daniellarp - הבלוג של דניאלה פורת פנסו

אנשי השנה שלי תמיד איתי

לזמן אין התחלה ואין סוף, הוא פשוט נוסע. מכיוון שזה מצב כאוטי מדי עבור בני האדם, הם המציאו את הקונספט המדומה של תאריכים ונקודות ציון. בשבילי זה נהדר כי כשיש נקודת ציון כזו, יש לי הזדמנות לכתוב על אנשים אהובים שלוקחים חלק משמעותי בחיי. אנשי השנה שלי תמיד בסביבה הפיזית, הוירטואלית והרגשית שלי. אני דואגת שהם יהיו שם והיום אני מאוד רוצה לספר לכם עליהם.

דניאלה פורת פנסו

27/12/2015


לזמן אין התחלה ואין סוף, הוא פשוט נוסע.  מכיוון שזה מצב כאוטי מדי עבור בני האדם, הם המציאו את הקונספט המדומה  של תאריכים ונקודות ציון. בשבילי זה נהדר כי כשיש נקודת ציון כזו, יש לי הזדמנות לכתוב על אנשים אהובים שלוקחים חלק משמעותי בחיי - גם מנקודת ציון כזו לאחרת, וגם בכלל.

אנשי השנה שלי תמיד בסביבה הפיזית, הוירטואלית והרגשית שלי. אני דואגת שהם יהיו שם והיום אני מאוד רוצה לספר לכם עליהם.

האיש הראשון שאני רוצה שתכירו הוא הרן פרנק מיפתח. אי שם בתחילת שנות השבעים נפגשנו בתחילת כיתה ב' - בני אותו גיל מקיבוצים שונים. הרן התחיל את השנה רגיל אבל יום אחד הוא הפסיק. בדרך לבית הספר הוא ושאר בני קיבוץ יפתח היו מעורבים בתאונת דרכים. הרן נפגע קשה בראשו והיה בתרדמת למשך שבועות רבים. כשהתעורר כבר לא חזר לכיתה שלנו. השיקום שעבר הרן הוא סיפור בפני עצמו. סיפור מופלא של ילד אמיץ, משפחה וקהילה, שפשוט לא ויתרו.

נפגשתי עם הרן שוב אחרי המון שנים, כשעברתי לגור ביפתח. התאהבתי מייד בחיוך, באופטימיות ובאהבת החיים שלו, ומאז אני מלווה אותו בעסק הזעיר שהוא מנהל בשם "הרן הסרקן". הרן מבצע סריקות מקצועיות לשקופיות, לנגטיבים ולתמונות סטילס שנשכחו אי שם בבוידעם, וממיר אותם לקבצים דיגיטליים. הוא צורב אותם על דיסקים מעוצבים שמשמשים כמתנה מרגשת לבני משפחה, למצגות בימי הולדת או באירועים משפחתיים משמחים ועצובים. זיכרון ושימור הם התשוקה של הרן והם חשובים לו לעין ערוך, אם גם לכם זה חשוב, זה המייל שלו: [email protected]

הרן מלמד אותי מדי יום שקשיים פיזיים או מנטליים הם ממש לא סיבה לא להיות בעשייה של מה שאתה אוהב.

הרן

הרן הוא איש השנה שלי בכל שנה.

שניה בתור היא רותקה נוי שפירא, חברה טובה וגם שכנה ביפתח. רותקה היא בעלת סטודיו לעיצוב חזותי "רותקה" והיא מעוררת בי השראה כי, שימו לב: היא מלמדת בעלי עסקים את המקצוע שלה!  כן. היא מלמדת בעלי עסקים להצטרך אותה פחות  ועם כל זאת, הסטודיו שלה מצליח גם בכל הקשור לעיצוב חזותי וגם במכירת הקורסים הנפלאים שלה. רותקה היא דוגמא מופלאה לעבודת המנגנון הקארמי: מה שאתה רוצה בשביל עצמך, תן לאחרים. רותקה רוצה שאנשים סביבה יצליחו, היא עוזרת להם בכך והפלא ופלא, מצליחה בעצמה.

חוץ מזה, אני תמיד יכולה לסמוך על המילה הטובה שלה, על העידוד ועל העצות החכמות והחומלות שלה בשיווק ובעיצוב.

IMG_2537_low res

רותקה היא אשת השנה שלי בכל שנה (צילום סטודיו מיוריאל

 איש השנה השלישי שלי הוא לא מכר אישי וגם לא חבר חוץ מבפייסבוק. קוראים לו אפי קלמי והוא בעל חברת השמה בתחום ההייטק. מה שמדהים אצל אפי הוא רוחב הלב שלו והמסירות שלו לעזרה לאנשים במציאת עבודה. הוא פתח דף בפייסבוק  שנקרא "משרות לעזרה מכל הלב" שבו הוא מפרסם ונותן לאחרים לפרסם משרות פתוחות בכל תחום שהוא (מלבד הייטק) והוא פשוט מפציץ. כל מה שהוא שומע ויודע הוא מפרסם, לכל מחפש באשר הוא. לדף שלו יש יותר מ-5,000 חברים ואני בטוחה שאחוזים רבים מהם מצאו עבודה בזכותו. הוא לא עושה את זה  למטרות רווח, אלא פשוט מהלב. אני אוהבת אותו בלי להכיר אותו אפילו.

אפי קלמי

אפי הוא איש השנה שלי בכל שנה.

אנשי השנה הבאים הם ההורים שלי, דינה ויורם פורת, שהשנה חגגו 50 שנות נישואין. כתבתי פוסט לכבוד המאורע בפברואר השנה וקראתי לו איך למדתי להיות בת זוג. קצרה היריעה מלפרט כמה מופלאים האנשים האלה וגם בטח תאמרו שאני לא אובייקטיבית (אני לא), אבל מכיוון שחמישים שנה לא הולכות ברגל, חשבתי שמן הראוי שהשנה במיוחד, הם יהיו אנשי השנה שלי.

Momanddad

ההורים שלי הם אנשי השנה שלי כבר 49 שנים.

החמישית ברשימה לצערי כבר לא תוכל לחגוג איתי את השנה החדשה כי היא הספיקה לחיות רק חודשיים מ-2015. קוראים לה עידית ויאלגוס והיה היתה חברה שלי. עידית לימדה אותי המון דברים במשך הזמן הקצר מדי שהיינו חברות. לקראת סוף חייה היא לימדה אותי מהי אהבת חיים אמיתית, מהי שמירה עיקשת על שגרת עבודה וניהול גם כשהמוות מעבר לפינה, גם כשהחמצן הולך ואוזל מן הריאות.

IDIT2

עידית היא אשת השנה שלי לתמיד.

שנת 2016 נהדרת לכם, קוראיי וידידיי. מברכת אתכם שאהבה, חמלה ונדיבות יהיו סובבים אתכם בכל עת.

שנה טובה

 

אהבתם את מה שקראתם? רוצים לקרוא עוד? לחצו על הכפתור "עקבו אחריי" למעלה משמאל. 

רוצים להכיר אותי טוב יותר? בקרו אותי בדף הפייסבוק שלי או באינסטגרם 

מוזמנים גם לשלוח לי מייל: [email protected] או להתקשר:  052-8343307