daniellarp - הבלוג של דניאלה פורת פנסו

ג'קוזי רותח בלילה קר - מסעות הזוג פנסו במרחב העונג

"תצילי אותי”, התחננה אלי יערה במסנג’ר. “יש הזדמנות לבקר מחר בצימר והולך להיות מזג אוויר סוער“. חשבתי לשניה ומייד ידעתי מה אני צריכה לעשות, הרי מי אני שלא אסייע למנהלת קהילת הבלוגריות של סלונה בשעת צרה? לא משנה מה המשימה, אני על זה. ובינינו, מישהו חייב לעשות את זה, למרות הקושי הרב של לבלות לילה שלם בצימר רומנטי בגליל. מייד התקשרתי לאהוב והצגתי בפניו את העובדות הקשות: יש לנו משימה לבלות לילה ב"אלומה בכפר" ברמות נפתלי ופשוט אין ברירה אלא לבצע.

דניאלה פורת פנסו

18/01/2016


"תצילי אותי”, התחננה אלי יערה במסנג’ר. “יש הזדמנות לבקר מחר בצימר והולך להיות מזג אוויר סוער“. חשבתי לשניה ומייד ידעתי מה אני צריכה לעשות, הרי מי אני שלא אסייע למנהלת קהילת הבלוגריות של סלונה בשעת צרה? לא משנה מה המשימה, אני על זה.  ובינינו, מישהו חייב לעשות את זה, למרות הקושי הרב של לבלות לילה שלם בצימר רומנטי בגליל.  מייד התקשרתי לאהוב והצגתי בפניו את העובדות הקשות: יש לנו משימה לבלות לילה ב"אלומה בכפר" ברמות נפתלי ופשוט אין ברירה אלא לבצע.

וכך יצא, שבהתרעה של יום אחד בלבד, יצאנו למסע הארוך מביתנו ביפתח למתחם הצימרים היפה "אלומה בכפר" שברמות נפתלי. למי שלא מכיר את כבישי הגליל (רגע, יש מישהו שלא מכיר?), מדובר בנסיעה של כחמש דקות במידה ויש תנאי ערפל קשים במיוחד. לנו זה לקח 3 דקות ומצאנו את עצמנו במתחם של חמש בקתות עץ חמודות, עם שמות כמו "שושן", "האנגלית", "הצרפתית", "חרצית" ו"מרווה". לכל אחת מהבקתות מתחם סגור, המאפשר שקט ופרטיות שהתאים לנו כמו כפפה ליד בתומו של שבוע מפרך.

האנגלית

בקתות עם שמות מפתים - הסוויטה האנגלית, אלומה בכפר 

הבחור שהוביל אותנו לבקתה שלנו לא היה רק חמוד ואדיב, אלא גם חכם במיוחד. למה חכם? כי דבר ראשון שהוא הראה לי זה את הג'קוזי הענק בחצר. היה לילה גשום וקר והג'קוזי נראה כמו חבית לבה מבעבעת וחמה במיוחד. נדלקתי! אחרי זה, לא משנה איך נראה החדר (סגנון כפרי עדין ונעים, קירות מצופים בבולי עץ גדולים אמיתיים), שהאח לא היתה מודלקת (טיפ לבעלי הבית: תדליקו את האח לפני שנכנסים, זה נותן אוירה משגעת, למרות שהחדר היה חם ונעים מהמזגן), איך נראה חדר השינה (למעלה בגלריה עם מיטה גדולה עטופה בכיסוי פרחוני) ואיך המקלחת (מתוקה!). מהרגע שנכנסתי לא הפסקתי לחשוב על הג'קוזי בחוץ. ניסיתי לבדוק גם דברים אחרים ולא טמנתי ידי בצלחת, כמובן: טעמתי מהיין שהושאר עבורנו על השולחן וחיסלתי את כל השוקולדים, התרווחתי על המיטה בזמן שהאיש היקר דיבר, כהרגלו , בטלפון ולא הצליח (עדיין) להתנתק מהעבודה, בדקתי את כל הכיסאות, הספות והכורסאות שהיו בחדר ואפילו ניסיתי את המקלחת.

גלריה

 המדרגות לחדר השינה - טיפוס שהוא הבטחה

מיטהמיטה פרחונית מזמינה

שולחן

יין ושוקולד - לפנק, לפנק, לפנק

אח

אח וקירות מצופים בבולי עץ ענקיים

 לאחר כל המטלות האלה, באמת הגיע לי איזה פינוק, אז יצאנו בלילה הקר והגשום בבגדי חווה ואדם שלנו, היישר לחצר הסגורה והפרטית, ונכנסנו ללבה הרותחת. אז התחיל סוף השבוע שלנו. ההשפעה שיש לניגודים כל כך עזים על נפש האדם ועל חושיו, תמיד מפתיעה אותי מחדש. הקור, הרוח והגשם שממעל, מול החום העוטף של המים היה מעורר מחד, ומרגיע מאידך. הרגשתי כמו האישה המאושרת בעולם באותו רגע ולא שכחתי להודות בליבי על ההזדמנות הזו שבאה פתאום אל פתחי, על כך שאני מסוגלת להיות ספונטנית וגמישה ועל בן הזוג המופלא שהולך איתי תמיד.

לבה רותחת

לבה רותחת בלילה גשום וקר - העונג המושלם

ישנו נהדר במיטה הפרחונית  וקמנו בבוקר רעבים. ב"אלומה בכפר" היתה פעם מסעדת טפאסים נהדרת ולצערי היא לא עובדת כרגע. הובטח לי שאולי היא תיפתח מחדש, ובינתיים החלל שלה משמש כחדר אוכל לארוחת בוקר גלילית טעימה ונעימה. סלטים מעניינים ולא שגרתיים, לצד הפריטים הבנאליים כמו חביתה, יוגורטים וקורנפלייקס. אנחנו מפונקי קפה, אז לא שתינו את ההיצע הפשוט מאוד שהיה, אבל בהחלט לא נמנענו מהריבות הביתיות המתוקות.

סלט לא שגרתי

נאלצנו להיפרד מהחדר החמים, מהג'קוזי המסעיר ולצאת חזרה למציאות של ניקיונות ובישולים של יום שישי. בדרך החוצה ניסינו לדמיין את עמק החולה שנפרש למרגלותינו, שהיה באותה עת מכוסה ענני גשם אפורים. מזל שאנחנו גרים פה, חשבתי לעצמי, אז אני יודעת בדיוק איך נראה הנוף המופלא מפה.

נוף חולה

ביום בהיר אפשר לראות את עמק החולה המרהיב - מזל שאנחנו גרים פה!

מתחם הצימרים "אלומה בכפר" הוא חלק מרשת  O-Live - רשת המלונות ואירוח כפרי הראשונה בישראל,  שמחזיקה עוד אתרים בצפת, סובב כנרת, טבריה, רמת הגולן ותל אביב.  האיש שלי ואני היינו אורחים של הרשת ואני מודה להם על נדיבותם והכנסת האורחים שלהם.