עדי פסח - הבלוג של האישה

חמישי לא שגרתי

מה הקשר בין מתרגלת פרסום, קהילת דיגיטליות בעסקים, הבוס לשעבר של אחי וערב מעורר השראה?

האישה

25/06/2019


לפעמים שומעים על משהו, הוא נשמע מגניב וגם נראה טוב בתמונות - אבל עד שלא חווים אותו, לא מבינים את ההשפעות האמתיות.

חמישי בערב, אחת לחודש, דקלה מאחדת כמה חברים סביב שולחן. היא יצרה את הקונספט לפני כשנתיים וחצי ומאד מתמידה, גם שהיא מספרת עליו רואים את הניצוץ בעיניים שלה.

למיזם שלה קוראים ״החברים של דיקלה״ והוא מחבר בהשקעה רבה אנשים, תוך כדי חשיבה על הפרטים הגדולים והקטנים, בניהם אירוח של כסא חברתי והרצאת העשרה בנושא מעניין לחיים.

ולמה אני מספרת לכם את זה?

כי בחמישי האחרון יצאתי מהארוחה עם כמה תובנות וכרגיל, אשמח שתיקחו לכם לדרך כמה משימות ותבדקו שאתם על המסלול הנכון ולא שכחתם כמה המלצות חשובות:

להתנסות.
קיבלתי הזמנה לערב עם אנשים שאני לא מכירה ולא ידעתי מראש מי יגיע. זה מוזר להיכנס למקום שיש בו אנשים שלא מכירים, אבל זה מעורר את כל החושים. בשורה התחתונה, נהניתי להכיר אנשים חדשים ולשמוע על הישגים מרשימים. מבלי להכיר כמעט אחת או אחד מהאורחים, הרגשתי שכל נוכחיי החדר פשוט חברים.

לשבור שגרה.
ימי חמישי בדרך כלל שמורים אצלי לזמן משפחה. אני אוהבת את הסופשבוע שלי ככה. מאוהבת ביום חמישי שה״מוד״ משתנה לסופשבוע של ילדים, בית, פאן ומנוחה ולרוב לא קובעת בימים האלה תכניות שלא קשורות לאותה הגדרה.
החמישי האחרון היה קצת פחות שגרתי וגם מזה נהניתי.

IMG_0484_optimized

להתכונן לפגישות.
הפתיח של הערב היה כשעה שבה דקלה סיפרה על כל אחד ואחת מהנוכחים. ניכר היה שהיא התכוננה וזה כבר עשה את העבודה. כל החששות שעברו לי בשעת הכניסה נעלמו והרגשתי שאני יודעת על האנשים שסובבים אותי בחדר הרבה יותר ממה שאני יודעת על השכנים שגרים לידי שנים. זה הזכיר לי את המשמעות הגדולה של ההכנה וברור שבעידן של היום, הרבה יותר קל "לטייל" קצת בגוגל ולעשות בדיגיטל את העבודה.

להתחבר לאנשים.
דקלה מלמדת את זה בהרצאות וכותבת על זה בפוסטים שלה. אין דרך טובה יותר להסביר את זה יותר ממנה. חיבורים זה משהו שתמיד נמצא בפוטנציאל, פשוט צריך למצוא אותם ולעבוד בהם. לפעמים, אותם שכנים שהזכרתי יכולים להיות פוטנציאל עסקי או חברתי מעולה לחיבור ואנחנו אפילו לא מנסים לבדוק את זה.

להעריך.
יצאתי מהערב הזה במין תחושת סיפוק וגאווה. הכרתי אנשים מוכשרים, שעשו כמה דברים בחייהם, שמעתי סיפורים מעוררי השראה וגם נחשפתי לעשיה מרגשת של חלק מ״החברים של דקלה״. זה הזכיר שלפעמים השגרה גורמת לנו לזרום עם החיים ולא לעצור לרגע ולהעריך את הסובבים.

אז הקשר בין דקלה שהייתה המתרגלת שלי מלפני עשור, מרב ויסמין מקהילת דיגיטליות בעסקים המהממת של לאומי וסלונה ויאיר ברוק המפקד לשעבר של אחי, הוא שכולנו נפגשנו בערב 1 מעורר השראה של ״החברים של דקלה״.

IMG-0502

מקווה שתקחו מפה את מה שמתאים לכם - אני לקחתי לי הכל להמשך הדרך. אם אתם רוצים לקרוא על המיזם של דקלה, ממליצה לכם בחום להיכנס לאתר שלה

ולך, דקלה היקרה: תודה רבה על ההזמנה, ההשראה וחמישי שובר השגרה.