עמוס בוחניק - הבלוג של עמוס בוחניק

איך לשמור על בריאות השיניים בכל עת?

רוצים לוודא שהשיניים שלכם מקבלות את הטיפול הנכון? אחד הדברים החשובים הוא לסגל לעצמכם הרגלים נכונים לשמירה על בריאות הפה, שכן לבעיות בשיניים עלולות להיות השלכות קשות בהרבה ממה שאנו יכולים לדמיין. הזנחת השיניים תוביל לכאבים עזים בשיניים עצמן ולהיווצרותן של דלקות בחניכיים שיהפכו פעולות פשוטות כמו אכילה לסבל שאין כדוגמתו. במאמר זה ניתן לכם […]

עמוס בוחניק

17/04/2013


רוצים לוודא שהשיניים שלכם מקבלות את הטיפול הנכון? אחד הדברים החשובים הוא לסגל לעצמכם הרגלים נכונים לשמירה על בריאות הפה, שכן לבעיות בשיניים עלולות להיות השלכות קשות בהרבה ממה שאנו יכולים לדמיין.

הזנחת השיניים תוביל לכאבים עזים בשיניים עצמן ולהיווצרותן של דלקות בחניכיים שיהפכו פעולות פשוטות כמו אכילה לסבל שאין כדוגמתו. במאמר זה ניתן לכם דגשים לטיפול נכון בשיניים שלכם.

צחצוח שיניים

הקפידו לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום במשך שתי דקות כל פעם. שימו לב שאתם מצחצחים גם את הצד החיצוני של השיניים וכך גם את הצד הפנימי ואת הלשון. הזמנים הכי טובים לצחצוח השיניים הם בבוקר מיד לאחר ההתעוררות ובלילה לפני השינה.

הקפידו להחליף את מברשת השיניים שלכם

רבים מאיתנו חושבים שמכיוון שאנו שוטפים את מברשת השיניים שלנו במים לאחר כל צחצוח אז היא נשארת נקייה. ובכן אומר ד"ר עמוס בוחניק, זה לא מדויק, שכן כל שימוש במברשת מביא להצטברותם של חיידקים שלא ניתנים לשטיפה במים. לפיכך, הקפידו אחת לשלושה או ארבעה חודשים לקנות לעצמכם מברשת חדשה. אם אתם עסוקים או שוכחים קנו מארז מראש שיחכה לכם בארון.

חוט דנטלי

הקפידו להשתמש בחוט דנטלי לאחר כל ארוחה. החוט הדנטלי מגיע לאזורים שמברשת השיניים לא מגיעה אליהן ומסייע להיפטר משאריות מזון שנתקעו ברווחים בין השיניים.

מי פה

לאחר כל צחצוח שטפו את הפה במי פה במשך כחצי דקה. המי פה מסייעים לחזק את האמייל של השן ומשלימים את פעולת הצחצוח.