שוזרת הסיפורים - הבלוג של אושרת ירושלמי

נפלתי ברשת

כאותו עכביש מוכה פרומונים, כך גם אני מגששת דרכי בחשש מידי יום, אל הרשת. זה מתחיל בהבטחה לעצמי, שהיום רק אתעדכן בנעשה, ואחר-כך אמשיך לעבוד. כמובן שברגע שהעכבישה, מזהה את הרטט הקל שבקלים המעיד על כניסתי, היא מצידה שולחת לי פיתויים. הודעות על בקשה לצ'ט, על בקשת חברות, או מספר מיילים שלא נקראו, הכל ובלבד […]

אושרת ירושלמי

02/10/2012


כאותו עכביש מוכה פרומונים, כך גם אני מגששת דרכי בחשש מידי יום, אל הרשת. זה מתחיל בהבטחה לעצמי, שהיום רק אתעדכן בנעשה, ואחר-כך אמשיך לעבוד. כמובן שברגע שהעכבישה, מזהה את הרטט הקל שבקלים המעיד על כניסתי, היא מצידה שולחת לי פיתויים. הודעות על בקשה לצ'ט, על בקשת חברות, או מספר מיילים שלא נקראו, הכל ובלבד שלא אשוב לאחור. כל צעד שלי בתוכה, מקדם אותה להשגת יעדה, ומרחיק אותי מהמטרות שהצבתי לעצמי.

זה לטובת העסק, אני משכנעת את עצמי כל פעם מחדש. הנה פתחתי עוד אתר, בניתי עוד דף נחיתה, יצרתי עוד כרטיס ביקור אינטרנטי, נרשמתי לוויבינר שהעשיר את ידיעותיי, קראתי עוד בלוג מרתק...הכל זמין, פשוט ואפילו בחינם. אומרת לעצמי, ויודעת שהעכבישה מהפנטת אותי במקסמי שווא. הרי אין מתנות בחינם, ושונא מחמאות יחיה, היו תמיד נר לרגליי. אבל אני מתעלמת מהקולות הפנימיים ומההבטחות לעצמי, ונופלת שדודה ברשתה.

כך ימים על גבי ימים אני מתחזקת  את האתר ועורכת בו שינויים, כמו שהיא אוהבת. יוצרת קישורים בין דף הפייסבוק לדף הנחיתה, לכרטיס הביקור, לפורום, לבלוג, לאתר... למעשה עם מהזמן הפכתי בעצמי לעכבישה. הנה אני טווה קורים, מזמינה עוד ועוד חברים להצטרף, משכנעת אותם לסמן לייק ולשתף.

בדיוק כפי שבתבונתה תכננה, שיכורה מלייקים ושיתופים, אני נופלת שדודה ברשתה. שוכחת מהסכנה האורבת לי בחובה. הרי ברגע שהעכבישה תקבל את שלה, מר יהיה סופי כאותו עכביש אומלל שבעל ונאכל. כנראה שגם הוא סיפר לעצמו, שלו זה לא יקרה בכלל, הרי גם הוא כמוני בר מזל.