lealand - הבלוג של lealand

השורד / גרג הורביץ

נייט עמד מחוץ לחלון בנק שבקומה 11, הוא החליט לשים קץ לחייו ולקפוץ מהבניין. אך שוד שהתרחש באותה העת בבנק שינה את תכניותיו והוא החליט להתערב בשוד, גבר על השודדים, ובכך, הציל חיים של חפים מפשע. אך, בעקבות מעשיו, הפושע האכזרי שעמד מאחורי השוד הבהיר לנייט כי אם לא ישיג עבורו מסמך שנמצא בכספת הבנק, הוא ידאג שבתו תירצח מול עיניו. האם נייט יצליח להגן על בתו? תקראו את הספר ותגלו!

lealand

21/05/2019


השורד / גרג הורביץ

456 עמודים

מאנגלית: דפנה לוי

הוצאת דני ספרים

שנת הוצאה: 2019

 

60508702_820229878348852_2374324089494962176_n

 

עלילת הספר כתובה בגוף שלישי והיא נפתחת בניסיון ההתאבדות של גיבור הספר: נייט אוברביי.

נייט עמד מחוץ לחלון של בניין בנק בן 11 קומות. הוא הביט מטה ותכנן לשים קץ לחייו. אך, בעודו מתקדם אט אט אל עבר מותו, יריות התרחשו בתוך מבנה הבנק שנמצא בעברו השני של החלון. נייט לא יכול היה לראות מהצד איך חפי פשע נרצחים בידי השודדים ולא לעשות דבר, אז הוא החליט להיכנס לבנק דרך החלון והצליח לגבור על חמישה מתוך ששת השודדים. האחרון שבהם, שודד מספר 6 שהצליח להתחמק, אמר לנייט כי הוא טעה כשהכשיל את השוד וכי כעת עליו לצפות לנקמה קשה וכואבת.

נייט מהר מאוד מגלה שהתעסק עם האנשים הלא נכונים. פושע אלים וסדיסטי ממוצא אוקראיני בשם פאבלו עמד מאחורי השוד, ומתגלה כי השוד למעשה שימש להסוואה לשם השגת מסמך שהופקד בכספת הבנק. אותו פושע מצמרר הדגים לנייט את שיטות הפעולה המחרידות שלו ואיים עליו כי יחסל את בתו בת ה-15 מול עיניו אם לא ישיג עבורו את המסמך.

הייתה תקופה בחייו שנייט הרגיש שיש לו את כל מה שהוא רק יכול היה לחפוץ בו. הוא נישא לג'ייני, האישה של חייו ונולדה להם בת בשם סייל אותה הוא אהב בכל ליבו. השלושה היו מאושרים מתמיד, אך נייט נאלץ לעזוב את ביתו ולשרת במשך תקופה של כמעט שנה בעיראק. החודשים שהעביר בעיראק היו קשים מנשוא והוא נאלץ להתמודד עם מוות ומראות איומים שלא נעלמו מעיניו גם בעת שישן. הוא אמנם יצא בחיים מעיראק, אך הרגיש בתוך תוכו חסר חיים. הוא שמח לשוב לזרועותיה של ג'ייני ולבתו, סייל שבינתיים הספיקה לגדול לא מעט. אבל החיים שלהם השתנו לגמרי ונייט סבל מפוסט טראומה וחווה סיוטים והתקפים בלתי פוסקים. נישואיו התפרקו, הקשר עם בתו התרופף, והוא היה בטוח שהגרוע מכל כבר התרחש בחייו. אבל אז הוא התבשר ע"י הרופא כי הוא סובל ממחלת אי-אל-אס הנקראת גם מחלת לו גריג, מחלה חשוכת מרפא שפוגעת בתאי העצב ומביאה לאדם הסובל ממנה סבל רב עד ליומו האחרון. הגילוי האחרון הביא אותו להחלטה להתאבד, אבל האיומים על משפחתו שינו את המציאות, וכעת, על נייט מוטלת האחריות לדאוג לביטחונם של האנשים שהוא אוהב.

האם נייט יצליח להגן על בתו מפני הפושעים האלימים? האם הוא ישיג את המסמך עבור פאבלו, הפושע האכזרי? מה כתוב באותו מסמך שפאבלו כה נואש להשיגו?

את כל התשובות תוכלו למצוא במותחן המרתק "השורד"!

איזה ספר נהדר! הוא מכיל דמויות שקשה שלא לחבב אותן, מלבד היותו מותחן נפלא, העלילה מספקת גם קצת רומנטיקה מחממת לב, קשרי משפחה מרגשים, ורגעים קומיים קטנים שמספקים הפוגה מן המתח.

כתיבתו של גרג הורביץ הינה משובחת וסוחפת כבר בעמודים הראשונים! המתח והעניין הרב מתמשכים לכל אורכו של הספר עד לעמוד האחרון. ככל שמתקדמת העלילה, רף המתח רק הולך וגדל והקורא נשאב לעלילה המסחררת עד לסיום הצפוי או לא, את זה כבר תחליטו אתם.

שורה תחתונה: מותחן נהדר, סוחף ומרתק שנהניתי לקרוא!