ברקים - הבלוג של חוה ברק

בשם הבת!חוה ברק!

"בשם הבת" דרמת המתח המרתקת ונוגעת ללב , של היוצר הצעיר לירן שטרית (22), מגיעה לאקרנים , הסרט שהיה מועמד ל"פרס אופיר" 2019 בקטגוריית "סרט עלילתי קצר ,"ייצג ויוצג באמצע חודש נובמבר אחרי שהתקבל לפסטיבל RIFF Awards 2019 XVIII editions .אל תחמיצו,רוצו!!

חוה ברק

17/10/2019


לירן שיטרית, יוצר הסרט בשם הבת"בשם הבת" היא דרמת מתח מרתקת ונוגעת ללב, המגוללת את סיפורו של דרור בר-אל (נתי רביץ), אב שאיבד את בתו בפיגוע טרור וכעת יוצא למסע חסר פשרות על מנת למנוע את שחרור רוצחה. מסע המעמת אותו עם כל עקרונותיו ונע על הגבול הדק שבין עשיית צדק, לנקמה עיוורת.

 "בשם הבת" מתאר את סיפורה קורע הלב של משפחה שכולה, אחת מיני רבות בישראל, מרגע השכול, ועד להתמודדות היום יומית עם האובדן והמחיר שהוא גובה מבני המשפחה הנותרים. זאת תוך כדי הצגת מצב קיצון בו יוצא האב דרור להבטיח שהמחבל שלקח ממשפחתו הכל, לא יראה אור יום. תוכניתו המגבשת צורה לאורך הסרט, מביאה להשתלשלות אירועים מטלטלת ממנה אין דרך חזרה.

חייו של דרור בר אל, אקטיביסט למען השלום, מקבלים תפנית נוראה, כשבמהלך בילוי משותף עם בתו, גילי, הם נקלעים לפיגוע טרור וגילי נדקרת בצווארה בהיותה רק בת שש עשרה, קורבן נוסף של הסכסוך האלים וארוך השנים בין ישראל לפלסטינים. רוצחה – עאבד מנסור, נשפט לחיים בכלא.

שנתיים אחר כך, ותהפוכות פוליטיות בסכסוך הבלתי נגמר מובילות לאפשרות של עסקה, שבמסגרתה ישוחרר מנסור ממאסרו. דרור, שעולמו חרב עליו, מקדיש את כל מרצו על מנת למנוע זאת, תוך שהוא פועל בערוצים מקובלים: הפגנות מול בתי פוליטיקאים ומוסדות ציבור וראיונות לכלי התקשורת בניסיון להשפיע על מקבלי ההחלטות.

מחויבותו המוחלטת לעצירת העסקה וחוסר יכולתו להתגבר על הטרגדיה מובילים למתח ביחסיו עם אשתו, ליהי (לירית בלבן), שרוצה, לפחות על פני השטח, להמשיך הלאה בחייה ואינה יכולה להסתכל יותר מהצד על בעלה, שהפך לצל של אדם.

אליך לירן שטרית, יוצר הסרט:

כישראלי, צפיתי פעמים רבות בהורים שכולים נאבקים בכל כוחם נגד שחרור מחבלים אשר רצחו את יקיריהם. הזדהיתי עם כאבם הנורא ותחושתם כי נעשה עוול ועיוות מוחלט של הצדק. בעוד הם מצולקים לעד בשל אובדנם רוצחי יקיריהם יוצאים לחופשי בשם "טובת הכלל". כאדם וכיוצר מצאתי את עצמי מהרהר רבות במושג הצדק, מנסה להגדירו ולפעול על פיו בחיי האישיים, בהם לא אוכל לסבול מצב של חוסר צדק ואעשה הכל על מנת שמי שפגע בי או שהיטיב עימי יבוא על גמולו. סרטיי הקודמים עוסקים כולם בעיוות של הצדק והצורך לתקנו בכל מחיר וכך גם הסרט הזה".

צילום לירן שיטרית -יח"צ של הסרט.

שחקנים

דרור בר-אל:        נתי רביץ

ליהי בר- אל:       לירית בלבן

אליהו :              אברהם סלקטר

עמיר גבריאלוב:  עמי ויינברג

40 דקות, עברית