יומנה של טכנאית ציפורניים - הבלוג של מרב בן הרוש שני

בדרך אל ההצלחה, טיפ מהפכני

טיפ נוסף ממירב, בשבילי מהפכני לא רק ברמת ה'איך להקים עסק' אלא בכלל, כתפיסת עולם וכתמרור להמשך הדרך

מרב בן הרוש שני

17/06/2014


לפני הכל אני רוצה להודות לכל התומכים כאן, בפייסבוק, בכתב ובעל פה. התגובות שלכם מחממות מאוד ועוזרות לי למשוך קדימה וזה מצוין, כי לפעמים פשוט בא לי לקחת טרמפ למסע אחר...

ולענייננו –

מרוב שהתמדתי בשעורי בית מהפגישה הקודמת, קיבלתי, לראשונה בחיי, את בונוס החננה – רוב השבוע אני בסבבה, משוחררת. בפגישה הנוכחית מקבלת גם הטבת חניכה מצטיינת – לא הכל חייב להיות קשה כדי שיהיה קל. להלן:

את יום הפגישה השנייה עם מירב אני פותחת עם משה (94), בסיבוב גטו לודז', ביאליסטוק, גולאג בסיביר ועוד. זה מתוקף היותי מראיינת מטעם יד ושם. אחר הצהריים, מתוקף היותי טכנאית ציפורניים, אני מורטת לחן (16.5) רגל+קו ביקיני. בין לבין לוקחת סיבוב לשיפור האישיות אצל מירב.

כמה דברים מוזרים: אני מרגישה בטוחה. לא מנתחת או בודקת מה קורה לי. לא דרוכה או נסערת לקראת הפגישה. יש מצב שסוף סוף הזדקנתי. או שאני לומדת לשחרר.

מירב ואני מתחילות: אני בעיניים עצומות במרכז החדר. מירב מובילה אותי בעזרת הדמיון להתבונן בתחושת כאב שאנחנו דנות בה. היא מנחה אותי לראות אותה מזוויות שונות, ואחר כך אנחנו ממשיכות למחוזות שונים.

כשמירב מנתרת בין עבר לעתיד, הפה שלי מספר מה שאני רואה בעיני רוחי. אין לי מושג של מי הסיפורים, כנראה שלי. אני מייבבת בלי לדעת למה אני עושה את זה. מתבונן מהצד עשוי לשקול אשפוז כפוי אבל מבפנים, בזמן שהתודעה שלי דופקת חראקות בלונה פארק של הרגשות, איכות חדשה נכנסת לעולמי המנטאלי.

מה שאני הכי אוהבת זה שמירב אומרת: הכל בסדר, גם אם את לא מבינה כלום, התת מודע שלך יודע מה הוא עושה ועושה את זה בצ'יק. שזה בדיוק מה שאני צריכה לשמוע – שמישהו אחר, אפילו אם הוא רק התת-מודע המוגבל שלי, יעשה במקומי, ומהר, את הפאנלים והאסלות של הנפש.

בניגוד לטיפול פסיכולוגי עמוק וממושך כאן הכל הולך בקלות וזה מטריד אותי מאוד – מה פתאום קל? איך יכול להיות שהשיטה הזו תסדר אותי תוך כמה פגישות אם אני לא על ספה ואף אחד לא מהנהן כאילו השמש זורחת לו מהתחת?

למחרת מירב מסבירה לי בטלפון: הרעיון שעומד בבסיס ה NLP הוא שאין צורך "לחפור" בכאב כדי לעשות שינוי. להיפך, ככל שמספרים יותר את האירוע הכואב, מעמיקים ומחריפים את השריטה שנוצרה בתת-מודע ומקבעים את הבעיה. ה NLP חוזר לאירוע עם הסתכלות חדשה, עם משאבים חדשים ועוצמתיים שיש לאדם הבוגר ולא היו לו אז, כשהאירוע התרחש.

אני מבינה ומקבלת באהבה: לא חייבים לעבור עשרת מדורי גיהינום כדי להגיע לרוגע! הסביבה התרבותית שלי דוגלת, גם אם לא באופן מפורש, שאם נתקלתי בקושי אני צריכה להישאר ולהלחם עד שאוכיח שאני ראויה לפרס הגדול. ממירב אני לומדת – אם את מגיעה למקום/סיטואציה שמייצרים קשיים ותובעים אנרגיה אדירה, את לא במקום הנכון. כשתהיי במקום הטבעי לך, תרגישי את הרוגע ואת הקלות שבה הדברים מתפתחים.

 

רוצים לעבור אתי את המסע? לחצו על כפתור עקוב אחרי

לינק לפוסט הראשון, מ ת ח י ל י ם

בפעם הקודמת, טיפים ראשונים ממירב

בפעם הבאה

שי לפוסט 10 קטן 1

בברכת שיוף קל ונעים

מרב, טכנאית הציפורניים שלכן

_____________________________________________________________

מי שרוצה שאלחש לה לגבות מוזמנת להתקשר 0528-800-416