטונת. אז החלטתי - אשאף לכל בוקר, לפני שכולם מתעוררים ומתחיל המירוץ היומיומי.

 בוקר מתחבר הכי טבעי בעולם לקפה ועיתון, עוד מפעם, כשהיה זמן לזה ומה שיהפוך את זה לרגע של  נחת זה קפה משובח, עיתון טוב ומוסיקה.

הזמן שנקבע הוא שש בבוקר, כשהטריאסטה של קפה ג'ו תמלא את הבית בניחוח הקפה המעורר. אני לא יכולה לשלוט  כמה העיתון (או הגרסא האינטרנטית שלו) ירגיע אז הוספתי מוזיקה (יש אפליקציה שנקראת ג'אנגו - אתם נותנים לה זמר זמרת או להקה והיא בונה לכם רשימת השמעה לפיו, בגיוון מקסימלי וללא עלות) ומאז הבקרים שלי כאלה. כמעט כולם...

coffee-1388139_1280

חודש אחרי. אני יכולה לדווח שבינתיים הוצאתי התוכנית אל הפועל. היו בהתחלה כמה רגעים בהם מי מבני הבית שקם מוקדם או לא נרדם ניסה לחדור לשלווה שלי אבל חשיפת שיניים עם נהמה מאיימת קטעה את הניסיון והיום בני הבית מאולפים להפליא ולא חודרים את קדושת הרגע. אפילו הילד הכי פחות ממושמע בבית, הבעל, הפנים ונזהר...:)

בנות, זה אפשרי ואתן יודעות מה? זה אפילו נחוץ והכרחי. צרו לכן את הרגעים האלה. מגיע לכן, רגעים קטנים של נחת, שלנו, בשבילנו.