ריכוז בהפרעה - הבלוג של Edri Maya

הצגת השנה!

"הנסיך הקטן", ספרו הנודע של אנטואן דה סנט אכזופרי, הוא יצירה מעוררת מחשבה המעלה שאלות על הקיום האנושי, על אהבה וחברות, ילדות ובגרות ועל מהי "בעיה רצינית" ומה פחות, כעת, בעיבוד למחזה הפונה אל ילדים ומבוגרים כאחד.

Edri Maya

01/11/2016


"מה שעושה את המדבר יפה, אמר הנסיך הקטן, הוא באר הנחבאת בו אי-שם.."

Ha Nassih Ha Katan-P-0285R

תאטרון דימונה הוא מעיין הנובע בפנינה הדרומית דימונה. הלכתי לצפות בהצגה הנסיך הקטן עם בני בן ה-5 והוקסמתי מההצגה בדיוק כמוהו אם לא יותר, מהרגע שדרכה כף רגלנו בתאטרון החלה החוויה: הצופים החלו את המסע בחלל הגלריה בה הוצבה תערוכה ייחודית להצגה, בהמשך, צעדנו דרך מסדרון צר המחבר בין התערוכה לאולם התאטרון, בו התגלה לעינינו המדבר ואז נכנסו היישר לאותו לילה בו הכל התחיל. סוף ההצגה לגמרי אינו הסוף לחוויה, הקהל הוחזר דרך המסדרון אל הגלריה, שם עברנו סדנה והשלמנו את המסע המופלא.

טייס מתרסק עם מטוסו במדבר, באמצע הלילה. אין איש במרחק עצום. לפתע מגיחה מן החושך דמות פלאית של ילד: "הנסיך הקטן". הוא מבקש מהטייס לצייר לו כבשה. עכשיו הם שניים במדבר רחב-ידיים ולהם מימייה אחת בלבד. הם מתקרבים ונקשרים זה לזה.

"הנסיך הקטן", ספרו הנודע של אנטואן דה סנט אכזופרי, הוא יצירה מעוררת מחשבה המעלה שאלות על הקיום האנושי, על אהבה וחברות, ילדות ובגרות ועל מהי "בעיה רצינית" ומה פחות, כעת,  בעיבוד למחזה הפונה אל ילדים ומבוגרים כאחד.

מה מחפש הנסיך הקטן במדבר? האם ישוב אל השושנה שלו, שמחכה לו? האם יצליח הטייס לתקן את המטוס לפני שייגמרו להם המים? ומה יקרה כשיגיע הרגע להיפרד?

צוות שחקני

צוות השחקנים- הנסיך הקטן.

על אף שההצגה מיועדת לבני 6 ומעלה יחד עם הוריהם אני גאה לספר שבני בן ה- 5 ישב מרותק במהלך כל ההצגה והצליח לחוות בהתרגשות רבה את מסעו של "הנסיך הקטן". צוות שחקנים מוכשרים ומרגשים, בימויי מקצועי של אורי וידיסלבסקי ונעמה שפירא הותירו אותי נפעמת מההצגה שהייתה לא פחות מחוויה עבורי ועבור הבן שלי.

הצגה מלאת קסם, מלווה במוסיקה ססגונית, וידיאו-ארט ושפה תאטרונית ייחודית הנוגעת בנימי הלב.

להניע רכבים ולהגיע דרומה, מומלץ בחום.