ריכוז בהפרעה - הבלוג של Edri Maya

הבריון והילד המוכה.

אין איש שיזעק עבור החלשים בכל כנסת ישראל! והבריון, כמו תמיד, לוקח ולוקח, גוזל עוד קצת מאלו שבכל מקרה לא ידברו, מפחדים להרים את הראש, מפחדים להעז, מפחדים מהיום ומפחדים אף יותר- מהמחר.

Edri Maya

21/12/2016


שמישהו יעזור כבר.

כולכם בוודאי מכירים את הבריון הזה שמתהלך בבית הספר כאילו הוא שייך לאבא שלו, הבריון הזה שלא תמיד נראה הכי טוב, הוא הכי בדרך כלל מקובל (אבל זה רק בגלל שהוא בריון, אל תגלו לו) ותמיד "מכפכף" את החלשים כי עם החזקים הוא לא באמת מסוגל להתמודד, מכירים נכון? תציירו לכם את דמותו לנגד עיניכם.

תכירו: הבריון הוא ראש ממשלת ישראל(ושר האוצר הכפוף לו, זה שנגרר אחרי המגודל כדי להרגיש "קול") והילדים החלשים בבית הספר ,הם הפריפריות.

וכך, כל תקציב מחדש, בועטים בנו שוב ושוב,פעם אחר פעם ,גוזלים לנו תקציבים מהחינוך, מהבריאות, מהרווחה, מהתעסוקה ומייעדים אותנו להיות תמיד בשוליים, תמיד סמוך לקו העוני או בעוני או ממש, ממש בעוני. אנחנו הילדים האלה שדוחפים להם את הראש לפח האשפה, מציקים לנו בהפסקות, יורקים לנו אל הצלחת וידינו כבולות כי לא מספיק שאנחנו חבוטים גם אין איש שיצא להגנתנו בכל כנסת ישראל בכל המוסד הזה אין איש שירים ראש ויאמר "מה קורה פה"?

אין איש שיזעק בשמם של ילדי הפריפריות שגוזלים להם מתקציבי החינוך ומייעדים אותם להיות פועלים לדורי דורות, אין איש שיזעק בשם הרווחות והעו"סיות הקורסות תחת הנטל הגדל מיום ליום כמו מחלה חשוכת מרפא, אין איש שיזעק בשם הקשישים שמתלבטים כל יום מחדש האם לקנות תרופה/ מזון/ חימום או שאולי עדיף למות וזהו, ואין איש שיזעק עבור הנכים והקצבאות העלובות, אין איש שיזעק עבורם בכל כנסת ישראל! והבריון כמו תמיד בשלו לוקח ולוקח, גוזל עוד קצת מאלו שבכל מקרה לא ידברו, מפחדים להרים את הראש, מפחדים להעז, מפחדים מהיום ומפחדים מהמחר אף יותר.

ומי יעז לעמוד מולו? ולומר עד כאן! מי יהיה דוד כנגד גוליית? מי ישים סוף לכל העסקאות הנעשות על חשבון כספי הציבור מתחת ומעל השולחן? מי יגשים את ייעודו כנבחר ציבור, שליח מדינת ישראל ומלבד להביט אל כיסו שלו יביט גם אל עיניי האומה ויראה בה את אנשיה המאוכזבים, הפגועים, החבולים? מי?

המדינה הזו זקוקה למנהיג חדש למישהו שיושיט יד, שיזעק בשם החלש, שיגן ויגאל את כולנו מייסורנו.

בבקשה.

קרדיט תמונה: pexels.